Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Czesław
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-25, 18:11
Lokalizacja: Wołomin
Model Explorera: II 99r

Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-25, 19:19

Witam wszystkich!,
Mam na imię Artur a Czesław to mój pseudonim artystyczny. Jestem z okolic Wawy a konkretnie z Wołomina.
Jest to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum i wgl. pierwsza rejestracja na forum, więc czuję się rozprawiczony :-) . Normalnie nigdy bym tego nie zrobił ale zmusił mnie do tego ten $#@# ^%^%%$#!!!... ford explorer II rocznik 99 :-) , którego szczęśliwym posiadaczem jestem od jakiegoś roku :cry: :-) . Jest to mój pierwszy samochód tego typu a kupiłem go do ciągania przyczepki z crossami i czasami do jazdy po jakiś polnych drogach. To tyle jeśli chodzi o przywitanie, które wydaje mi się, że znajduje się tu gdzie trzeba i jest takie jak trzeba :-) , jeśli nie, to przepraszam nie banujcie i nie wywalajcie :-) .
Teraz druga część posta i tu nie mam pewności czy powinienem tu pisać czy nie, bo tak jak pisałem nie jestem doświadczonym forumowiczem.
Ludzie!, potrzebuje pomocy, żeby ogarnąć ten $#@# ^%^%%$#!!! samochód! :-)
Przejrzałem forum, ale posty są z przed pięciu lat, boję się tam pisać, bo z tego co widziałem na innych forach (na tym nie widziałem) za odkopywanie takich, administratorzy ustawiają pod ścianę i strzelają :-)
Szukam warsztatu, mechanika, z okolic warszawy, kogoś kto ogarnie to auto żeby jeździło, bo mam go już powoli dość.
Problem jaki z nim mam jest taki,
Auto zimne odpala (na benzynie), na początku przez chwilę się krztusi, ale po chwili wskakuje na obroty i w miarę równo chodzi.
Po dodaniu gazu na neutralu, wkręca się ale słabo, na ciepłym jest tak samo, na gazie wkręca się jak szatan.
Na benzynie, na zimnym silniku po wrzuceniu drive i próbie ruszenia dławi się i nie ma mocy, jak dodaję delikatnie gazu to się jakoś rozpędza, po przejechaniu jakiś 50 metrów jest jakby lepiej, ale jak depnę pedał szybciej to silnik dławi się i auto nie chce jechać.
W sumie to by był najmniejszy problem, bo robi tak tylko na benzynie i jak nagrzeje się na tyle, że przeżuci go na gaz to auto normalnie się rozpędza i jest ok.
Największy jest taki, że jak wsiada do tego auta moja żona (musi czasami), przejedzie jakieś 10 km, zgasi, to auto nie chce odpalić, rozrusznik kręci, silnik załapie na jakąś sekundę i gaśnie, musi odczekać jakieś 10 min żeby odpalił. Jak odpali to przez pierwsze 5 sekund silnik chodzi na bardzo niskich obrotach, jak w tym czasie doda się gazu nie ważne czy mało czy dużo, silnik gaśnie, po prostu trzeba poczekać aż sam wskoczy na wyższe obroty.
Takie cyrki działy się z nim już wcześniej, jakiś miesiąc po zakupie, czyli niecały rok temu, w pewnym momencie przestał wgl. odpalać. Po wymontowaniu przez mechanika baku, pompy paliwa okazało się, że działa, złożeniu tego, auto cudownie odpaliło i działało jakieś 3 miesiące, ale źle jeździło na benzynie. Po 3 miesiącach znów padło (nie odpalało). Powrót na warsztat i wymiana pompy paliwa, (teraz ta siedzi w aucie) po wymianie pompy paliwa problem z takim "nieodpalaniem" znikł i pierwszego dnia nawet dobrze jeździł na tej benzynie, później znów mulił, a teraz właśnie zdarza mu się nie odpalać.
Zauważyłem, że jak nie chce odpalić i odłączy mu się klemę na jakąś minutę to w większości przypadków odpala i nie trzeba czekać.
Jest jeszcze kwestia przepływomierza, który prawdopodobnie jest uszkodzony, "prawdopodobnie" bo przekładałem już ze 4 szt
Obecnie szukam o tym samym numerze, kupiłem ostatnio plastikowy (taki siedział wcześniej) o innym nr, sprzedawca zapewniał, że będzie pasować, pasować pasuje ale w zasadzie nie zmieniło się nic.
Nr na moim przepływomierzu to XF2F-12B624-AA jakby ktoś miał taki to chętnie kupię :)

Kurde, przepraszam, rozpisałem się, a starałem się krótko :/
Mechanik z okolic Warszawy potrzebny!, :) kto wie co tej łajzie dolega? kto może go naprawić?
Pozdrawiam Wszystkich i czekam na jakiegoś medyka :)
Czesław :)

Klubowicz łysy lkt80
Klubowicz
Posty: 402
Rejestracja: 2015-03-05, 19:07
Lokalizacja: skarżysko-kamienna
Model Explorera: IIsohc97

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-25, 20:11

ło matko,cześć.tu się tylko witamy,pytaj w odpowiednich działach,i nie w piąteczek,piątek jest od wyższych celów.ps w warszawce chłopaki CI odrzutowiec z tego zrobią jak będziesz chciał

Czesław
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-25, 18:11
Lokalizacja: Wołomin
Model Explorera: II 99r

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-25, 21:28

Poczekam w takim razie kilka dni może ktoś odpowie :) Przez to auto zapomniałem że dziś piątek :)

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-26, 08:35

cześć :)
nie jesteśmy tacy straszni jak o nas piszą :P
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-26, 08:58

siemanko walnołeś wypracowanie że teraz nie mam czasu czytać :) co do pomocy to dzwoń 505673189 warsztat jest na szmulkach więc nie daleko od Wołomina miasta dresa i kebaba :D

Krzychu85
Posty: 118
Rejestracja: 2015-04-08, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-26, 14:07

Jakoś dobrnąłem do końca :) Tu nikt nie strzela , coś tam już zdarzyło mi się "odkopywać" i żyje .... jeszcze :)

Czesław
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-25, 18:11
Lokalizacja: Wołomin
Model Explorera: II 99r

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-27, 02:36

Starwind - mam nadzieję :D
Kojot - starałem się nie narobić Wam bałaganu dlatego tak wyszło :) dzięki wielkie za telefon, w poniedziałek zadzwonię :)
W Wołominie wszystkie kebaby spalone a dresy pozamykane za podpalenie tych kebabów :D.
Krzychu85 - długie wyszło ale to już Kojotowi odpowiedziałem czemu tak :). "jeszcze"... niech admini mają Cię w swojej opiece ;)
Mam nadzieję, że polecony przez Kojota warsztat upora się z tym autem :)
Dziękuję i pozdrawiam Wszystkich :)

Klubowicz troll73
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 2015-01-28, 14:28
Lokalizacja: Warszawa/Soboklęszcz
Model Explorera: II OHV

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-28, 08:42

alo ;)
jak już trafisz do Ryśka do warsztatu to do tego czasu sobie przypomnij co było w aucie robione poza wymianą pompy
taka banalna sprawa jak filtr paliwa był wymieniany? świece? przewody WN? będzie szybciej i nie rozbierze ci auto do gołej blachy :D
powodzenia w walce życze ;)
692754476

Awatar użytkownika
Klubowicz lekwp
Klubowicz
Posty: 1412
Rejestracja: 2007-08-19, 09:23
Lokalizacja: Częstochowa
Model Explorera: Ex I 1993 ,1994

Re: Siema wszystkim! :) RATUNKU! :)

2016-11-29, 00:06

Częstochowa wita. ;-) Jam ci to żem był odkopywał i żyję.
Waldemar

Wróć do „WARSZTAT”