Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Prorok78
Posty: 97
Rejestracja: 2014-01-13, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Czyszczenie felgi po zdarciu klocków ham.

2017-01-19, 11:52

Hej,

A więc było tak... Autostrada, środek nocy, zaczęło mi coś szurać... Po obadaniu wyszło że szura w tylnym kole... Poza szuraniem objawów brak...
Pojechałem dalej... Rano podczas oględzin, okazało się że skończył się zewnętrzny klocek z tyłu... ale to tak kompletnie, do gołej blachy...
Tarcza oczywiście do wywalenia bo wyglądała jak płyta gramofonowa... Tarcze i klocki już wymienione...
Pozostał problem pod tytułem 'ruda felga'... Pył (ale nie ten z materiału klocka co zwykle brudzi felgi, tylko stalowy, z blachy klocka) na gorąco zamienił mi chromowana piękną felge w rude brzydkie coś...
Mycie karcherem i gąbka nie pomogło, mycie środkiem do felg i karcherem nie pomogło, podobnie jak nie pomogła ręczna myjnia ze szczotą i mega silna lancą (i oczywiście płynami do felg)... Pytanie - jak to jeszcze można wyczyścić ?? Nie jest to brudne tak po prostu... Raczej wygląda na efekt napylania, jak pistoletem lakierniczym...:(
„W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu”
~ Dante Alighieri

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Czyszczenie felgi po zdarciu klocków ham.

2017-01-19, 13:34

benzyna ekstrakcyjna da radę, nie używaj acetonu bo lakier zejdzie
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Czyszczenie felgi po zdarciu klocków ham.

2017-01-19, 22:46

ale na chromowanej nie ma lakieru,więc nie zejdzie,jak rozpuszczalniki nie pomogą to spróbuj pasty polerskiej do polerowania lakieru,ale nawet jak zejdzie to obawiam się że może za chwilę pojawić się na nowo,bo te małe i gorące opiłki po prostu wbiły się w zewnętrzną powierzchnię felgi i sobie tam siedzą,na takie coś na lakierze (często po zetknięciu lakieru ze snopem iskier ze szlifierki kątowej) pomaga tylko malowanie :(
tel. 606414212

Prorok78
Posty: 97
Rejestracja: 2014-01-13, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czyszczenie felgi po zdarciu klocków ham.

2017-01-24, 12:15

Żeby uzupełnić - chromowany jest dekielek zakrywający śrubę piasty i szpilki... On po potraktowaniu gabką i płynem do felg, dał sie wyczyścic do stanu poprzedniego... Reszta felgi chromowana nie jest... Coś tam zeszło, ale niewiele..
„W życia wędrówce, na połowie czasu,
Straciwszy z oczu szlak nieomylnej drogi,
W głębi ciemnego znalazłem się lasu”
~ Dante Alighieri

Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

Re: Czyszczenie felgi po zdarciu klocków ham.

2017-01-24, 19:04

Ja u siebie zaniedbane felgi z nalotem rdzawym umyłem tym
http://k2.com.pl/szyby/product/1729-k2-felix-770-ml

Wróć do „WARSZTAT”