Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Gonzo
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-25, 20:03
Lokalizacja: Kościerzyna

Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-01-25, 20:25

Witam,

stałem się szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem Forda Explorera i dołączyłem ostatatnio do grona forumowiczów.

Postanowiłem spełnić swoje marzenie dotyczące posiadania amerykańskiego cacka i wybór padł na Forda Explorera. Samochód sprowadziłem z USA, z uszkodzoną skrzynią biegów (choć jak się okazuje - niekoniecznie), którą zamierzałem naprawić na miejscu w Polsce. Samochód mam już u siebie, pozostaje kwestia awarii, czy jest to coś poważnego czy może jakaś "pierdółka".

Ford Explorer 4.0 Cologne V6 SOHC
2009
Skrzynia: 5R55S

Objawy:
Samochód odpala bez problemu, niestety nie reaguje na pedał gazu. Wciskając go nawet do końca (bez różnicy czy na P, D, N, R itp) obroty zwiększają się może o 0,1-0,2 tys. Samochód stoi, praktycznie nic się nie dzieje, bardzo delikatnie skacze wskazówka od obrotów. Nie ma różnicy czy na ciepłym czy zimnym silniku.

Moje pytanie, czy miał ktoś podobny problem bądź ma jakiś pomysł? Czy ma to jakiś związek z awarią skrzynii, czy też może skrzynia biegów jest w porządku, a owy problem polega na czymś innym? Czy raczej mogą to być dwie różne sprawy? Czy też problem ze skrzynią wywołuje problem nie wchodzenia na wysokie obroty?

Auto stoi na warsztacie, niestety po podłączeniu do komputera, połączył się on jedynie z poduszkami i innymi mniej znaczącymi podzespołami, niestety nie może się połączyć z silnikiem, dlatego będę próbował wezwać kogoś innego, komu uda się dobrze połączyć. Do tego czasu próbuję sam dojść do tego co to może być, bo mechanicy nie mają pomysłu (dla nich jest to wynalazek, z którym raczej nie mieli nic wcześniej wspólnego).

Może to być czujnik położenia gazu, potencjometr, sterownik skrzynii? Nie chcę wymieniać od razu skrzynii, bo wiadomo jakie to są koszta. W tygodniu będę próbował znaleźć kogoś kto normalnie podłączy Explorera do komputera.

Czy macie jakieś pomysły na te objawy?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 20:27 przez Gonzo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
QDLATY
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-16, 09:22
Lokalizacja: Wołomin

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-01-25, 20:28

elosz Gonzo! dzisiaj nie mamy na pokładzie "zielonych" więc nikt Ci nie pomoże! :albino:

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-01-25, 21:10

znajdź serwis samochodów usa żeby cię podłączyli do czegoś (albo kogoś kto ma coś więcej niż np. cdif) zczytanie błędów nie jest drogie,następnie trzeba je odpowiednio zinterpretować i po kłopocie :-P
bez tego to jak wróżenie z fusów.
może być pedał gazu,instalacja,sterownik silnika i cała masa innych rzeczy ;-)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-01-25, 23:21

Musisz podłączyć coś co będzie się łączyło z kompem auta inaczej będzie problem i koszty. :-)
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Gonzo
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-25, 20:03
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-01-26, 19:00

Dzięki wszystkim za rady - tak też zrobię, najpierw ogarnę jakiś normalny komputer i zobaczę błędy, wtedy napiszę co i jak wykazało :)

Awatar użytkownika
dyfrend
Posty: 700
Rejestracja: 2011-02-14, 23:38
Lokalizacja: polska
Model Explorera: II EB V6 po SWAPe V8, convert BW4406

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-01-26, 19:39

sprawdz cz y jest linka od gazu , między pedałem a przepustnicą :mrgreen:
500 114 608 jak moge to Pomoge;)

Gonzo
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-25, 20:03
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-10, 12:40

Niestety, w moim w mieście jest problem, żeby dostać się komputerowo do skrzyni - wszystko inne czyta (silnik, poduszki etc).

W związku z tym, czy znacie/polecacie jakichś mechaników, jakieś serwisy/warsztaty specjalizujące się w autach amerykańskich (lub/i skrzyniach automatycznych)? Zależy mi głównie na województwie pomorskim, ew. zachodniopomorskie/kujawskopomorskie.
Ostatnio zmieniony 2014-02-10, 22:04 przez Gonzo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mastan
Posty: 551
Rejestracja: 2007-08-18, 22:40
Lokalizacja: Kwidzyn, pomorskie

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-10, 23:51

sprawdz cz y jest linka od gazu , między pedałem a przepustnicą :mrgreen:
Nie ma :-P ,otwarcie przepustnicy jest sterowane elektronicznie :-) .

.
Samochód będzie ci służyć do końca życia,jak będziesz nim bardzo szybko jeździł.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-11, 10:04

kup sobie kabel elm327 i pobierz sobie z jakiegoś chomika.pl oprogramowanie scanXL palmer performance dedykowane do forda lincolna i gmc zainstaluj na laptopie i połączysz się z wszystkimi modułami a jak się ładnie uśmiechniesz to ci taki soft wyślę.

Polecam też odwiedzić dział o sofcie w naszym forum tam już pisałem na ten temat

Boris
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Awatar użytkownika
kilos
Posty: 132
Rejestracja: 2011-12-15, 23:09
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-12, 18:52

Drogi kolego a ja sie slicznie usmiecham:-)
Czy moglbym dostac taki sofcik na maila?
Na przyszlosc napewno mi się przyda jezdzac fordem:-)
kilos-kilos@o2.pl
Z gory baaardzo dziękuje

Gonzo
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-25, 20:03
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-12, 19:16

kup sobie kabel elm327 i pobierz sobie z jakiegoś chomika.pl oprogramowanie scanXL palmer performance dedykowane do forda lincolna i gmc zainstaluj na laptopie i połączysz się z wszystkimi modułami a jak się ładnie uśmiechniesz to ci taki soft wyślę.

Polecam też odwiedzić dział o sofcie w naszym forum tam już pisałem na ten temat

Boris
No więc kolego @Boris zrobiłem jak napisałeś. W załączniku to, co wyskoczyło. p1260?


Dodam tylko, że obroty wcześniej wróciły i widać delikatną chęć ruszenia (auto przesuwa się minimalnie o kilka cm i stoi pomimo nogi na gazie). Dodatkowo przy wstecznym maksymalne obroty to 3 tys (wyżej nie chce) i przy tych obrotach trzęsie.
Załączniki
IMG_0277.JPG
IMG_0277.JPG (143.22 KiB) Przejrzano 7327 razy
Ostatnio zmieniony 2014-02-12, 19:24 przez Gonzo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-12, 20:38

p1260?
w sumie to chyba nie powinieneś nawet odpalić bo immo jest załączone, ale może u Ciebie immo zblokowało coś innego??

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-12, 22:12

Sądząc po scanie kodów, który zamieściłeś korzystasz z programu nie do końca czytającego wszystko. Jak dla mnie świadczą o tym np. błędy B które u Ciebie są nieznane a w rzeczywistości dotyczą obwodów pasów bezpieczeństwa i airbaga kierowcy. Na Twoim miejscu jeśli chcesz sam dociekać usterki zainwestowałbym w ScanXL Ford Enhanced Diagnostics Add-on (program rozszerzony czytający wszystko łącznie z ABS, poduszkami , 4X4, itp. (koszt 99,50)
;http://www.palmerperformance.com/store/ ... ucts_id=38
Poszperaj w sieci na amerykańskich forach forda w poszukiwaniu Twojego przypadku. Tak na szybko przerzucając sieć znalazłem opis podobnej usterki u Ciebie tj. brak wchodzenia na obroty silnika (tylko do 3000 rpm/min) i jednoczesne szarpanie lub brak reakcji ASB. Jeśli dobrze zrozumiałem problem może dotyczyć układu elektrozaworów ASB. Ale ja się aż tak na tym nie znam. Albo zgłoś się z problemem do Camaro lub Ponti w Gdańsku.

Gonzo
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-25, 20:03
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-13, 00:24

Albo zgłoś się z problemem do Camaro lub Ponti w Gdańsku.
Tak, jestem już umówiony w Ponti - w międzyczasie próbowałem po prostu sam coś wskórać. Jak tylko coś będę wiedział, opiszę w czym tkwił problem.

Gonzo
Posty: 8
Rejestracja: 2014-01-25, 20:03
Lokalizacja: Kościerzyna

Re: Nie działa ASB + brak reakcji obrotów na pedał gazu

2014-02-18, 15:26

Otóż okazało się, że skrzynia ma uszkodzenie mechaniczne i jest potrzebna jej wymiana. Czy orientujecie się czy musi to być identyczna skrzynia od Explorera czy pasują też z innych modeli? A może ma ktoś taką na sprzedaż?

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”