Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-15, 23:39

Albo zrobić KOSZ
i to będzie lepsze rozwiązanie, tylko nie nazwał bym tego koszem, tylko jakoś ładniej :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK


Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-16, 00:13

Albo zrobić KOSZ i tam wywalać zbędne tematy (posty) 8-)
:clap:
i to będzie lepsze rozwiązanie, tylko nie nazwał bym tego koszem, tylko jakoś ładniej
"UŻYJ WYSZUKIWARKI!!!" :evil:

...a po 15 dniach usuwac 8-)
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-16, 16:42

eeetam ładniej, ładniej.... na wielu forach jest założony po prostu "śmietnik" bez zbędnych ceregieli ;)
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-16, 17:13

Nie wiem na ile nowi użytkownicy zapisujący się do forum wogóle czytają regulamin...

ale,

zmieniłem tytuł tematu tego już osławionego widzę postu zanim tutaj zajrzałem, wysłałem też PW do autora z prośbą o pisanie dokładniej o co chodzi - problem był już przecież poruszany więc mamy prawo zmienić tytuł lub nawet treść, żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Myślę jednak że nie zaszkodzi w każdym forum "przykleić" jeden temacik pt: "Zasady umieszczania ogłoszeń w dziale kupno czy sprzedaż". Jeśli coś takiego tam będzie może czasem jeden z drugim się zastanowią. Propozycję też mam, żeby "głupie" posty - tematy po prostu usuwać - żadnego kosza - usuwać... nie potrzebujemy tutaj jakichś enigmatycznych wynaturzeń... i później wszyscy się zastanawiają o co autorowi chodziło.

Co prawda można wszystko deko uporządkować ale nie da rady żeby ludzi stawić pod ścianę i coś im kazać... te czasy minęły - a jak zrobimy się za bardzo zasadniczy mogą nas ludzie nie odwiedzać.

Na hamerykańskim forum moderator ma prawo do zmiany tematu... nawet w trakcie jak temat jest rozwijany tytuł jest nieraz zmieniany - szczególnie jak ktoś ma kilka rzeczy na sprzedaż i część już pożenił.

Forum "Dział techniczny" to raczej kojarzy się się z samochodami więc zmieniłbym tytuł na "Sugestie i uwagi w sprawie wyglądu forum" czy coś takiego...
Druga sprawa - forum tylko dla moderatorów gdzie moglibyśmy wymieniać się informacjami też by się przydało.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-16, 19:05

Nie wiem na ile nowi użytkownicy zapisujący się do forum wogóle czytają regulamin...


nie czytają, no nie mają co czytać ;) ja przynajmniej nie zauważyłem żadnego regulaminu na tym forum :)
Prawda jest taka, że póki dołączają do nas rozsądni ludzie, to i regulamin specjalnie nie jest potrzebny - wystarczy ustalić kilka najprostszych zasad - zbyt długi regulamin mało kto przeczyta.

Co innego regulamin Klubu - jeśli taki chcielibyśmy kiedykolwiek stworzyć - powinien być jasny i rzeczowy, ale też odpowiednio obszerny by objąć wszystkie aspekty sprawy.
Propozycję też mam, żeby "głupie" posty - tematy po prostu usuwać - żadnego kosza - usuwać...
jasne, że usuwać. Na szczęście na razie nie dochodzi na tym forum do większych sprzeczek (przynajmniej ja żadnej większej nie pamiętam).

Na forum, na którym jestem adminem mamy ukryty dział "zamknięte i usunięte", w którym "kolekcjonuję" najbardziej kontrowersyjne posty na wypadek powrotu do tematu. Do tego zmusili mnie sami forumowicze - ich kłótnie przekraczały wszelkie granice.

Forum, które prowadzę skupia miłośników i hodowców psów, a tam ciągle dochodzi do kłótni - np. hodowcy kłócą się między sobą, właściciele rasowych i nierasowych... jakoś jest tak, że ludzie wciąż wynajdują sobie tematy do dyskusji, które przeradzają się w kłótnie.
Tu na szczęście jest inaczej i to najbardziej sobie cenię na tym forum.
Na hamerykańskim forum moderator ma prawo do zmiany tematu... nawet w trakcie jak temat jest rozwijany tytuł jest nieraz zmieniany - szczególnie jak ktoś ma kilka rzeczy na sprzedaż i część już pożenił.
i tak właśnie powinno być, choć uważam, że "ingerencja" moderatora powinna być możliwa również w innych działach - nie tylko kupię/sprzedam. Ostatecznie można prosić użytkownika by sam poprawił temat.
forum tylko dla moderatorów gdzie moglibyśmy wymieniać się informacjami też by się przydało.
To też dobry pomysł - znacznie bardziej ułatwia komunikację między moderatorami. Kilka dni temu stworzyłem podobny dział na swoim forum - widoczny oczywiście tylko dla moderatorów ;)

[ Dodano: 2008-02-16, 23:46 ]
tak się zastanawiałem czy wszelkie pytania typu "czy ktoś widział tego explorera" lub "czy ktoś mógłby obejrzeć to auto" nie powinny być wrzucane do działu "kupię"?
Ostatnio zmieniony 2008-02-16, 19:08 przez Hubi, łącznie zmieniany 2 razy.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-17, 00:19

w dziale kupie można zrobić "ogłoszenia" i "zapytania" i wsio będzie ok :)
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
yony
Posty: 445
Rejestracja: 2007-07-26, 09:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-18, 00:48

nie czytają, no nie mają co czytać ;) ja przynajmniej nie zauważyłem żadnego regulaminu na tym forum :)
Zerknij w administrację - z tego co pamiętam to powinna być opcja taka, że typ który się zapisuje musi najpierw przeczytać regulamin. Choć oczywiście może tylko kliknąć "akceptuję". Ale wtedy masz na takiego bata.
forum tylko dla moderatorów gdzie moglibyśmy wymieniać się informacjami też by się przydało.
No to można założyć taki temat.

Ups, już jest... :)
Apology accepted, Captain Needa.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: zmiany i porzadki na forum + moderowanie

2008-02-18, 07:20

Zerknij w administrację - z tego co pamiętam to powinna być opcja taka, że typ który się zapisuje musi najpierw przeczytać regulamin. Choć oczywiście może tylko kliknąć "akceptuję". Ale wtedy masz na takiego bata.
owszem jest, ale to "gotowiec" stworzony prze autorów oprogramowania forum i w sumie nic konkretnego z niego nie wynika
Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Klikając odnośnik Rejestracja na dole zgadzasz się na te warunki.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”