Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
mikos
Posty: 0
Rejestracja: 2016-09-10, 12:03
Lokalizacja: Katowice
Model Explorera: Brak

Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-10, 12:15

Witam wszystkich,
Jestem nowym użytkownikiem forum nie posiadającym Explorera i za bardzo nie widziałem w jakim wątku zadać parę pytań więc piszę tutaj.
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu SUVa lub vana 7os., poszukując odpowiedniego Forda Galaxy natrafiłem w ogłoszeniach na Explorera i mi się spodobał. Z racji że bardzo mało jest ich w internecie i moja wiedza jest znikoma w temacie Explorerów pytanie brzmi czy się ona nadaje jako auto rodzinne? Rodzice + dwójka dzieciaków w fotelikach + 2 wózki :-) Czy nadaje się do codziennego użytku? w teren się nie będę raczej wybierał. Jakie są koszty utrzymania, naprawy np skrzyni biegów. ceny i dostępność części, spalanie. W internecie są na chwile obecną dwa jeden forumowicza http://olx.pl/oferta/ford-explorer-xlt- ... 1c02575f81 oraz http://olx.pl/oferta/ford-explorer-eddi ... 1c02575f81 Bliżej mam do tego drugiego więc co o nim sądzicie :-)

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-10, 16:16

Ceny zerknij na Rock auto. Są znacznie wyższe niż do 2. W Polsce sporo podstawowych gratów dostaniesz. Silnik 4.6l V8 to poezja jeśli chodzi o moc. Lecz koło 250tys km trzeba robić rozrząd. Ślizgi lecą. Na szczęście jest z przodu i wymiana jest prosta. Jako rodzinny sprawdza się wyśmienicie. Spalanie gazu na dobrej instalacji w trasie to 13 - 14 l. Koszt naprawy skrzyni raczej znaczny z tego względu, że nie jest jeszcze całkowicie oklepana przez speców.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-10, 20:48

.... Koszt naprawy skrzyni raczej znaczny z tego względu, że nie jest jeszcze całkowicie oklepana przez speców.
Z tą opinią trudno się zgodzić, skrzynka 5R55s znana, sprawdzona, występująca m.in w EX III, Ford Mustang . Cena naprawy kapitalnej (wraz z częściami -ogólnie dostępne) to standard ok. 4,5 kPLN.
Obydwa EX IV z ogłoszeń to silniki 4,0 V6, co do trwałości nie wypowiem się bo nie znam ich. Jeśli zaś chodzi o silniki V8 4,6 l w wersji 24 zaworowej to problem raczej nie ze ślizgami lecz z napinaczami hydraulicznymi łańcucha - lubią puszczać uszczelki. Usterka występująca, ale spowodowana raczej jakością zamontowanych zamienników napinaczy. Może wystąpić zarówno przy 100 kkm jak i 300 kkm.
Ogólnie samochód super rodzinny (łącznie z ISOFIX), dwa wózki wrzucisz bez problemu pod warunkiem rezygnacji (złożenia) trzeciego rzędu foteli.

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-10, 23:31

Oj kolego w 4 masz 6R60 ;) w wersji V8
Ostatnio w naszej 4 miałem przyjemność odstawiać potwora na robotę rozrządu to ślizgi były w kawałkach. Napinacze hydrauliczne jeszcze dawały radę, choć zestaw naprawczy zawiera napinacze z blokadą by na wolnych obrotach zachować odpowiednie napięcie łańcucha.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-10, 23:38

Tak w wersji V8 6R ale już wersja V6 to 55S/W
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
leszek_g
Posty: 492
Rejestracja: 2009-04-10, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: EDGE

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-11, 16:11

Części do IV są już na poziomie III, oczywiście droższe niż do II. Używanych praktycznie nie ma, bo nie ma rozbitków-dawców. IV mimo, że jest liftem III praktycznie nie wymienia się częściami, tylko silniki i skrzynia są te same, zawieszenie, hamulce, blachy, wnętrze jest inne.
Remonty jeśli by ci się przydarzyły ogarniesz u klubowych mechaników.
W żadnym z posiadanych Ex (wszystkie V6) nie robiłem rozrządu, może kwestia porządnego oleju?
V4 na lato: VFR 750F
V6 na cały rok :)

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-11, 21:42

Sądzę że olej ma tu kluczowe znaczenie.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-12, 15:12

Witam...
Jeżeli mogę to coś podpowiem jako posiadacz Exa z 2007 V8 itd itd. Nie obrażajcie się koledzy ale napiszę szczerze 8-) . Swojego mam od ponad roku, Jak koledzy pamiętają to kupiłem go z Niemiec po kolizji...przyprowadziłem, zrobiłem i śmigam. Zrobiłem już ok 15 tys, Ford służy mi do codziennej jazdy po mieście do pracy, z rodziną itd itd. Pytasz czy "rodzinne auto"...napewno pojemne, pakowne, budzące strach u innych kierowców :mrgreen: ( szczególnie wydech robi robotę) no i co dla mnie ważna bo też mam 2 małych dzieci to jest bezpieczny ( tak mi się wydaję :-D ). Co do exploatacji :-) , mam gaz Vialle i w mieście pali ok 20, trasa ok 13 (żona 16-18 :lol: ). Części jak dla mnie są tanie, praktycznie na poziomie VW Passata. Dostępność w Polsce oki, z USA też nie problem tylko parę dni dłuzej. Olej wymieniam co ok 8 tys km. W ASB będę co 2 lata...a co 8-) . Tylko jedna uwaga...moim zdaniem jest to ( albo powinien być...) drugi samochód w domu. Nie każda kobieta nim zechce jeżdzić. Gdy jadę w trasę powyżej powiedzmy 200km to przesiadam się do Toyoty Camry ze względu na komfort, ciszę itd. Ex to szafa na kołach, opory powietrza, opony, tylny most, wydech robią swoje :razz: .
Na koniec napiszę tak: ....kupiłem Exa bo na niego zachorowałem w pewnym czasie a teraz jakbym mógł cofnąć czas to kupiłbym ...... też Exa :mrgreen: ,


P.S.....mam już coś koło 205tys km przejechane....czy zastanawiać się już nad wymianą rozrządu...? Jak to poznać/ocenić itd????
pozdr....Marek

Awatar użytkownika
leszek_g
Posty: 492
Rejestracja: 2009-04-10, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: EDGE

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-12, 16:37

Tylko jedna uwaga...moim zdaniem jest to ( albo powinien być...) drugi samochód w domu. Nie każda kobieta nim zechce jeździć. Gdy jadę w trasę powyżej powiedzmy 200km to przesiadam się do Toyoty Camry ze względu na komfort, ciszę itd. Ex to szafa na kołach, opory powietrza, opony, tylny most, wydech robią swoje :razz: .
Też dorzucę od siebie: moja najlepsza z żon wkurzyła się strasznie, jak dowiedziała się, że chcę go sprzedać trzymając się zasady: co 2 lata nowe auto. Nie mieliśmy dotąd tak komfortowego samochodu. Najlepszy z dotychczas posiadanych.
Camry sedan z v6 pewnie jest ciche ale bez przesady, może masz głośny wydech i opony terenowe w swoim Ex bo mój na trasie jest cichutki.
V4 na lato: VFR 750F
V6 na cały rok :)

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-12, 17:01

Opony mam Cooper Discoverer AT3...jak dla mnie to one są bardzo ciche. Wydech to jakiś model Flowmastera. Camry mam 2.4 4 cyl....ciszy i komfortu nie da się porównać z Exem, tam jest cisza totalna i bujanie aż strach wchodzić w zakręty....kanapa na kołach

mikos
Posty: 0
Rejestracja: 2016-09-10, 12:03
Lokalizacja: Katowice
Model Explorera: Brak

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-13, 13:21

Dzięki za podzielenie się wiedzą :-) Szkoda , że taki mały wybór jest na rynku bo bym chciał przyjrzeć się z bliska, podejrzewam że bym jeszcze bardziej zachorował na niego i bym musiał przekonywać żonkę do niego że wcale nie taki duży i z automatem sobie poradzi, i że warto przekroczyć nasz budżet przeznaczony na auto :-D Leszek jak byś mieszkał bliżej bym podjechał a tak to trochę daleko, do tego do Dębicy mam bliżej. Powiedzcie jeszcze gdzie na śląsku najlepiej w Katowicach lub okolicy znaleść dobry warsztat znającego się na Exach a może jaki forumowicz w okolicach się tym zajmuje :-)

Awatar użytkownika
leszek_g
Posty: 492
Rejestracja: 2009-04-10, 09:23
Lokalizacja: Warszawa
Model Explorera: EDGE

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-13, 13:39

Mikos, muszę być w Pruszkowie 28-01 ale jedna rzecz musi się zgrać, nie wiem jeszcze czy będę jechał czy leciał, dam Ci znać to może wtedy sobie mojego zobaczysz.
V4 na lato: VFR 750F
V6 na cały rok :)

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-13, 14:59

lub okolicy znaleść dobry warsztat znającego się na Exach a może jaki forumowicz w okolicach się tym zajmuje :-)
Polecam się, jak w tej chwili, to przynajmniej miesiąc oczekiwania w kolejce.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

mikos
Posty: 0
Rejestracja: 2016-09-10, 12:03
Lokalizacja: Katowice
Model Explorera: Brak

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-13, 15:55

Rozumiem, że będziesz dopiero w styczniu w Polsce? Trochę późno ;-)
Do Gierałtowa trochę daleko mam

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Zakup Explorer 4 - pytania świeżaka

2016-09-13, 16:08

Również polecam Mirka :D.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Wróć do „SAMOCHODY Z OGŁOSZEŃ”