Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
zBYcH
Posty: 465
Rejestracja: 2012-05-06, 14:06
Lokalizacja: Vietz lubuskie

Re: Wyje most, łożysko wałka ataku

2013-07-08, 13:55

a umnie nie wyje nawet jak dodam i jak odpuszcze, ale kasztan :-)

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Wyje most, łożysko wałka ataku

2013-07-08, 14:41

U mnie też wyje jak dodam lekko gazu, a jak puszcze to milknie i jest to słyszalne od 80km/h. Jak mocniej wcisnę to juz słychać silnik i nie słychać wycia. Ale wydaje mi się że to dochodzi od przodu auta. Zaczyna mnie to wkurzać. Czy w przodzie też coś może tak wyć z takimi podobnymi objawami jak to łożysko ataku opisane powyżej?
Z przodu może wyć piasta.
W sobotę wymienialiśmy w jednym exie, piasta nie miała najmniejszego luzu.
Po zdjęciu koła,i zacisku przy kręceniu półośką było wyraźnie słychać szumy i chrobot od strony przedniego mostu, a nie piasty. Ale po demontażu piasty okazało się że to ona jest padnięta.

Po prostu po budzie tak się rozchodzą dźwięki że naprawdę trudno je zlokalizować.
Jak u mnie padło łożysko w tylnym moście, to słyszałem wszystko z przodu i wymieniłem piasty, półosie, a to nie ustało i z tyłu koło się urwało...

Podnieś przód, sprawdź luzy na 6/12, pokręć kołem, dobrze zdjąć czasem zacisk i klocki, bo one taż szumią jak kręcisz kołem.
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
art-set
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-20, 20:43
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt: Strona WWW

Re: Wyje most, łożysko wałka ataku

2013-07-08, 15:35

No wczoraj zrobiłem test, i jak jadę 80km/h to przy dodaniu gazu wyje. to ja go na luz i po dodaniu gazu już nie wyje. ( ale jaka cisza i jak pięknie słychać silnik jak nic nie wyje) :) to coś chyba z tylnym mostem będzie. Bo piasty to jednostajnie by wyły chyba zależnie od prędkości.
art-set.cba.pl
Set

adamov1988
Posty: 17
Rejestracja: 2017-02-06, 21:17
Lokalizacja: Słupsk
Model Explorera: mk3

Re: Wyje most, łożysko wałka ataku

2017-04-10, 21:44

i jak zdiagnozowane te wycie przy dodawaniu gazu? :D

Wróć do „WARSZTAT”