Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
luke.d
Posty: 64
Rejestracja: 2011-01-09, 16:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt: Strona WWW

Re: Koło na dachu

2011-05-24, 23:52

znalazłem tego sporo na allegro.

jednak zainwestowałem w 2 pasy transportowe, wydaje mi się, że będą bezpieczniejsze.

ciekawi mnie jeszcze jedna, wcześniej poruszona kwestia.. jak wygląda sprawa z zabezpieczeniem przed kradzieżą? jakieś doświadczenia, pomysły?
Obrazek

Wcześniej:
Toyota Corolla 1.3 1988
Toyota Corolla 1.9 2000
BMW E34 518i 1993

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: Koło na dachu

2011-05-25, 07:01

mi kiedyś przecięli nawet pas ale to koło jest takie ciężkie (zwłaszcza z pełnowymiarową oponą) że nikomu się nie chce :D
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

MoC

Re: Koło na dachu

2011-06-12, 00:24

W sumie już 2 tygodnie temu założyłem koło na dach, ale praca niestety zabiera na tyle czasu że nawet sily nie miałem się pochwalić.

Generalnie, łatwo poszło i trzyma się jak koledzy pisali wyśmienicie. Nie jest to filozofia ale pokażę na fotkach jak ja to robiłem.


Najpierw trzeba poluzować te śruby które umożliwiają reling poprzeczny przesuwać. Zrobiłem miejsce na koło, wtargnąłem z pomocą kolegi kółeczko na dach.

Obrazek




Później pięknie można dosunąć reling do opony i zakręcić śruby tak aby nie latał chłopak.

Obrazek



Wykorzystałem dwa pasy transportowe jakie miałem, były to które nie tworzą zamkniętej ''pętli'' tylko są zakończone i tu i tak hakami.

Obrazek




Tutaj pokazuje jak zaczepiłem hak, tak samo wygląda sprawa z relingiem z tyłu:

Obrazek



A całość wygląda tak:

Obrazek



Ogólnie trzyma się jak ta lala, można się ścigać, jeździć po dziurach, kręcić bączki. Nie zauważyłem nadmiernego wzrostu hałasu także, tylko czasem jak większą dziurę trzeba pokonać to zapiszczy ale na ulicy nie ma opcji raczej aby coś usłyszeć. Nie wiem jak wygląda sprawa z szumem przy większych prędkościach ale jakoś specjalnie się tym nie martwię.

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: Koło na dachu

2011-06-12, 22:18

No i bardzo ładnie. Powiedzcie tylko koledzy od Ex III gdzie zdobyć poprzeczne relingi. Mnie jakoś nie udaje sie trafić.

Awatar użytkownika
Albański Góral
Posty: 242
Rejestracja: 2008-04-15, 13:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Koło na dachu

2011-06-12, 22:35

MoC -thx za fotki - fajnie to wygląda. Może na wakacje zastosuje ten patent.


Marko -nie masz poprzecznych relingów?? wydawało mi się że to standard. Jak coś to pozostaje allegro -jest kilka III jek do rozbiórki - przypomina mi się firma - zuzcar - brałem od nich jakies graty. Tylko targowac trzeba się mocno.
Nie jeździj rowerem po balkonie.

Wróć do „Kącik OFFROAD-OWY”