Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Sagi74
Posty: 130
Rejestracja: 2007-08-28, 19:16
Lokalizacja: okolice Łodzi

Pomocy! Gdzie w Łodzi robić rozrząd?

2007-12-25, 18:11

Witam, zaczął sypać mi się rozrząd - od 2 tys. obrotów słychać bardzo wyraźnie i głośno (lewy przód) "rzężenie" łańcucha.
Ale od początku kupiłem go na koniec sierpnia - jak się nagrzał to słychać było jakby stukanie blachy gdzieś w okolicach silnika. Potem założyłem gaz (5 tys.). Potem rozleciała się skrzynia - remoncik + wymiana płynów w mostach i reduktorze (prawie 8 tys.) - niedawno odebrałem po naprawie skrzyni - skończył się ten metaliczny dźwięk - myślałem że to była jakaś osłona kolektora/katalizatora - w końcu wydech ruszali.
Ale wczoraj sobie jadę i nagle słyszę ten dźwięk - wyraźnie szura łańcuch. Załamka kompletna. Zaraz włożę w niego więcej niż dałem.... a dałem za dużo żeby się teraz wycofać...

A pytanie do was:
Gdzie w Łodzi robić rozrząd (w którym warsztacie już to robili) najlepiej tanio i szybko (bo moje drugie autko też się niedawno posypało i nie chcę znów czekać miesiąca...)
No i pytanie do warsztatu byście jechali czy doholować ? Poniżej 2tys. obrotów prawie nie słychać łańcucha.
Pozdrawiam
Sagi74

Awatar użytkownika
Shogun
Posty: 93
Rejestracja: 2007-07-19, 23:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomocy! Gdzie w Łodzi robić rozrząd?

2007-12-26, 00:19

W Łodzi Auto Test ale nie wiem czy jest tani ,dobry jest ,zna się ,ja raz byłem i sam robię dalej ,zjadł by mnie ten samochód na naprawach w takim warsztacie.Może pogadaj z Wajcem ma warunki i mechanik ,pewnie we dwoje sami zrobicie szybciej i lepiej taką wymianę.Dokładny adres Auto Testu był podawany na forum to znajdziesz ja nie pamiętam nazwy ulicy obok dawnego PZU co się spalił.Crusher bedzie wiedział bo tam biega.

cruscher
Posty: 285
Rejestracja: 2007-09-16, 00:53
Lokalizacja: okolice łodzi
Kontakt: Strona WWW

Re: Pomocy! Gdzie w Łodzi robić rozrząd?

2007-12-26, 01:53

Crusher bedzie wiedział bo tam biega.
Bo kilka aut u niego robię :-P

To jest na placu zwycięstwa 2 druga brama od targowej, tu jest dokładny adres i numer. http://www.explorerclubpolska.com/forum ... 0027#10027
Wiem, że robili na wólczańskiej i jak byłem tam rok temu to akurat stało explo na rozrząd i powiedział mechanik że to ok 5-6tys wyjdzie za to.
Dwa duże fordy w mojej stajni: Econoline i Explorer - prezentowały się świetnie.
Pozdrawiam wszystkich Explorerowców z Łodzi i okolic.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Pomocy! Gdzie w Łodzi robić rozrząd?

2007-12-26, 11:08

a jak byś robił sam to służę radą i może pomocą, jak czas pozwoli, u siebie robiłem sam i jakoś się udało:), a do wajca nie mam daleko :-P :-D
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Wróć do „ROZRZĄD SOHC”