Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

Nowy wątek "UWAGA! Nieuczciwi sprzedawcy!" w dziale "Kupię" - jestem na:

TAK, prosze utworzyc
97%
28
NIE, w zadnym wypadku
3%
1
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 07:34

no ja go z tej strony nie znam, więc nie wiem :-> poza tym skończył prawo, czy też jest czynnym prawnikiem, hmmmm?
a jeśli jest to niech napisze dlaczego można swobodnie powielać czyjeś dane osobowe, bo samo słowo "można" do mnie nie przemawia"

BliG twoja ankieta jest moim zdaniem zbyt "uboga".
A gdzie opcja typu "nie wiem" lub "nie mam zdania" ? :)
Odpowiedź na "nie" sugeruje, że ktoś kategorycznie się nie zgadza, a ja np. jestem za ale dopiero jak określicie jasne zasady "piętnowania" takich ludzi, więc do tego czasu w sumie jestem na "Nie" :P

co do ograniczania dostępu do forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników...
powiedzcie mi co powstrzyma "zainteresowaną" osobę przez zarejestrowaniem się na forum? Można podać dowolne dane i się zapisać... przecież ja wcale nie muszę mieć na imię Hubert, mieć malinowego Explo i mieszkać w Warszawie :->
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
fynn
Posty: 583
Rejestracja: 2007-07-22, 12:19
Lokalizacja: pomorze

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 08:18

Hubi, ale IP Twoje mamy wtedy :) i widzimy Twoją mobilność na forum :). Poza tym rejestracja wymaga również trochę pracy. Następnie jeżeli ktos zarejestruje się dla zabawy i wymyśli dane to po jakims czasie znudzi mu się zabawa w chowanego i najzwyczajniej w świecie z forum sobie pójdzie- wtedy jest mozliwość usunięcia jego konta lub sprawdzenia czy ponownie się nie zarejestrował z tego samego IP z innymi danymi.

P.S. Czy album to musi byc widoczny dla KAŻDEGO? Bo własnie sobie podejrzałam, że zdjęcia ze zlotów to normalnie każdy może sobie oglądać - również niezarejestrowany.
Fynn-Ginn a'la Bazgrow tudzież Fynn-landia :D

podpis autorstwa: basstiana, norbi73 i nemroda

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 08:50

nic bardziej mylnego ;) nie(stety) mam "zmienne" IP i możliwości "śledzenia" moich poczynań na forum są raczej znikome. Za każdym przeładowaniem karty mojego mobilnego internetu dostaję zupełnie inne IP.
a że się ktoś po pewnym czasie znudzi to prawda - zawsze jest taka szansa
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
fynn
Posty: 583
Rejestracja: 2007-07-22, 12:19
Lokalizacja: pomorze

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 09:02

Z tego co się orientuję to nawet pomimo mobilnego IP można conieco wiedzieć ;-)
Fynn-Ginn a'la Bazgrow tudzież Fynn-landia :D

podpis autorstwa: basstiana, norbi73 i nemroda

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 09:12

może i można... ale mam nadzieję, że nie masz na myśli tego co można zobaczyć np. w serialach kryminalnych ;)

narzędzia, które oferuje nam panel administracyjny forum nie dają chłopakom zbyt wielu możliwości.

Wracając raz jeszcze do tematu i ankiety - propozycja jak najbardziej dobra, lecz ankieta (lub samo pytanie) powinna być skierowana do administracji forum. W końcu to oni biorą na siebie odpowiedzialność za to co tu się pojawia. Jak na razie poza wypowiedziami Nemroda i Maniusia nie ma nic więcej...
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 09:31

nie skończyłem, bo musiałem się zająć pracą w hurtowni, którą nagrał mi kolega...
nie jestem "czynnym", bo praca w hurtowni pochłania mnie całkowicie...
konkludując: nie mam bladego pojęcia jakie są sposoby i jakie one niosą skutki

ja mam zbyt dużo pracy żeby się jeszcze martwić takim działem z napiętnowywaniem...
do tego potrzebna jest bezwględna dyscyplina i kompletny brak żartów, bo nieświadoma osoba może jednym wyrazem / zdaniem umożliwić proces...

a zresztą ja tam nie wiem.... :-D

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 09:41

do tego potrzebna jest bezwzględna dyscyplina i kompletny brak żartów, bo nieświadoma osoba może jednym wyrazem / zdaniem umożliwić proces...
i o to chodzi właśnie :chillout: (nic dodać , nic ująć)
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 11:10

BliG twoja ankieta jest moim zdaniem zbyt "uboga".
A gdzie opcja typu "nie wiem" lub "nie mam zdania" ?
Odpowiedź na "nie" sugeruje, że ktoś kategorycznie się nie zgadza, a ja np. jestem za ale dopiero jak określicie jasne zasady "piętnowania" takich ludzi, więc do tego czasu w sumie jestem na "Nie"
Ankieta ma logike dyskretna ("zerojedynkowa") gdyz tak samo jest z tematem - albo sie tworzy, albo nie.
Jesli ktos nie wie, albo jeszcze nie zdecydowal - po prostu niech nie glosuje (na razie).
co do ograniczania dostępu do forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników...
powiedzcie mi co powstrzyma "zainteresowaną" osobę przez zarejestrowaniem się na forum? Można podać dowolne dane i się zapisać... przecież ja wcale nie muszę mieć na imię Hubert, mieć malinowego Explo i mieszkać w Warszawie
Jak najbardziej, mozesz podac nieprawdziwe dane podczas rejestracji, ale wtedy Ty takze podlegasz karze...
może i można... ale mam nadzieję, że nie masz na myśli tego co można zobaczyć np. w serialach kryminalnych ;-)
A tutaj musze Cie akurat zdziwic, gdyz ISP (dostawcy Internetu) sa zobligowani (prawnie) do przechowywania informacji na temat tego kto w jakim czasie mial dany adres IP (takze jesli jestes za NATem)... nie pamietam tylko okresu czasu, ale zdaje mi sie ze jest to 5 lat.
Oczywiscie nie wszyscy moga miec te informacje, ale sad nie ma z tym zadnych problemow (a teoretycznie mozna Cie podac do sadu, bo umyslnie zlamales regulamin, a wtedy adwokat moze wystapic o cos takiego). Ale to tylko daleko posuniete rozmyslania ;-)
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 12:10

masz rację ;) baaardzo daleko posunięte rozmyślenia :)

ankieta moim zdaniem i tak jest zła, bo ja jestem na nie ale nie kategorycznie :), ale siłą rzeczy zmuszony byłem zagłosować na kategoryczne nie :->

co do podawania fałszywych danych, to jeśli wykorzystywałbym to tylko i wyłącznie do podglądania forum, to za przeproszeniem moglibyście mnie pocałować wiecie gdzie ;)

sorki, ale pierwszy raz słyszę, że może komukolwiek grozić kara na podanie fałszywych danych przy rejestracji na forum 8) trochę jednak fantazja was ponosi

co do dostawców internetu to nawet niech przechowują dane po 10 lat - to nie ma znaczenia - kompletnie nie ma to się ni jak do omawianego tematu - żadne z was nie ma takich możliwości, żeby mnie prześledzić. Możecie sprawdzać jakiego IP akurat używałem, jakie tematy pisałem, jakie posty przeglądałem i to wszystko. Żeby dojść do czegokolwiek trzeba mieć np. nakaz z prokuratury albo znajomości u usługodawcy (ale w drugim przypadku i tak wam taka wiedza do niczego się nie przyda, bi byłaby zdobyta nielegalną drogą)

Załóżmy, że jestem takim "napiętnowanym" przez forum sprzedawcą. Rejestruję się z użyciem fałszywych danych (czy też rejestruje się ktoś legalnie z moich znajomych).
Czytam sobie co tam napisaliście, zbieram dowody i podaję was do sądu...

i co możecie mi w takim przypadku zrobić?? (o całowaniu nie będę pisał, bo wiadomo o co chodzi ;) )

a wy co zrobicie takiemu handlarzowi za to, że się zarejestrował na forum i poczytał??? jest na to jakiś paragraf? kara za czytanie, hmmm ??? co wam da śledzenie jego IP - też nic

dobra ja już może skończę te wywody, bo rozciągam temat na maxa a admini wciąż milczą :x
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 12:49

ankieta moim zdaniem i tak jest zła, bo ja jestem na nie ale nie kategorycznie :) , ale siłą rzeczy zmuszony byłem zagłosować na kategoryczne nie :->
Albo jestes na 'tak' albo na 'nie' ;P A skoro wahales sie czy jestes na 'nie' to trzeba bylo nie glosowac, a zaglosowac dopiero jak bedziesz w 100% pewien ;-)

jesli dane tylko do podgladania, to szkody bys tym nie narobil...

bron dziala w obie strony, jesli Ty bys nas podal za ujawnianie danych, to my moglibysmy Ciebie za nieprawdziwe dane (jesli regulamin mowilby o jakiejs karze za to, w koncu po cos sa regulaminy).
Żeby dojść do czegokolwiek trzeba mieć np. nakaz z prokuratury
Przeciez to napisalem!
Czytam sobie co tam napisaliście, zbieram dowody i podaję was do sądu...
Ale za co nas podajesz?!
Za ujawnienie Twoich danych (ktore sa publiczne gdzies indziej, ta kwestia obiecal zajac sie Irek), czy za opis zaistnialej, prawdziwej sytuacji (tzn. opisu w jaki sposob nas oszukales, co akurat jest prawda, wiec conajwyzej to my Ciebie mozemy podac)?
Pozdrawiam,
Adrian

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 13:38

ale się porobiło... jedni z najaktywniejszych userów się sprzeczają, a....
nieuczciwi sprzedawcy triumfują :evil:

jeśli ktoś podaje w ogłoszeniu swoje dane personalne, a ogłoszenie jest umieszczone na ogólnodostępnej bez logowania platformie to jego dane są przez niego upublicznione.
Osobnym jest, że częskokroć tacy ludzie podają "jednorazowy" telefon (tylko dla tego ogłoszenia), zmyślone personalia. No i co z tego, że będziemy wiedzieć, że gość jest np. ze Szczecina? Ano nic... Że będą zdjęcia z tym samym samochodem? Nic. Wykpi się i powie, że on kupił go 3 dni temu i się rozmyślił. Że głos podobny, albo że ktoś może "przysiąc, że to jego widział? Nic. Tylu ludzi jest na świecie podobnych...

Takie nasze posty muszą zachowywać pewien ścisły reżim. W dniu .... w ogłoszeniu zamieszczonym w .... taki to a taki podał (i tu zrzut ekranu). W trakcie oględzin samochodu .... (i opis zgodny ze zrzutem) stwierdzono rozbieżności: .....
Sprzedający (bez używania w/w personaliów) na pytania o: .... odpowiedział: .... według naszej najlepszej wiedzy niestety rozmija się to z prawdą ponieważ....
itd. etc.

Pamiętajcie, że nawet wówczas gdy jego wina, kłamstwo czy jak zwał tak zwał jest ewidentna to nie można przekroczyć granicy naruszenia jego dóbr osobistych, bo konie końców będzie taki, że on odpowie za złożenie nieprawdy co doprowadziło do wyjazdu i wygenerowało koszt np. 325zł a posądzający stanie przed sądem karnym! z wpisem do końca życia za pomówienia...

stąpamy po cieńkim lodzie :-D

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 13:56

eeennooo ja się wcale nie kłócę ;)
wyrażam swoje wątpliwości a BliG wyraża swoje opinie i to wszystko :P

nie nie żadnej kłótni tu nie ma tylko rzeczowa dyskusja (z resztą Mikado wiesz, że ze mną się ciężko polemizuje ;) )

a co do reszty to ja już tylko mogę :x (tak jak obiecałem post wyżej) ;)
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 14:29

Dokladnie, nikt tu sie nie kloci, tylko prowadzona jest dyskusja :D

Co do osob prywatnych to moze byc tak jak Mikado piszesz (jednorazowy numer telefonu, tylko na potrzeby danego ogloszenia), ale jesli ogloszenie zamieszcza komis, to raczej nie robi czegos takiego (a przynajmniej nie zmienia adresu)...

W pierwszym poscie moznaby wlasnie stworzyc taki wzorzec, zeby potem kazdy sobie go kopiowal i wypelnial.

Tak jak juz pisalem, w poscie na pewno nie mozna nikogo nazwac oszustem, etc bo wtedy faktycznie ktos nas moze pociagnac do odpowiedzialnosci za znieslawienie, ale sama zaistniala sytuacje (rozbieznosci) chyba mozemy opisac (a wnioski zostawic czutajacemu)?
Pozdrawiam,
Adrian

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 14:49

a podsumowując napiszę tak:
Na miejscu Radka (tego, który jakby co będzie odpowiedzialny) nie zgodziłbym się na taki wątek, bo ryzyko ogromne a pożytek niewymierny...

Możemy się trochę pogorączkować, może kiedyś jakiemuś takiemuś sprzedawcy dać w zęby za stracony czas, dojazd i nerwy, ale to wszystko...
Nawet nasi formumowicze (niektórzy) nie szukają informacji już zamieszczonych tylko pytają wciąż o to samo od nowa...

ale mnie naszło... :x

Awatar użytkownika
fynn
Posty: 583
Rejestracja: 2007-07-22, 12:19
Lokalizacja: pomorze

Re: Propozycja stworzenia i przyklejenia watku w dziale "KU

2008-02-18, 15:13

ale mam nadzieję, że nie masz na myśli tego co można zobaczyć np. w serialach kryminalnych
- to akurat było z deka niesmaczne i żart nietrafiony .

Hubi administrujesz forum i o pewnych rzeczach jako administrator nie wiesz? :->
Fynn-Ginn a'la Bazgrow tudzież Fynn-landia :D

podpis autorstwa: basstiana, norbi73 i nemroda

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”