Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz perkuter
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 2008-01-25, 21:53
Lokalizacja: Zwoleń
Model Explorera: Ponownie Blazer 4.3

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-16, 21:35

Shellby nie ma ewidętnie uszkodzonych napinaczy ja swój wymieniłem i jedną jedyną rzeczą jaką zaobserwowałem jest to że nowy napinacz bardzo ciężko jest załapać(wkręcić)w to samo miejsce czyli lepiej napina he he i chyba o to chodzi ;-)


wymieniajcie napinacze mi pomogło już zrobiłem 35000tyś i jest git


i jeszcze raz podziękuje wszystkim z FECP.

Shellby

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-16, 21:43

Tak też uczynię.
A te napinacze to są na sprężynie, czy hydrauliczne?
Czytam i widzę że w większości problemów z rozrządem zadziałało, i o to biega Ja też dziękuję za FCP.
Przy okazji zapytam a o co chodzi z tymi patyczkami, czy też warto wymienić?

Awatar użytkownika
Klubowicz perkuter
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 2008-01-25, 21:53
Lokalizacja: Zwoleń
Model Explorera: Ponownie Blazer 4.3

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-16, 21:49

Shellby, poczytaj o rozrządzie i będziesz miał jasność :-P

napinacze są hydrauliczne

jeżeli chodzi o patyczki też poczytaj gwarantuje wyczytasz wszystko :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2009-01-16, 22:02 ]
Shellby, daleko masz do mnie ale ekipa z pomorskiego jest GIT wsiadaj w Bydlatko i zapraszam do mnie coś poradzimy :evil: :evil: :evil: tylko nie zapomnij o kolegach i koleżankach z Pomorza.Pozdrowienia ze Zwolenia. :-D

Shellby

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-16, 22:33

Dzięki za propozycję.
Ja trochę się znam tylko brak mi doświadczenia z Exem, a swoją drogą to chyba się i tak umówię z Chevidanem będę w Bydgoszczy w ferie, czyli początek lutego to się z chłopem ustawię.
Tak w ogóle to jestem po prostu zmęczony tą sytuacją, ja lubię jak wszystko działa, zleciłem wymianę całkowitą i prawdopodobnie padłem ofiarą oszustwa lub brakoróbstwa.
Najeździłem się z tym burczeniem, wszystko w zawieszeniu i ukł jezdnym gra. W warsztacie który robił rozrząd, przekonali że to coś innego. Ale teraz mam wątpliwości, te odgłosy które są cały czas (bo był również klekot), pojawiły się z chwilą rozsypki rozrządu. Po wymianie chodzi ładnie - moc, przyspieszenie, no i brak klekotu. Ale burczenie/rezonans pozostał, tak jak opisywałem dwie strony wcześniej. Dlatego szukam teraz prostej przyczyny, a jeśli nie znajdę to niestety zostaje sprawdzenie całego rozrządu - czyli wyciąganie silnika.
A że ja nie mam warunków - to znowu kasa.
A nie jest tajemnicą że zapłaciłem za części (oryginał) i robociznę ok. 8koła to mam wku..a.

Zapytałem czy mechaniczny, bo nie rozumiem dlaczego nowy ma ciężej załapać, ciśnienie oleju jest centralne z pompy?

Awatar użytkownika
Klubowicz perkuter
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 2008-01-25, 21:53
Lokalizacja: Zwoleń
Model Explorera: Ponownie Blazer 4.3

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-17, 07:53

Shellby, kup kolego nowy napinacz na tył i go załóż chyba że masz 100% pewność że go wymienili :-/

Shellby

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-17, 08:51

Tak właśnie zrobię, zaryzykuje jeszcze parę stówek.
Czy przyniosło efekty? Dam znać.

Awatar użytkownika
Krzysztof Kurek
Posty: 557
Rejestracja: 2008-09-02, 20:13
Lokalizacja: Poznań

Re: EX II rozrzad przy odpalaniu

2009-01-17, 09:32

Napinacz posiada sprężynę, która wstępnie napina łańcuch.
Nie bierz nic na wiarę, sam wszystko badaj...

Wróć do „ROZRZĄD SOHC”