Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

ASB

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

Patryk873
Posty: 11
Rejestracja: 2016-08-16, 23:55
Lokalizacja: Wrocław
Model Explorera: Ford Explorer 2 98r

ASB

2016-08-17, 00:04

Witam Panowie mam taki pytanie jestem ( nowy siemka :) ) mam swojego pierwszego Explorera 2 rocznik 98r kupując go pierwszego dnia jazdy skrzynia chodziła ciężko teraz na dzień dzisiejszy skrzynia zaczyna chodzić coraz lżej jeśli przełączam w kierunku D a jeśli przełączam w kierunku P to skrzynia idzie ciężej i do tego nie idzie na te literki tylko idzie pomiędzy nimi ta strzałeczka możecie mi to wyjaśnić bo tak jak mówiłem jestem świeży i chciałbym dowiedzieć się co nie co z góry dziękuje ;)

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: ASB

2016-08-22, 18:46

jeżeli chodzi o dzwignie to pewnie się zastała przy kolumnie kiery zdejmij osłony kolumny i osłony na wysokości kolan popsiukaj wd40 gdzie trzeba i powinno pomóc co do wskaźnika znajdziesz też tam linke wskaźnika a na niej pokrętło regulacji pokręć se nim tak żeby ci się wskazania zgadzały :P no i tyle z egzorcyzmów :D

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: ASB

2016-08-22, 22:17

u mnie powodem podobnych objawów było rozkręcenie się samej dźwigni zmiany biegów,z tego co pamiętam to na końcu samej wajchy(mechanizmu ukrytego w kolumnie kierowniczej) jest śrubka która to wszystko spina w całość,chyba można dostać się do niej po zdjęciu dolnej osłony deski,tej w której jest wajcha podnoszenia maski i gniazdo OBD II,ale sprawdź najpierw linkę i jej regulację,czyli to co Kojot napisał,chociaż nie powinno to powodować ciężkiej pracy samej dźwigni :)
tel. 606414212

Wróć do „SKRZYNIE AUTOMATYCZNE ASB”