Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
maslak
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-03, 00:44
Lokalizacja: Tczew

poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 11:19

Cześć,

czy ktoś z pomorza może podać namiary na fachowca który zna skrzynie z naszych exów i się ich nie boi?

Wg. dekodera VIN model skrzyni to 5R55S (auto jest RWD) - wyskakiwały błędy elektrozaworów w skrzyni - obecnie po wymianie oleju i elektrozaworów jest poprawa pracy,
ale skrzynia mocno przeciąga 1 bieg, skraca bieg trzeci i od razu wbija 4.

Pojeździłem po wymianie oleju i elektrozaworów - pojawiają się obecnie błędy "bieg załączony nie odpowiada położeniu drążka" - bieg 2 i 5...

Poszukuję fachowca który zna się na rzeczy i w rozsądnych pieniądzach jest w stanie moją skrzynię zmusić do poprawnej pracy...

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 12:24

Dawaj, ale to drugi koniec PL i niestety tanio, to nie ta skrzynia.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
maslak
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-03, 00:44
Lokalizacja: Tczew

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 12:38

Dawaj, ale to drugi koniec PL i niestety tanio, to nie ta skrzynia.
a ogarniemy to w 1 dzień? :D jak tak to mogę wycieczkę zrobić taką że jadę, naprawiasz i wracam...

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 14:43

a ogarniemy to w 1 dzień?
W jeden dzień to tylko 0.7 na głowę. Skrzynię trzeba wyrwać, rozebrać, zamówić potrzebne części poskładać, założyć skrzynię, jazda próbna kolejne 0,7 i do domu. W sumie około tygodnia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 15:35

ja już przerabiałem warszawiaka co przyjechał na wymianę asb a okazało się że auto utnkneło na 2 tyg. bo wać pan nie poinformował o kondycji auta. Starczy że nie będzie jakiejś części i zostaniesz w Gierałtowie do zimy:D

Lepsze rozwiązanie to spotkać się z Miriem w połowie drogi w warsztacie Borisa :mrgreen:
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 17:16

MirEx68, ku... koniecznie musze z tobą zacząć naprawiać :-P :-D :-D :-D
jazda próbna kolejne 0,7 i do domu
bardzo pasuje mi ten harmonogram ;-) :-D :-D

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-19, 20:08

Cześć,

czy ktoś z pomorza może podać namiary na fachowca który zna skrzynie z naszych exów i się ich nie boi?

Wg. dekodera VIN model skrzyni to 5R55S (auto jest RWD) - wyskakiwały błędy elektrozaworów w skrzyni - obecnie po wymianie oleju i elektrozaworów jest poprawa pracy,
ale skrzynia mocno przeciąga 1 bieg, skraca bieg trzeci i od razu wbija 4.

Pojeździłem po wymianie oleju i elektrozaworów - pojawiają się obecnie błędy "bieg załączony nie odpowiada położeniu drążka" - bieg 2 i 5...

Poszukuję fachowca który zna się na rzeczy i w rozsądnych pieniądzach jest w stanie moją skrzynię zmusić do poprawnej pracy...
Trudno znaleźć u nas fachowca od skrzyń specjalizującego się w "amerykanach". Większość specjalizuje sie w europejczykach. Ci których przekonałem do zabrania się za 5R55S, jak dla mnie nie sprawdzili się. Ostatecznie zrobiłem w zakładzie specjalizującym się w Mercedesie. Jest dobrze, ale nie idealnie. Nie polecę konkretnie kogoś. Omijałbym szerokim łukiem Serwis Skrzyń Automatycznych w Cieplewie (to moje doświadczenie choć na FB znajdziesz same superlatywy). Zawsze pozostają serwisy amerykanów np. : Camaro Gdańsk, ASJ Elbląg, pewno ogarną. Ja szukałem warsztatów zajmujących się tylko ASB.
Czasowo to nikt nie ogarnie Ci tego w 1 dzień -chyba, że po diagnostyce okaże się że to tylko np. pierdółka np. czyszczenie styków. Ceny w 3City moim zdaniem nie powalają: diagnostyka - min. 100 PLN; demontaż, montaż ASB z auta to min. 500 PLN; rozebranie , weryfikacja , złożenie to min. 800 PLN. A części potrzebne, które zamawiasz w PL to już inna bajka cenowa np. zespół elektrozaworów to 1500-1900 PLN. Raczej nie znajdziesz warsztatu, który będzie miał części na miejscu. Jeśli będą w PL to masz na drugi dzień od zamówienia, jeśli trzeba będzie ściągnąć z US to znów kilka dni (lotniczą). W większości zakładów dają roczną gwarancję na robotę (bez limitu km), na regenerację konwertora (Midparts) -3 lata.
Ostatnio zmieniony 2015-06-19, 20:10 przez Marko, łącznie zmieniany 1 raz.

albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-20, 08:02

Jak coś zapraszam do mnie do stolicy :)
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

Awatar użytkownika
maslak
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-03, 00:44
Lokalizacja: Tczew

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-22, 09:43

Czasowo to nikt nie ogarnie Ci tego w 1 dzień -chyba, że po diagnostyce okaże się że to tylko np. pierdółka np. czyszczenie styków. Ceny w 3City moim zdaniem nie powalają: diagnostyka - min. 100 PLN; demontaż, montaż ASB z auta to min. 500 PLN; rozebranie , weryfikacja , złożenie to min. 800 PLN.
No to ja szukam kogoś kto na przywiezionym z USA master kicie i zregenerowanym konwerterze doprowadzi moją skrzynię do kondycji fabrycznej, niezależnie od tego co tam będzie wewnątrz.
czysto teoretycznie - wymiana wnętrza jest możliwa w 1 dzień. IMHO nie opłaca się płacić 800zł za diagnostykę - skoro można być przygotowanym na najgorsze i powymieniać od razu wszystko co mogło się zepsuć - taki rodzaj naprawy mnie interesuje... bo przy podejściu - pomacaj, sprawdź i oceń koszty - płaci się podwójnie za tą samą pracę - czego zdecydowanie chcę uniknąć... Swoją drogą jak usłyszałem 600zł za wymianę elektrozaworów to zrobiło mi się słabo... bo to tak naprawdę 15min więcej pracy przy wymianie oleju...
A części potrzebne, które zamawiasz w PL to już inna bajka cenowa np. zespół elektrozaworów to 1500-1900 PLN.
Ja swój nowy kupiłem za 200USD z przesyłką - można kupić to tanio za oceanem :) Kupowanie w PL części do explo (szczególnie nowych) jest tylko dla bogatych :D

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-22, 09:51

Nie widzę problemu w ogarnięciu tej skrzynki. Jedynie odległość jest spora.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
maslak
Posty: 30
Rejestracja: 2014-11-03, 00:44
Lokalizacja: Tczew

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-22, 10:07

Nie widzę problemu w ogarnięciu tej skrzynki. Jedynie odległość jest spora.
Chyba taniej zamiast jechać będzie wynająć Ci tu hotel i jakiś warsztat żeby było gdzie dłubać...
jest daleko - ale przecież mogło być dalej ;D 550-600km tragedii nie ma gorzej byłoby jechać na lawecie... a gdybym zdjął skrzynię z auta i ją wysłał do Ciebie?

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: poszukiwany dobry warsztat - woj. pomorskie

2015-06-22, 10:38

Czasowo to nikt nie ogarnie Ci tego w 1 dzień -chyba, że po diagnostyce okaże się że to tylko np. pierdółka np. czyszczenie styków. Ceny w 3City moim zdaniem nie powalają: diagnostyka - min. 100 PLN; demontaż, montaż ASB z auta to min. 500 PLN; rozebranie , weryfikacja , złożenie to min. 800 PLN.
No to ja szukam kogoś kto na przywiezionym z USA master kicie i zregenerowanym konwerterze doprowadzi moją skrzynię do kondycji fabrycznej, niezależnie od tego co tam będzie wewnątrz.
czysto teoretycznie - wymiana wnętrza jest możliwa w 1 dzień. IMHO nie opłaca się płacić 800zł za diagnostykę - skoro można być przygotowanym na najgorsze i powymieniać od razu wszystko co mogło się zepsuć - taki rodzaj naprawy mnie interesuje... bo przy podejściu - pomacaj, sprawdź i oceń koszty - płaci się podwójnie za tą samą pracę - czego zdecydowanie chcę uniknąć... Swoją drogą jak usłyszałem 600zł za wymianę elektrozaworów to zrobiło mi się słabo... bo to tak naprawdę 15min więcej pracy przy wymianie oleju...
A części potrzebne, które zamawiasz w PL to już inna bajka cenowa np. zespół elektrozaworów to 1500-1900 PLN.
Ja swój nowy kupiłem za 200USD z przesyłką - można kupić to tanio za oceanem :) Kupowanie w PL części do explo (szczególnie nowych) jest tylko dla bogatych :D
Jeden dzień dla zrzucenia skrzynki , rozebrania , naprawy, wrzucenia do auta -wg. mnie nie realne. Chyba, że pod pojęciem dnia rozumiesz pracę 24 h.
Podając ceny i pisząc, że nie są aż tak z górnej pólki miałem na myśli inne warsztaty specjalistyczne w PL (szczególnie centrum PL). 800 PLN to koszt nie samej diagnostyki tylko rozebranie ASB, weryfikacja części , wymiana zużytych, złożenie czyli inaczej mówiąc naprawa. Z pewnością koledzy z forum operują podobnymi kwotami (no chyba, że się dogadasz i zamiast 800 PLN zapłacisz 600 PLN + 1l butelkę Whisky 24yrs). :)
Sama diagnostyka to 100 PLN.
Oczywiście w US kupisz wszystko taniej (osobiście kupuję tylko w US). W PL kupić można wtedy kiedy zależy komuś tylko na czasie. Dla bogatych, to jest kupowanie części na zapas, tak na wszelki wypadek.
Reasumując naprawa ASB nie jest aż tak droga, przeliczając na ilość km - wyjdzie Ci ok. 2,5 grosza/km (zakładając przebieg po naprawie rzędu 100 Kkm).
Generalnie -powodzenia w jak najszybszym załatwieniu sprawy i bezproblemowej jazdy.

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”