Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-15, 09:51

a może warto byłoby pomyśleć o uruchomieniu portalu i zebraniu całej wiedzy w formie artykułów? Wiem, że Radek jest wiecznie zabiegany, ale jakby zebrać kilu "redaktorów", to może udałoby się coś z tego sklecić?
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
lysywujta
Posty: 417
Rejestracja: 2007-11-28, 22:06
Lokalizacja: Będzin
Model Explorera: Dodge Ram'08 5,7 HEMI

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-15, 09:55

Można by stworzyć dział opinie,gdzie mozna by go podzielic na polecane warsztaty, niepolecane warsztaty, polecane sklepy i niepolecane sklepy i może nieuczciwych sprzedawców.
Ostatnio zmieniony 2008-03-15, 09:58 przez lysywujta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-15, 10:06

Według mnie artykuły na naszej witrynie byłyby najlepszym sposobem. Były już opisy napraw ze zdjęciami więc możnaby poprosić autorów o sklecenie czegoś na wzór artykułu i tam to wsadzić. Zdjęcia i relacje ze zlotów też mogłyby tam się znaleźc. Wszelka wiedza na temat Explo też. Ciekawsze posty można przykleic i zostawić potomnym, żeby każdy kto zajrzy na odpowiednią stronę mógł je odrazu zobaczyć. Uporządkowanie przez wyrzucanie nie ma sensu jeśli dysponujemy miejscem na nowe. Powiedziałbym raczej, ze dodanie działów dałoby lepszy efekt. Dział warsztaty polecane i niepolecane to raczej można dodać na witrynę klubu... klubu? to my jesteśmy klubem czy nie?

Chwila zastanowienia i wszystko się da. Nie robimy tego dla pieniędzy więc dlatego czasami trudno jest się zmobilizować tak w pojedynkę.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-15, 10:07

co do portalu jestem za :)

tym bardziej ze oprogramowanie forum ma tez modul od strony glownej takiego wlasnie mini portalu.

ale ludzi nam trzeba ... ludzi... sam jeden mis kolorowy duzo nie zdzialam bo robota czeka...
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-15, 10:15

no mam nadzieję, że będę miał więcej czasu ale w jaki sosób tym się zająć? Trzeba może zebrać myśli i podzielić się zadaniami? Zebranie zdjęć, pogrupowanie, zebranie info, spisanie tego... bawiłem się swego czasu w budowanie przeróżnych witryn to może wszystko do mnie wróci jak zacznę? Boję się tylko podjąć czegoś a później może się okazać, że zabraknie mi czasu.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-15, 18:12

grzebanie w tym rodzaju portalu jakim dysponuje oprogramowanie tego forum jest bardzo proste. Trzeba by chyba tylko jakąś ładną templatkę sklecić i do roboty ;)

Tylko jeśli mogę się ciut dalej powymądrzać, to moim zdaniem dostęp do narzędzi tego portalu nie powinno mieć zbyt wielu użytkowników - max 2.
Prawdziwe wyzwanie i właściwa robota to zredagowanie artykułu. Wstawienie go do portalu to już czysta formalność ;)
W pierwszej kolejności do pisania artykułów widzę Jash'a ;) Tylko czy on będzie chciał ? :)
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

granatowy

instrukcja obsługi

2008-03-16, 17:53

Wiedza zawarta w dziale warsztat jest ogromna, troszkę pomotana , skomplikowany czasem dostęp ( trudności ze znalezieniem ) ale jest. Dla mnie ma zasadniczą wadę - jestem niekumaty w żadnym obcym języku ( może rosyjski co nieco ). Jeśli dla autorów postów nie byłby to problem dobrze byłoby chociaż najważniejsze dane przetłumaczyć. Drugi problem - myślę, że dla więkrzości ( z wyjątkiem paru obrytych w temacie ) to to, że ta wiedza jest w kompie a nie w garażu gdzie mordujemy się z naszymi maszynami. Czasem potrzeba cos podejrzec, przypomnieć sobie i d...a. Myj łapy idź do domu ( dobrze jak blisko) - troszkę denerwujące. Padła propozycja uporządkowania działu. W tym nie pomogę ( obsługa kompa się kłania) ale mogę coś innego. Mianowicie po uporządkowaniu i zebraniu wszystkich danych do kupy jestem w stanie wydrukować i oprawić to wszystko w formie książkowej. Powstanie instrukcja obsługi po polsku do naszych maszyn. Moim zdaniem warto pomyśleć.

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-16, 20:30

granatowy, to byloby naprawde super.Masz racje z tym kompem.Ile sie nalatalem po schodach ............... :-/
Tylko co z prawami autorskimi? :mrgreen:
smartpar.pl

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-16, 21:19

no ja na szczęście borę lapciaka i nie muszę biegać :P

ale pomysł dobry :thumright: :thumleft: :lol-above:
Ostatnio zmieniony 2008-03-16, 21:20 przez fotomysz, łącznie zmieniany 1 raz.
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

chevidan

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-21, 23:00

pomysł bardzo dobry.sam też lubię mieć pod ręką niektóre dane,schematy wydrukowane bo szukanie tego co się potzrzebuje na szybko jest zawsze trudne do znalezienia.

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-22, 10:00

zazwyczaj jak coś mi brak w mojej głowie to zaglądam do Haynes... a jak tam nie ma to drukuję z jakiegoś forum lub z jakiejś strony gdzie ktoś już to przerabiał.

Pomysł niezły ale dość trudno byłoby zebrać wszystkie informacje... nigdy nie wiadomo kiedy, kto i co będzie potrzebował.

Myślę, że Haynes już coś takiego spisał... :roll:
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-22, 14:18

tymbardziej że jest Hayens w formie elektronicznej :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-22, 16:14

nawet nie w formie elektronicznej... książka jest super upaprana... ale jeszcze coś widac...
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

gregor-ros1
Posty: 237
Rejestracja: 2007-10-03, 19:39
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-23, 22:57

no no Granatowy,masz całkiem wybuchowy pomysł!!! :502: Ja tam wolę wertować książkę od obmacywania kompa uśmodranymi paluchami. :x Zwłaszcza jak to ma być po polsku,bo z innych dialektów prócz niemca i ruskiego jestem noga.
Ross
Tel:695-710-651

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: PROPOZYCJE PODZIAŁU FORUM NA DZIAŁY

2008-03-23, 23:37

Proponuję dodać dział przepisy aby móc tam zamieszczać ważne paragrafy :P
lub choćby linki do Dz. U.
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”