Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Mikesils
Posty: 399
Rejestracja: 2011-10-09, 21:49
Lokalizacja: Frankfurt/M

Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-08, 23:51

Witam.

Mam pytanie czy ten szyfr na dzwiach trzeba jakos uaktywnic ? bo wyczytalem w instrukcji ze jak sie nacinie jakis przycisk to powinny sie klawisze podswietlac a u mnie nic takiego sie nie dzieje i nie moge wpisac kodu i nic zrobic a przydalo by mi sie to bo ostatnio zatrzasnalem sobie kluczyki z pilotem i nie moglem dostac sie do samochodu. przerabial moze ktos juz ten temat bede b.wdzieczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
viwaldi
Posty: 280
Rejestracja: 2008-08-26, 10:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-09, 09:54

Ktoś kiedyś pisał, ale się nie interesowałem bo tego nie miałem :) ale raczej można programować.
Dodge Durango 4,7 '05 LPG
Mercedes-Benz W126 420SEL '87 LPG

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-09, 11:02

Wg mojej wiedzy, klawiatury na drzwiach nie można deaktywować lub aktywować . A jeśli ją masz to powinna działać. Funkcje zamykania , otwierania, otwierania okna bagażnika, aktywowania auto zamykania realizujesz poprzez wprowadzenie 5-cio cyfrowego kodu. Trzeba go tylko znać . Jest on nadawany fabrycznie i umieszczany na module centralki sterowania zamkiem. Trzeba tylko znaleźć centralkę. Sporo było o tym tu na forum, wskazanie miejsc montażu tej centralki. Mnie osobiście we wszystkich podawanych miejscach nie udało się tego znaleźć. A nie chce mi się pruć całej tapicerki w samochodzie. Podobno najczęściej centralka jest z tyłu, na prawym boczku od strony pasażera. Wystarczy zdemontować osłonę od wewnątrz , znaleźć centralkę i kod fabryczny. Znając ten kod możesz swobodnie programować własny kod. Ja używam tego zamka tylko do zamykania, jednoczesne przyciśnięcie klawisza 7;8 oraz 9;0 nie potrzeba do tego 5-cio cyfrowego kodu.
Przeszukaj tematy na forum (mnie słabo to wychodzi) była chyba też instrukcja programowania , zmiany kodu na własny. Jakby co to służę taką instrukcją w jez. ang.

Awatar użytkownika
Mikesils
Posty: 399
Rejestracja: 2011-10-09, 21:49
Lokalizacja: Frankfurt/M

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-09, 16:39

To jak wszysto programowac to wiem , kod tez znalazlem ale nie dziala mi wogole klawiatura jeszcze jedno co musze sprawdzic to czy poprzedni wlasciciel podlaczyl kod bo naprawial dzwi po stluczce i moze zapomnial go podlaczyc lub wogole nie chcial go podlaczyc.

Awatar użytkownika
NeXusPK
Posty: 332
Rejestracja: 2010-09-21, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-12, 11:42

To jak wszysto programowac to wiem , kod tez znalazlem ale nie dziala mi wogole klawiatura jeszcze jedno co musze sprawdzic to czy poprzedni wlasciciel podlaczyl kod bo naprawial dzwi po stluczce i moze zapomnial go podlaczyc lub wogole nie chcial go podlaczyc.
Podłączę się - w mojej II-ce też mam zamek kodowy i niestety nie mam kodu. Może podzieliłbyś się informacją jak go kodować?

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-12, 13:56

w mojej II-ce też mam zamek kodowy i niestety nie mam kodu.
żeby go zakodować po swojemu najpierw musisz znać seryjny (lub ten na który został zmieniony) pisali tez gdzie się znajduje seryjny ale to w III :)

Awatar użytkownika
Klubowicz Wielka Stopa
Klubowicz
Posty: 536
Rejestracja: 2012-03-27, 22:13
Lokalizacja: skier-nie-widze

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 01:08

ja mam taki kod,uzywam go od dawna i jest ok,ale tylko do otwarcia auta bo po nim zamykac jak mozna zamknąc auto klawiszem unlock -lock i zatrzasnąc wrota.kod jest 5-io cyfrowy podam go pozniej :-D do mojej furtki. :-P
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE. wielka stopa

Awatar użytkownika
wiśnia
Posty: 62
Rejestracja: 2011-05-15, 13:34
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 07:06

ja mam taki kod,uzywam go od dawna i jest ok,ale tylko do otwarcia auta bo po nim zamykac jak mozna zamknąc auto klawiszem unlock -lock i zatrzasnąc wrota.kod jest 5-io cyfrowy podam go pozniej :-D do mojej furtki. :-P
żeby zamknąć nacisnąć trzeba razem dwa ostatnie guziki, żeby otworzyć wszystkie drzwi a nie tylko kierowcy po wpisaniu kodu trzeba wcisnąć 3. ;-)

Awatar użytkownika
NeXusPK
Posty: 332
Rejestracja: 2010-09-21, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 11:01

Znalazłem w necie gdzie w II powinien być podany kod (wiązka w schowku w bagażniku). Niestety u mnie ewidentnie ktoś pasek z kodem zdrapał. I d..pa niestety. Tak się zastanawiam czy polskie serwisy forda są w stanie wyciągnąć kod po VIN-ie.
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 11:29 przez NeXusPK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomb2
Posty: 696
Rejestracja: 2009-06-02, 23:36
Lokalizacja: Warszaw/Błonie

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 14:14

Znalazłem w necie gdzie w II powinien być podany kod (wiązka w schowku w bagażniku). Niestety u mnie ewidentnie ktoś pasek z kodem zdrapał. I d..pa niestety. Tak się zastanawiam czy polskie serwisy forda są w stanie wyciągnąć kod po VIN-ie.
dzięki u mnie działa :-D

Awatar użytkownika
NeXusPK
Posty: 332
Rejestracja: 2010-09-21, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 14:48

Znalazłem w necie gdzie w II powinien być podany kod (wiązka w schowku w bagażniku). Niestety u mnie ewidentnie ktoś pasek z kodem zdrapał. I d..pa niestety. Tak się zastanawiam czy polskie serwisy forda są w stanie wyciągnąć kod po VIN-ie.
dzięki u mnie działa :-D
pozazdrościć :mrgreen:.
Dla innych zainteresowanych: kod w EX II znajduje się na naklejce umieszczonej na prostokątnym gnieździe wtyczki wiązki w schowku w bagażniku.
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 14:55 przez NeXusPK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomb2
Posty: 696
Rejestracja: 2009-06-02, 23:36
Lokalizacja: Warszaw/Błonie

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 14:56

najlepsze jest to że ten numer widać u mnie przez szybe gdyż nie mam tapicerki w swoim aucie. :-)

Awatar użytkownika
NeXusPK
Posty: 332
Rejestracja: 2010-09-21, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 16:26

najlepsze jest to że ten numer widać u mnie przez szybe gdyż nie mam tapicerki w swoim aucie. :-)
Proponuję wkleić czarną ceratkę :mrgreen:

A nie kasztaniąc tematu: kiedyś w sieci znalazłem filmik, w którym gość w III przeprogramowywał zamek kodowy ale chyba mu się klawiatura nie podświetlała. U mnie w dwójce działa (mogę zamknąć) ale też nie świeci. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wklejam za hamerykańską instrukcją jak przeprogramować kod.

"Programming your own entry code
You can program a personal code to unlock your vehicle with
the keypad. This code does not replace the permanent code that
the dealership gave you. Use your personal code in the same
manner as you would your original code.
To program your own code:
1. Select five digits for your personal code.
2. Enter the permanent code that the dealership gave you.
3. Within five seconds, press 1/2.
4. Within five seconds of pressing 1/2, enter your personal
code, pressing each digit within five seconds of the previous
digit.
The keyless entry system registers this second code. To open
your vehicle, you can now use either code. The module
remembers only one personal code at a time. Entering a
second personal code will erase the first, replacing it with
the new second one."
Ostatnio zmieniony 2012-10-13, 16:34 przez NeXusPK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klubowicz Wielka Stopa
Klubowicz
Posty: 536
Rejestracja: 2012-03-27, 22:13
Lokalizacja: skier-nie-widze

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 16:36

tomb gdzie parkujesz :mrgreen:
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE. wielka stopa

Awatar użytkownika
Klubowicz Wielka Stopa
Klubowicz
Posty: 536
Rejestracja: 2012-03-27, 22:13
Lokalizacja: skier-nie-widze

Re: Szyfr kodowy na drzwiach - zapytanie

2012-10-13, 16:39

żeby zamknąć nacisnąć trzeba razem dwa ostatnie guziki, żeby otworzyć wszystkie drzwi a nie tylko kierowcy po wpisaniu kodu trzeba wcisnąć 3
masz namysli sama 3 czy trzy ostatnie cyfry :?:
Używajcie polskich znaków! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE. wielka stopa

Wróć do „WARSZTAT”