Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
sylwek25

rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-15, 23:04

witam wszystkich
szukam zdjęć , schematów wszystkiego co pomorze w zmianie rozrządu i założeniu zestawu naprawczego
zakupiłem rozrząd i zestaw naprawczy do mojego expo 97 sohc z usa
mam dosyć już słuchania grzechotania w silniku zaczęło się 2 lata temu zrobiłem 35 tys km
już gruch na każdych obrotach, obroty skaczą przy każdym odpaleniu czy zimny czy ciepły.
jestem od ponad roku w Angli znalazłem tylko 1 warsztat co się znają i zrobią to z gwarancja ale cena 1000 fontów :( mam zaufanego mechanika ale nigdy nie robił takiego samochodu i chciał bym mu pomóc jakoś, chodzi jak założyć ten zestaw naprawczy tam jest 6 gumek niebieskich w kształcie kola i 2 czarne po 3kola złączone jakieś śruby i śrubki i plastikowy patyk ale co do czego to nie mam pojęcia
proszę o pomoc fotki schematy cokolwiek co pomorze,
na forum lub email : sylwek25@yahoo.co.uk
z góry dziękuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
lysywujta
Posty: 417
Rejestracja: 2007-11-28, 22:06
Lokalizacja: Będzin
Model Explorera: Dodge Ram'08 5,7 HEMI

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-15, 23:28

Każdy z Nas miał niepisany obowiązek przywitania się w dziale powitania.Następnie mozna użyc zakładki szukaj.Znajdzie Ci ona super fajny materiał o wymianie napinaczy po angolsku.
Manuale do EX i inne http://www.5fantastic.pl . Nick lysywujta

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-16, 00:09

sylwek25, z patyczkami powinieneś dostac instrukcję wymiany :P
a jak bardzo grzecgoce to może już być za póżno na wymianę tylko napinaczy. Jeśli po rozgrzaniu silnika grzechotanie ucicha to tak, ale jak grzechocze to moze być ciężko (ale próbować zawsze mozna)
poczytaj sobie :P
http://www.explorerclubpolska.com/forum ... t=napinacz
http://www.explorerclubpolska.com/forum ... t=napinacz
http://www.explorerclubpolska.com/forum ... t=napinacz
http://www.explorerclubpolska.com/forum ... t=napinacz
wystarczyło w opcji szukaj wpisać napinacz :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
piotrek16v
Posty: 379
Rejestracja: 2007-10-22, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-16, 09:26

przyłaczm się do wypowiedzi kolegi raczej już za późno teraz to trzeba silnik targać i powymieniać wiecej części po twoim opisie stwierdzam że napewno za późno ale niech się wypowiedzą inni
chodzi o to żeby zaoszczędzić ci wydatków lepiej odrazu zacznij kombinować gdzie zrobić wszystko będziesz miał spokój a tak na raty to w sumie drożej wyjdzie i jeszcze ile pier......
pozdrawiam

sylwek25

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-16, 11:43

wielkie dzięki jeszcze wszystkiego nie przeczytałem ale na pewno dużo mi no mojemu mechanikowi pomorze, gruchanie i stuki sa w 99% z przodu silnika od chłodnicy mam nadzieje ze to pomorze zakupiłem taki zestaw.nie przejrzałem wszystkiego materiału z forum ale czy wiecie co z tymi gumkami się robi z tymi kumkami czarnymi i niebieskimi jeszce raz dziękuje za pomoc
Załączniki
aaa.jpg
aaa.jpg (31.45 KiB) Przejrzano 12536 razy

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-16, 15:35

gumki to sa uszczelki kolektora ssacego - dol i gora....
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
piotrek16v
Posty: 379
Rejestracja: 2007-10-22, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-16, 16:23

a można z ciekawości gdzie i za ile taki zestawik bo pewnie prędzej czy później się mi przyda wymieniłem napinacze gumki i patyczek ale pozostała stara reszta

sylwek25

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-16, 19:53

jeszcze raz dziękuje wszystkim za informacje a zestaw rozrządu i to co niżej na fotce kopiłem za 300 funtów na www.ebay.co.uk

a jeszcze jedno czy ten zestaw co mam 4 kołka i 2 łańcuchy 2 napinacze to na tył i przód rozrządu chce się upewnić :) żeby mnie żaden mechanik w konia nie zrobił :)
Pozdrawiam
Załączniki
bf54_1.JPG
bf54_1.JPG (10.47 KiB) Przejrzano 12493 razy
Ostatnio zmieniony 2008-10-16, 19:57 przez sylwek25, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-10-17, 02:19

a jeszcze jedno czy ten zestaw co mam 4 kołka i 2 łańcuchy 2 napinacze to na tył i przód rozrządu chce się upewnić żeby mnie żaden mechanik w konia nie zrobił
tak zgadza sie, ale jak juz tyle bedziesz rozbierał to wymień sobie jeszcze dwa ślizgacze :P widoczne na tm zdjęciu. Łańcucha to juz może i nie koniecznie, ae ślizgi wart tym bardziej że będziesz miał na wierzchu a kosztyja coś ok 100 zeta za komplet w serwisie forda :P
Załączniki
wika2 079.JPG
wika2 079.JPG (73.04 KiB) Przejrzano 12457 razy
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

sylwek25

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-11-18, 13:19

wracajac do tematu rozrzadu :)
pojechalem do warsztatu ktury uwazalem za najleprzy samochod przestal 2 dni i nic nieruszone na 3 dzien powiedziei ze niewezma sie za to poniewaz niemaja schematow itp dzwonili do warsztatow forda i wystraszyli ich, poprostu boja sie.
powiedzieli ze zrobia jak zostawie samochod na 1 miesiac i nieograniczony fundusz. to ich wysmialem i zabralem moje expo.
wczoraj sam wymienilem napinacze obydwa i olej . przez chwile bylo cicho radosc niesamowita a pochwili ponoownie dzwieki :( tylko teraz juz slychac stojac przed samochodem to po prawej stronie z przodu , oto chodzi ze przedni slizg wymieni kazdy mechanik a tylni wielkie wachania niechca sie zabierac zabardzo czy jest sens wymieniac przedni slizg tylko??
ps. przy wymianie napinaczy nie wsadzilem patyczka niemoglem odkrecic srubki klucz sie wyginał czy ma to wplyw jakis znaczacy??

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-11-18, 13:31

przy wymianie napinaczy nie wsadzilem patyczka niemoglem odkrecic srubki klucz sie wyginał czy ma to wplyw jakis znaczacy??
jeśli nie było patyczka starego to może być znaczący wpływ.
przeniąkasetę możesz wymienić, jak zdejmiesz obie pokrywy zaworów to zobaczysz jak wygląda tylny ślizg i podejmiesz decyzję :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

sylwek25

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-11-28, 16:58

:mrgreen: i znowu powrot do tematu :)
znalazlem chetnych do roboty expo:) pokrywy sciagniete, chlodnice,, pompy itd a tu przedni slizg polowa zostala druga zmielona , tylni to samo, dolne slizgi prawy caly lewy tylko szkielet metalowy został :(
i mam pytanko zeby tylni tylko slizg wymienic trzeba rozlaczac skrzynie od silnika ?
chlopaki maja taki plan zeby caly silnik przesunac do przodu (chlodnice wyjete ) ze skrzynia i sprubowac wymienic tylko sliz troche warunki niepozwalaja na unoszenie silnika do gory ale jak trzeba na przymus to sie pomysli cos.
ps: czy ktos zamawial z USAllparts czy dlugo idzie przesylka.?

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-11-30, 17:27

mam pytanko zeby tylni tylko slizg wymienic trzeba rozlaczac skrzynie od silnika ?
musisz rozpiąc bo pod obudową skrzyni w górnej części bloku jest brok pod którym jest jedna ze śrób trzymajacych tylną kasetę, musisz go wybić i zamówić nowy :P
chlopaki maja taki plan zeby caly silnik przesunac do przodu (chlodnice wyjete ) ze skrzynia i sprubowac wymienic tylko sliz troche warunki niepozwalaja na unoszenie silnika do gory ale jak trzeba na przymus to sie pomysli cos.
myślałem o takiej koncepcji ale po zrzuceniu skrzyni, ale i tak będzie ciężko z dojściem, bo śróby od rozrządu musisz dokręcać kluczem dynamometrycznym, a potem jeszce dociągnąć 90', a tu już potrzeba przedłużki ok 1m :D
a jak zamówisz kasety to są one w zestawie razem z łańcuhem (stary już ledo zipie) i kołami zębatymi.
niestety nie ma żadnych znaków na wałkach i kołach, jak również koła nie maja żadnych klinów i trzymaja się ze sobą tylko i wyłącznie sile dociągu na śrubach :D
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

sylwek25

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-11-30, 22:20

ooo fack , skad ja teraz wezme jakies zaslepki, czy jest to czesc z jakims numerem zeby kupic w serwisie forda i sruba gorna co trzyma kasete tez ma jakis numer bo zajechana ladnie, w sklepach tu nic niema a jeszcze sie dogadac z chindusami to tragedia ciemnota na maxa :)
wielkie dzieki fotomysz za podpowiedzi:)

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: rozrzad 4.0 sohc 97' zdjecia, schematy - posze o pomoc

2008-12-02, 21:05

sruba gorna co trzyma kasete tez ma jakis numer bo zajechana ladnie
jak spojrzysz na schemat to sie dopatrzysz, są one takie same jak na przedniej :D
poczytaj tu co ja zamawiałem są w większosci nr. mam nadzieje że się nie pomyliłem wklepując :D
http://www.explorerclubpolska.com/forum ... d&start=90

[ Dodano: 2008-12-02, 21:09 ]
skad ja teraz wezme jakies zaslepki, czy jest to czesc z jakims numerem zeby kupic w serwisie forda
pokrywa tylna aby dostać sie do wałka pośredniego
1025092 szt 1 po 28
sruba gorna co trzyma kasete tez ma jakis numer bo zajechana ladnie
śruby do tylnej kasety
4615308 szt 1 po 14,-
1025489 szt 1 po 10,-
proponował bym jeszcze wymienic te śroby, bo one są dociagane na zasadzie elastyczności materialu i przy ponownym dokręceniu już nie ma takich samych właściwości, a to w końcu rozrząd :D
śruba wałka pośredniego tył
3045334 szt 1 po 8,-

śruby na koła zębate do wałków rozrządu
1025420 szt 1 po 10,-
1025421 szt 1 po 14,-

ogólnie w tym wątku jest raczej wszystko co ja wymieniałem robiąc rozrząd z tyłu, bo przód był robiony miesiąc wcześniej :D
jakcos to slużę pomocą :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Wróć do „ROZRZĄD SOHC”