Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
janserce03
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-06, 06:40
Lokalizacja: Łęczna
Model Explorera: Exp II

Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 06:47

Witam ekipę.
Panie i Panowie mam zamiar poszerzyć to jakże zacne grono ale żeby się nie zniechęcić pojazdem (będzie to mój pierwszy Explorer) to proszę o poradę.
Znalazłem taki egzemplarz nie opodal:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6878731808

Pan handlarz także wiadomo: igła, siadać jechać. Co możecie mi poradzić przy oględzin hej, na co zwrócić szczególną uwagę?
Auto przyjechało z Holandii i ma instalacje LPI.
Co radzicie. Pchać się w to czy lepiej unikać?

Pozdrawiam serdecznie ;-)

Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 11:29

1) Wtrysk gazu w fazie ciekłej - dopytaj czy ktoś w Twojej okolicy jest w stanie to serwisować. Dobrze kumam, że chodzi o V generację? Może to być zaleta, ale nie wiem czy w tym aucie i czy w razie czego będzie do kogo uderzać. Kiedyś o tym czytałem i z ciekawości weryfikowałem moją okolicę - mało kto wie o co w tym chodzi.

2) Dopytaj o rozrząd (o reszcie poczytasz na forum :D W SOHC jest lipny). Słuchaj czy nie ma cykania, szczególnie po rozruchu.

3) Zerknij w progi, od dołu - możesz zobaczyć, że ranty są pognite, co oznacza, że pod plastikowymi osłonami będzie tylko gorzej, a co na moment zakupu jest ukryte i handlarz może mówić, że blacharka igła :P

4) W tym modelu zobacz na NIVO (tylne amory pompowane - może być wypięty czujnik, a mogą być walnięte amory lub kompresor lub nieszczelność w układzie) no i resory - strasznie nisko siedzi dupa. Czyli albo musisz naprawić nivo, albo wstawić zwykłe amory, a do tego najlepiej jeszcze zająć się resorami.

Na tyle wpadłem, o automacie nie wspomnę, bo nawet jeśli ładnie działa przy zakupie to i tak może wyzionąć ducha (ja tak miałem).

janserce03
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-06, 06:40
Lokalizacja: Łęczna
Model Explorera: Exp II

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 11:53

O ile z gazem nie będę miał problemu (w okolicy bardzo dobry warsztat zajmujący się tymi instalacjami) to zmarwiles mnie tym NIVO. Ciekawe jaki byłby koszt wymiany takich amorów i ogarnięcie resorów. Po zdjęciu masz pewność, że tył siedzi za nisko??
Rozrząd niby udokumentowana wymiana w Holandii, ale może jakaś pieczątkę z ziemniaka sobie wykroil albo kupił książkę... :-P
Jeszcze jakieś pomysły na co patrzeć??

janserce03
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-06, 06:40
Lokalizacja: Łęczna
Model Explorera: Exp II

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 12:32

Na tym filmie co wrócił sprzedający widać że z jednej strony tył samochodu jest wyżej a drugi niżej. O czym to może świadczyć? Jeden amor ...eeeee....?? Jak myślicie??

Awatar użytkownika
Klubowicz Speedo
Klubowicz
Posty: 1109
Rejestracja: 2010-05-16, 15:05
Lokalizacja: lubuskie
Model Explorera: 2001 Sport Trac

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 21:34

lampa z tyłu zbita? brak oznaczen na tylnej klapie... fantazje w opisie - klima automatyczna, esp, pamięć foteli...

progow pewnie nie ma, tak obserwując wnikliwie wyobrażam sobie zaprawki robione sprayami, jak masz daleko jechać ogladac to lepiej niech da dobre foto narożnika po otwarciu tylnich drzwi i wszystko jasne ;)

http://i.imgur.com/45zIM8e.jpg
Pozdrawiam
Speedo

Obrazek

janserce03
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-06, 06:40
Lokalizacja: Łęczna
Model Explorera: Exp II

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 22:39

Lampa zabita, klima nie chłodzi, skrzynia była robiona, zaprawki robił pijany Helmut w Hujolandii ale co zrobić - kupiłem!!! :-P
Także poszerzyłem krąg szczęśliwych posiadaczy Explorera.
Na spokojnie w najbliższej przyszłości będę się chwalił jakiż to on piękny jest ;-)

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-06, 23:05

tył leży,koła wydają się za małe-opony,nie znajdziesz w nim ESP,posłuchaj rozrządu,a tak w ogóle to nie wygląda źle,Pan handlarz się narobił z ilością zdjęć,w końcu to pełnoletni samochód więc fabrycznego stanu raczej nie ma co oczekiwać,zwróć uwagę na rdzę na progach,w tylnej części,ramie,wokół wlewu paliwa,Holandia to deszczowy kraj :)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-07, 07:20

O ile z gazem nie będę miał problemu (w okolicy bardzo dobry warsztat zajmujący się tymi instalacjami) to zmarwiles mnie tym NIVO. Ciekawe jaki byłby koszt wymiany takich amorów i ogarnięcie resorów. Po zdjęciu masz pewność, że tył siedzi za nisko??
Opcją jest albo ratowanie NIVO - koszty ciężko określić, bo nie wiadomo co jest nie tak :D Może być nawet sytuacja, że czujnik się wypiął i dlatego nie pompuje (opisane na forum, optymistyczna wersja). Bo tak to albo amorki (u nas jakieś zamienniki kupisz, za wielką wodą większy wybór - cenowo w sumie nie ma tragedii), albo nieszczelność, albo kompresor. Kto wie. Z ciekawości zobacz czy kontrolka nie jest bez żarówki (myk handlarzy) i wyłącz nivo w bagażniku w schowku po lewej (tam gdzie lewarek) - powinna się zaświecić pomarańczowa kontrolka od nivo :)

U mnie nivo działa, pompuje, ale jednak czasem wywali błędem, przewiduje jego rychły koniec i pewnie wymienię na zwykłe amory.

A wymiana/naprawa resorów, niezależnie od tego co zrobisz z NIVO, bardzo pomaga. Zobacz u mnie w temacie ( http://www.explorerfanklub.org.pl/forum ... 1fe0cd4381 ). Różnica ogromna.

BTW. Jaki masz rozmiar opon?
U mnie jest 255 70 16, fabryczny (wcześniej mniejsze chyba wychodziły). Jest spoko, ale ciężko dorwać jakieś opony w tym rozmiarze w sensownej cenie.

janserce03
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-06, 06:40
Lokalizacja: Łęczna
Model Explorera: Exp II

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-07, 12:43

Dzisiaj zobaczę rozmiar to Ci napiszę jaki jest rozmiar.

janserce03
Posty: 25
Rejestracja: 2017-07-06, 06:40
Lokalizacja: Łęczna
Model Explorera: Exp II

Re: Ogłoszenie alledrogo

2017-07-08, 06:12

Opony to zimowki 236/65/16 :-P
Malizna...

Wróć do „SAMOCHODY Z OGŁOSZEŃ”