Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
axel
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 18:06
Lokalizacja: italia

dziwny odgłos

2010-04-13, 22:53

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny dziwnych odgłosów z silnika.
Przy rozgrzanym silniku słyszę grzechotanie ale tylko w pewnym przedziale obrotów.
Przy dodaniu albo ujęciu gazu odzywa się to w tylnej części silnika, jakby z jego lewej strony.
Byłem w serwisie forda w Italii ale oni mają swoją metodę na klienta. Znam ją od dawna. Według nich auto trzeba postawić a oni rozbierając kolejne elementy będą doszukiwać się przyczyny. To potrwa nawet i z pół roku bo oni twierdzą, że jak chcą klienta dobrze skasować to nie mogą naprawić za szybko bo nie uwierzy, że awaria była poważna.
Pan mechanik powiedział, że to prawdopodobnie zawory. Zapomniał, że zawór jak klepie to ciągle a nie tylko czasami.

W związku z tym co opisałem mam pytanie.
Czy ktoś z kolegów znających się na rzeczy pomógłby mi w zdiagnozowaniu awarii?
Olej wymieniłem zimą i przejechałem na nim 2000 km, wiec tu chyba nic się nie da zrobić.
Myślę, że winowajcą jest rozrząd ale trochę mnie to martwi bo był wymieniany w całości pół roku temu. Przejechał ok. 30 tysięcy. Jeśli mam dwa razy w roku wymieniać rozrząd za ok. 4000 zł to lepiej oddam to truchło na złom. Taniej mnie jazda taksówką wyniesie.
Ale do rzeczy.
Będę pod koniec kwietnia w okolicach Szczecina i Wrocławia.
Czy znacie jakiś warsztat mający doświadczenia w naprawie tego sprzętu w tamtych stronach?

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź :-)


Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: dziwny odgłos

2010-04-14, 06:51

axel, patrząc na twoje IP zgaduję, że jesteś już w Polsce - napisz gdzie to może ktoś ci poleci jakiś bliski warsztat
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

axel
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 18:06
Lokalizacja: italia

Re: dziwny odgłos

2010-04-17, 20:34

Hubi, masz błędny odczyt IP.
Ostatni post pisałem z Italii.
Wciąż tu jestem ale we środę będę w Polsce. Dokładnie 90 km na południe od Szczecina.

Mam ciekawostkę.
Znajoma pytała w moim imieniu o wymianę rozrządu w dużym, autoryzowanym serwisie forda we Wrocławiu. Powiedzieli jej, że się tego nie podejmą. Mało tego usłyszała z boku komentarz "to ta głupia baba co chciała wymieniać rozrząd w fordzie".
Czaicie?
W fordzie nie wiedzą, że w exie wymienia się rozrząd!
K***, co to za kraj?
Chyba zrezygnuję i oddam auto do naprawy do forda w Niemczech.

Dopiero wróciłem z podróży i właśnie tu zajrzałem.
Dziękuję Ci, Hubi za linki. Zaraz je przejrzę.


Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: dziwny odgłos

2010-04-17, 21:19

W fordzie nie wiedzą, że w exie wymienia się rozrząd!
K***, co to za kraj?
Chyba zrezygnuję i oddam auto do naprawy do forda w Niemczech.
no jak to jaki? :P taki gdzie się nie chodzi do autoryzowanych serwisów obsługi :lol:

Nie pękaj, ktoś na pewno poleci ci jakiegoś mechanika. Ja mogę ci polecić świetnego, ale jest w Świnoujściu - troszkę ponad 100km od Szczecina.

Zapytam go, może zna jakiś warsztat w Szczecinie wart polecenia ;)
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

axel
Posty: 26
Rejestracja: 2010-01-30, 18:06
Lokalizacja: italia

Re: dziwny odgłos

2010-04-17, 22:23

Hubi, nie wiem jak się odwdzięczę.
Zapytaj a jeśli nic nie znajdzie to dawaj mi do niego namiar. 100 km to bajka :-)
Ja podejrzewam, że mechanik był tak oświecony jak ci w fordzie i wymienił tylko przód.
To było za poprzedniego właściciela ale właśnie on powiedział mi, że kupił trzy łańcuchy.
Ja, szczerze mówiąc, nie wiem ile ich tam powinno się wymienić ale może obaj nie wiedzieli, że jest jeszcze tył.
Ja to auto kupiłem latem zeszłego roku i było tuż po wymianie.
Akurat wiem, że to nie ściema bo znam się z gościem. Tylko nie wiem co tak naprawdę zrobili. Grzechotało już w chwili kupna ale nie wiedziałem, że tam w tym aucie jest taki problem. Teraz zaczynam się bać.


Pozdrawiam :-)

Wróć do „ROZRZĄD SOHC”