Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
glob_mobile

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-04-27, 10:17

W silnikach OHV maksymalny moment jest dostępny przy nizszych obrotach (3000obr/min) niż w SOHC. Chyba nie muszę się rozwodzić jakie to ma znaczenie dla przecietnego kierowcy.
No raczje...
Ostatnio zmieniony 2009-04-27, 10:18 przez glob_mobile, łącznie zmieniany 1 raz.

-=tomek=-

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-03, 11:17

Cześć Panowie i Panie.
Poszukiwań ciąg dalszy. Czy oglądał ktoś tą sztukę lub może cokolwiek powiedzieć?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8009369
Czy w 1997 były jeszcze stare silniki :?: bo moc by chyba na to wskazywała?
Nie jestem "oblatany" z tymi samochodami, ale z tego co zauważyłem to jest wersja europejska? Przeglądając ostatnio ileś tam ogłoszeń, zauważyłem jeszcze, że niektóre modele mają rejestrację na klapie a inne w zderzaku. To też kwestia wersji?
Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Robert Kamyk
Posty: 3073
Rejestracja: 2009-04-10, 20:07
Lokalizacja: Warka
Model Explorera: BRAK

Prośba o opinię

2009-05-03, 11:39

F.E 94
Może tego ktoś zna?


a ten? :-)
F.E 93 :-)
Za późno...
Obrazek
... jest dopiero po śmierci...

Fon: 508212090
Robert

Awatar użytkownika
Jagusia
Posty: 49
Rejestracja: 2009-05-04, 15:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 16:54

Witam wszystkich, powinnam sie pierw przywitac ale mamy z mezem malo czasu na podjecie decyzji wiec mam prosbe do znawcow o to autko:

http://otomoto.pl/ford-explorer-eddie-b ... 03753.html

Widzialam ze nie bylo ono opisywane wczesniej dlatego zawracam glowe. Czytalam wczesniejsze opinie i jestesmy pod wrazeniem jak wiele widzicie czego zwykly amator nie widzi ^^. Autko widzielismy juz, ma zarysowania na blotnikach powstale pewnie przy parkowaniu, ale ogolnie z zewnatrz prezentuje sie bardzo dobrze, zadbany itp. Gorzej w srodku stan skor jest malo ciekawy, kierownica jest obszyta nowym kawalkiem skory. Podoba nam sie bardzo, ale wlasnie nie wiemy czy cena nie jest zawyzona. Ogolnie wydaje nam sie ze nie, tylko to wnetrze i jego stan wydaje nam sie nie odpowiada cenie. Tylko ze za malo sie orientujemy prawde mowiac :(. Porownywalismy tez roczniki i przebiegi, jednak ciezko ocenic kiedy nie wiemy ktory mial licznik krecony :/. Jestesmy tez po jezdzie probnej i nic nie wzbudzilo jakis podejrzen. Sprzedajacy tez wzbudzil nasze zaufanie, wiec jestesmy na tak, tylko boimy sie ze zauroczenie nam oczy przyslonilo troche :). Bedziemy bardzo wdzieczni za opinie i podpowiedz co sadzicie, czy warto. Pozdrawiamy serdecznie. Jagusia

Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 18:03

Kupcie za tą cenę EX III z Poznania, tego białego z Allegro za 29.000. Cena 30000 za EX II jest za wysoka. ;-) , chyba, że nie macie co z pieniędzmi robić...
Ostatnio zmieniony 2009-05-04, 18:05 przez Krzysztof Kurek, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 18:11

Oby był wart tej ceny....... chociaż osobiście bym nie dał :-/
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 18:38

zastanawia mnie rocznik 2001 i buda dwojki - on juz w tym roczniku powinien byc chyba w tej nowej kascie ??? poza tym tak jak koledzy pisali - dwojka nie jest warta tej ceny obecnie - trzy lata temu to jeszcze ale nie teraz. Jesli chcecie dwojke jest kilka klubowych zaufanych do kupienia. Jesli macie tak wysoki budzet do wydania to lepiej tak jak pisal Krzysztof kupic juz trojke.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

cruscher
Posty: 285
Rejestracja: 2007-09-16, 00:53
Lokalizacja: okolice łodzi
Kontakt: Strona WWW

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 18:59

Kupcie za tą cenę EX III z Poznania, tego białego z Allegro za 29.000.
Mówisz o tym EX III biały Poznań ?? Jeśli tak to ja się nim kiedyś (na początku grudnia) interesowałem wtedy był nieopłacony więc żeby cokolwiek zrobić to trzeba było lawetę brać, teraz już jest opłacony, więc może faktycznie warto. Co więcej z tego co pamiętam to 1mila=1,6km czyli wg matematyki której mnię uczyli przez wiele lat to te 112tys mil=ok 180 tys km a nie jak podaje sprzedawca 165tys. Na moje pytanie dlaczego tak przekłamuje w ogłoszeniu, to na to odpowiedział "każdy może sobie po swojemu sam przeliczyć". Oczywiście nie chodzi mi tu o to że to jest aż 180tys tylko że tak jawnie przekłamuje.
Poza tym autko fajnie się prezentuje.
Aha no i tam ze zdjęciami był jakiś numer, że zdjęcia zewnątrz są nie jego auto tylko jego kumpla, bo ma takie samo czy jakoś tak, już nie pamiętam dokładnie :-D :-D :-D Ale przecież auta ze zdjęcia się nie kupuje tylko trzeba jechać obejrzeć.

zastanawia mnie rocznik 2001 i buda dwojki - on juz w tym roczniku powinien byc chyba w tej nowej kascie ???
Z tymi amerykańcami to różnie bywa z tymi rocznikami. Ja mam też niby rocznik 2001 wg strony Forda, a wg polskich urzędników 2000 i jak tu teraz nadążyć? Fakt faktem pierwsza rejestracja była pod koniec 2001r.

Swoją drogą w tamtym roku kumpel ściągał Mitsubishi EVO X rocznik 2009 i dopiero 2 stycznia w tym roku udało mu się go zarejestrować w polsce. Na szczęście miał amerykańskie blachy więc mógł jeździć, bo inaczej to by koleś rozstrzelał wszystkich urzędasów :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony 2009-05-04, 19:04 przez cruscher, łącznie zmieniany 1 raz.
Dwa duże fordy w mojej stajni: Econoline i Explorer - prezentowały się świetnie.
Pozdrawiam wszystkich Explorerowców z Łodzi i okolic.

Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 19:20

Ogladałem tą trójkę, dostała w gębę, ale podłużnice ramy są OK, żadnych wycieków, silnik odpalił bez najmniejszych stuków i puków, wnętrze "niewypierdziane", gdybym miał pieniądze na zabawki to bym ją kupił.
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

glob_mobile

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 19:58

Mówisz o tym EX III biały Poznań ??
Tez ja ogladalem... Nawet bylem sklonny ja brac, ale ten wlasciciel byl jakis dziwny i poprostu mnie irytowal swoja osoba. Takze wydalo mi sie to poprostu podejrzane...

Tak jak ktorys z poprzednikow zauwazyl - 1mil = 1,6 km....

W gruncie rzeczy auto na zywo prezentuje sie naprawde przyzwoicie, widac ze zadbane, no i ladnie jezdzi.

Ostatnio stala ladna III na wylocie do Łomianek. Nie wiem czy jeszcze jest, ale podejrzewam ze sie nie sprzedala bo sporo za nia krzyczeli. Z tym ze naprawde bardzo ladnie sie prezentuje no i wysoka opcja. Jak szukasz Ex III i masz takie pieniadze to proponuje podjechac, nawet jak nie maja jej to zagadaj moga cos ciekawego zalatwic. Zwykle maja tam bardzo ciekawa oferte i nie slyszalem zeby ktos sie zalił ze walki robia - tyle ze nie jest tam tanio. Znajomy jakis czas temu kupowal u nich starego Cadillaca Escalade i jest po dzien dzisiejszy bardzo zadowolony.
Ostatnio zmieniony 2009-05-04, 20:04 przez glob_mobile, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-04, 20:03

Jagusia:
mamy z mezem malo czasu na podjecie decyzji
Pośpiech jest waszym wrogiem, lepiej nabyć explorera spokojną drogą, po chłodnej i wnikliwej ocenie.
Ostatnio zmieniony 2009-05-04, 20:04 przez kra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jagusia
Posty: 49
Rejestracja: 2009-05-04, 15:15
Lokalizacja: Gdynia

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-05, 00:32

No to zglupielismy :/. Ogladalismy juz tez inne ogloszenia i kurcze ten nam sie baaaarrdzzzzzzzzzzoooo spodobal :). Ten kolor i przod ktory odroznia go od innych^^. Zalezy nam na roczniku 2000+, a takze nie jest bez znaczenia to ze skora, mamy dwa hasiory ktore sezonowo strasznie klacza, sprzatnac to z welurowej tapicerki to masakra... No i nie ma znaczenia ze to Eddie Bauer? Czytalismy ze to najbogatsza wersja wyposazenia wiec w sumie tez powinno byc na plus, czy nie?:). Szukalismy w dziale sprzedam, ale te ktore maja rocznik 2000+ juz sprzedane, mamy juz autko z 97 roku i chcielismy cos nowszego teraz. No i w ogole dwojki nam sie bardziej podobaja od trojek prawde mowiac. Pan juz nam opuscil 1500zl. Nie wyglada na takiego ktory by cos ukrywal, mowil wprost o mankamentach, nie ma problemu zeby jechac do serwisu zeby go pierw sprawdzic, ciezko sie do czegos naprawde doczepic. Maz wyjezdza jutro z rana, wroci prawie za 2 miesiace, podczas tego pobytu w domu dwie okazje przeszly nam kolo nosa i boimy sie ze z tym bedzie podobnie. Panu ogolnie sie nie spieszy wcale ze sprzedaza, na gieldzie wystawial go za 33tys. Takze teraz naprawde zglupielismy :/. Ale wciaz zakochani :D. Przetrzasnelismy cale otomoto i tylko ten nam spac nie daje, w dodatku mamy go tak blisko :D. Probuje Was przekonac hehe ^^. To za ile byscie go wzieli? Nam sie wydaje, ze sprzedajacy juz nie spusci mimo wszystko. Z tego co mowil to dbal o niego i chyba tez srednio chetny jest zeby sie go pozbyc, tyle ze ma juz drugie autko. Pomozcie prosze :). Jagusia

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-05, 07:24

najbogatsza wersja to LIMITED a nie E.B. samochód wygląda przyzwoicie ale jak pisali cena jest mocno wygórowana
Jeśli zależy wam na skórach (a czytam że zależy :D ) to ciężko będzie kupić trójkę ze skórami u nas są dość rzadkie :-(
aczkolwiek jak pisał Rafał pośpiech nie jest dobrym doradcą
(jedna nasza klubowa koleżanka już się o tym przekonała :( )
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

benchi

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-05, 07:47

Skoro auto spełnia wszystkie wasze oczekiwania i dodatkowo wolicie EX2 zamiast EX3 to chyba warto zapłacić więcej za auto w dobrym stanie niż kupić "okazyjnie" i dołożyć później kilka tysięcy na naprawy.
Warto jednak sprawdzić auto w serwisie żeby mieć pewność co do stanu technicznego.

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: poszukiwania samochodów do kupienia

2009-05-05, 08:53

Dokładnie tak, ja bym sprawdził przede wszystkim rozrząd i ASB. Rozrząd najlepiej na zimnym silniku wtedy wszystko dokładnie słychac.
Znam przypadki kiedy cena była wyższa niż rynkowa bo wszystko miało byc świerzo po wymianie, a później sie okazywało że tak nie do końca.
Co do ASB to warto by było wiedzieć coś o historii auta, czy np nie ciągał lawtet po 2 tony dwa razy w tygodniu....
Podsumowując..... NIE MA SUPER OKAZJI.
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Wróć do „SAMOCHODY Z OGŁOSZEŃ”