Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

EX z sieci

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

MARCO1976
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-11, 19:11
Lokalizacja: Sosnowiec
Model Explorera: FORD EXPLORER U2 4.0 SOHC 152kW BP/LPG
Kontakt: Skype

Re: EX z sieci

2016-03-06, 14:11

Nie kolego Gabo1998, ja napisałem na temat tego EXa który do wczoraj był mój... :lol:

http://otomoto.pl/oferta/ford-explorer- ... 98f0d86559
albo explorer albo nic!!!

Gabo1998

Re: EX z sieci

2016-03-06, 14:15

A. Kolego ja się z tobą kontaktowałem w zeszłym roku bo się z tobą kontaktowałem :peace:

MARCO1976
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-11, 19:11
Lokalizacja: Sosnowiec
Model Explorera: FORD EXPLORER U2 4.0 SOHC 152kW BP/LPG
Kontakt: Skype

Re: EX z sieci

2016-03-06, 14:20

Nie kojarzę ale widocznie tak było jak mówisz.... :lol:
albo explorer albo nic!!!

Gabo1998

Re: EX z sieci

2016-03-06, 14:23

I co. Będzie drugi Explorer :-P

MARCO1976
Posty: 8
Rejestracja: 2014-11-11, 19:11
Lokalizacja: Sosnowiec
Model Explorera: FORD EXPLORER U2 4.0 SOHC 152kW BP/LPG
Kontakt: Skype

Re: EX z sieci

2016-03-06, 14:27

Na razie będzie inne auto ale do EXa mam zamiar wrócić...
albo explorer albo nic!!!

Gabo1998

Re: EX z sieci

2016-03-06, 14:34

Wracaj, wraca, byle szybko :-)

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: EX z sieci

2016-03-06, 15:21

Gabo1998, raczej tego nie zrobiłeś rejestrując się na forum, więc przeczytaj to teraz:
IV. Prowadzenie dyskusji.

1. O czym należy pamiętać przed wysłaniem wiadomości na forum.
Sprawdź czy temat nie był już na forum poruszany i czy odpowiedź na Twoje pytanie już nie padła. Forum wyposażone jest w mechanizm wyszukiwania treści (link na głównej stronie), naucz się z niego korzystać. Jest to jedna z najsurowiej przestrzeganych na tym forum zasad i moderatorzy nie mają skrupułów przy stosowaniu sankcji wymuszających stosowanie się do niej.

2. Zakładanie nowego tematu (topic).
Najpierw należy zastanowić się na które forum tematyczne powinien trafić Twój post. Każde forum posiada pewien zakres tematyczny, który użytkownicy muszą przestrzegać podczas umieszczania na nim swoich postów. O tym, jakiemu tematowi poświęcone jest dane forum, możemy wnioskować z nazwy, komentarza, oraz z zamieszczonego na nim ogłoszenia precyzującego zasady i tematykę. Jeśli temat nie pasuje do żadnego z działów tematycznych, temat należy umieścić na forum Inne. Jeśli pomimo naszych wysiłków, nie znajdujesz następnego dnia Twojego tematu na tym forum, na którym go umieściłeś, oznacza to, że nie udało Ci się zmieścić w tematyce obowiązującej na tym forum i moderator przeniósł Twój temat gdzie indziej - musisz go teraz poszukać.
Ważną sprawą jest właściwe zatytułowanie naszego posta. Temat powinien być krótki (nie używamy pełnych zdań, lecz posługujemy się raczej hasłami), ale możlwie najdokładniej precyzujący poruszaną tematykę. Przykład dobrego tytułu to: "skrzynia asb – brak dwójki". Fatalne tytuły to np. "Ręce opadają... , Pomocy !!", "WAŻNE!", "Nie wiem co robić...". Posty o takich tematach często są przez czytelników pomijane.
Sami wybraliśmy temat, więc starajmy się go trzymać w swoich wypowiedziach. Wypadałoby też aktywnie uczestniczyć w wywołanej naszą wiadomością dyskusji.
Zadając pytanie, postarajmy się dostarczyć naszym rozmówcom maksimum informacji.
Jeśli na Twoje pytanie nie pojawia się odpowiedź, może być to spowodowane kilkoma czynnikami. Może jesteś zbyt niecierpliwy i nie zaczekałeś odpowiednio długo na odpowiedź? Może źle zatytułowałeś post, źle sformułowałeś pytanie, lub nie podałeś wystarczającej ilości informacji i nikt nie próbuje nawet na nie odpowiedzieć? Może pytanie zostało już kiedyś zadane i nikt nie chce trudzić się odpowiadając na nie ponownie? Może pytanie przerosło możliwości wszystkich uczestników forum (najmniej prawdopodobna ewentualność)? Obojętnie co jest powodem, nie wysyłaj na forum ponownie tego samego pytania. Spróbuj sprecyzować to, które już zadałeś.
Niedopuszczalne jest zakładanie tego samego tematu na kilku forach. Należy wybrać najwłaściwsze forum i na nim poprzestać.
Pamiętaj, że celem istnienia forum jest poszerzanie wiedzy osób korzystających z niego. Jeśli rozwiązałeś problem, zanim ktokolwiek na Twój post odpowiedział, podziel się z innymi swoimi doświadczeniami.
Każdy użytkownik ma prawo do swoich poglądów i opinii, dlatego nie należy rozpoczynać tematu, który najprawdopodobniej doprowadzi do powstania konfliktu między użytkownikami.
Jeśli czytając wiadomości na danym forum, natrafisz na temat związany z tym co cię interesuje, nie zadawaj nowego pytania i nie twórz nowego wątku, lecz postaraj się kontynuować już istniejący.

3. Odpowiadanie na pytania.
Odpisując na czyjeś pytanie starajmy się być konstruktywni i pomocni. Komentarze typu: "popieram przedmówcę" niewiele wnoszą do dyskusji.
Odpowiadając trzymajmy się ściśle tematu. Pytającemu na pewno na tym zależy.
Jeżeli nie znasz odpowiedzi, nie pisz nic. Po prostu czekaj.
Gdy na forum prowadzona jest merytoryczna dyskusja, a chcesz wziąć w niej udział, nie pisz krótkiego posta o banalnej treści. Nie rozbijaj rozbudowanych, ciekawych dyskusji błahymi postami.
Nie wahaj się prowokować innych do dyskusji, o ile nie są to jałowe spory. Pamiętaj, że dyskusje są toczone publicznie i służą konstruktywnej wymianie poglądów.
Uwagi na temat błędów stylistycznych, ortograficznych i interpunkcyjnych przekazuj autorowi korzystając z prywatnych wiadomości lub email, a nie otwarcie, na łamach forum.
Prywatne wiadomości jak sama nazwa wskazuje są prywatne, dlatego odpowiadając nadawcy korzystamy również z PW, a nie publikujemy odpowiedź na forum. Ewentualnie jeśli chcemy kogoś przeprosić, wypadało by to wyrazić publicznie.
Nie używaj w odpowiedziach agresywnego języka. Inni użytkownicy to też ludzie, mają swoje uczucia, czasem popełniają też błędy. Nie obwiniaj ich za to.

4. Formułowanie treści wiadomości (postów).
Bądź profesjonalny i ostrożny w tym co mówisz o innych. Unikaj jak ognia obrażania uczestników dyskusji. Ostateczny skutek takich działań może być tylko jeden: zablokowanie Tobie dostępu do forum przez administratora.
Bądź ostrożny pisząc z humorem lub sarkazmem. Bez osobistego kontaktu Twój żart może być odebrany jako złośliwa krytyka.
Zwracaj uwagę na to, czy w publikowanych przez Ciebie treściach nie ma takich, które są niedopuszczalne na tym forum.
Dbaj o kulturę języka. Dotyczy to zarówno unikania wszelkich wulgaryzmów, jak i dbania o ortografię, gramatykę i interpunkcję. Pamiętaj, że jeden źle postawiony przecinek, może zmienić całkowicie znaczenie zdania. Staraj się pisać językiem jak najbardziej komunikatywnym.
Cytując inne osoby, wytnij fragmenty nie dotyczące bezpośrednio problemu. Załączanie całej wypowiedzi na pewno znudzi czytających.
Nie nadużywaj emotikonek przy pisaniu wiadomości. Nie pozwala to czytającemu skupić się na czytaniu tekstu wiadomości.
Unikaj przesadnego formatowania tekstu. Kieruj się zasadą, że formatowanie służy polepszaniu przejrzystości tekstu, a nie jego zaciemnianiu.
PISANIE DUŻYMI LITERAMI traktowane jest jako krzyk, a krzyczeć nie musisz.
Kontroluj przed wysłaniem napisany przez siebie tekst. Korzystaj z opcji PODGLĄD. Jeśli jednak coś Ci umknie, zawsze możesz jeszcze zmienić treść w opublikowanej już wiadomości.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: EX z sieci

2016-03-06, 20:00

Obrazek



;D ;D ;D









:-D :-D :-D
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

zigiz
Posty: 19
Rejestracja: 2016-03-03, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: jeszcze nie mam

Re: EX z sieci

2016-03-06, 21:26

przemiła dyskusja :) ale i konkretna. Gratuluję udanej transakcji.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: EX z sieci

2016-03-07, 08:18

Hubi, popraw się, nikt nie łapie Twoich żartów, teraz wszyscy są już bardzo merytoryczni... nawet bym powiedział jak cholera :P
tja, zesztywnienie w narodzie straszliwe...
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

zigiz
Posty: 19
Rejestracja: 2016-03-03, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: jeszcze nie mam

Re: EX z sieci

2016-04-15, 07:04

Witam Panów
Ktoś z Was zna moze historie tego samochodu?
http://allegro.pl/explorer-4-0-klima-el ... 33698.html
Będę wdzięczny za kilka słów komentarza.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: EX z sieci

2016-04-15, 22:16

historii nie znam,ale widzę że przednie prawe koło krzywo stoi,co może świadczyć o zużytym zawieszeniu,lub źle ustawionej geometrii,na zdjęciach wygląda ładnie-jak to na zdjęciach :)
jest w ogłoszeniach od dłuższego czasu.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: EX z sieci

2016-04-16, 22:14

Oglądałem drugiego od niego wystawionego za 11.800 i to był trup pełną gębą. Facet nie zna się na tych autach. Ciąga nimi auta na lawetach bez odpięcia OD. Zielony na zdjęciach też wyglądał perfekcyjnie a w rzeczywistości lało się ze wszystkiego, silnik ledwo chodził a skrzynia miała spalony olej... to z takich wązniejszych.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
mastan
Posty: 551
Rejestracja: 2007-08-18, 22:40
Lokalizacja: Kwidzyn, pomorskie

Re: EX z sieci

2016-04-18, 21:56

historii nie znam,ale widzę że przednie prawe koło krzywo stoi.
Wszystkie tak mają (powinny mieć ) ,nazywa się to kąt pochylenia koła (camber angle ) ,w przypadku exa ujemny czyli góra koła bliżej środka jak dół . :-)
Samochód będzie ci służyć do końca życia,jak będziesz nim bardzo szybko jeździł.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: EX z sieci

2016-04-18, 22:28

w piątek przywiozłem exa co ma taki "camber angle" że koło prawie trze o kolektor wydechowy :P ale można ręką wyprostować kąt kątem ale ten trochę ma koło za głęboko ale to moje prywatna opinia :D

po za tym jak płachta na byka działają na mnie słowa: hit, ideał, cudo, dla konesera i wykrzykniki ;)
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Wróć do „SAMOCHODY Z OGŁOSZEŃ”