Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
julek1270
Posty: 345
Rejestracja: 2009-03-08, 20:11
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie

wymiana oleju w wspomaganiu

2010-03-05, 23:59

Szukałem , szukałem, i znalazłem ale niezupełnie mi to pomogło , ponieważ mam szczególny przypadek :-P .Potrzebuje wymienić cały olej , bo znajomy dolał mi hipolu :roll: (jak to powiadają chcesz mieć zrobione dobrze zrób to sam), korka w przekładni nie znalazłem , więc domyślam się że będe musiał odkręcić dolną pokrywe przekładni , ale może są jeszcze inne sposoby? Prawdę mówiąc nic szczegulnego się nie dzieje poza trochę ciężej pracującą pompą. I co Wy na to?
Czarny Eddie Bauer 6"lift opony 35" Big Horn Maxxis tel. 533563182

Awatar użytkownika
BrakNicku
Posty: 36
Rejestracja: 2010-02-14, 13:05
Lokalizacja: K.S.M. Kraków

Re: wymiana oleju w wspomaganiu

2010-03-06, 10:41

Ja ostatnio wymieniałem cały olej ponieważ dolewałem ceramizera i zrobiłem wymianę dynamiczną :lol: Czyli zdjąłem wężyk pod zbiorniczkiem na pompie następnie przy zdjętym wężyku odpaliłem silnik ( w ty miejscu należy zabezpieczyć końcówkę zdjętego węża ponieważ resztki oleju wystrzelą pod dużym ciśnieniem) następnie założyłem wężyk zalałem świeżym olejem odpaliłem silnik pokręciłem kołami aby świeży olej wypłukał maglownicę i przekładnie i powtórzyłem w/w czynność. Za drugim razem olej był już zupełnie czysty.

Czynność może trochę upierdliwa - ale bez rozkręcania układu wymieniłem (prawie) :mrgreen: cały olej :evil:

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: wymiana oleju w wspomaganiu

2010-03-06, 10:48

tylko dynamicznie poprzez odkręcenie węża... chcesz się trochę ubrudzić odkręć wąż z przekładni - niech ktoś odpali silnik, wypłucz układ nowym olejem - jak wymieszałeś z hipolem to w pewnym momencie może ci olej "zgotować" i zatkać glutami cały układ - co może nie być takie łatwe do wyczyszczenia później.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Wróć do „WARSZTAT”