Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
boyler
Posty: 9
Rejestracja: 2017-08-15, 14:19
Lokalizacja: Białystok
Model Explorera: II

EXII SOHC brak mocy na benzynie powyżej 3 tyś RPM

2017-08-29, 11:59

Witam serdecznie!

Posiadam EXII z 1996 roku z zeswapowanym silnikiem SOHC.
Kupiłem go z niby padająca pompą paliwa.
Objawy były takie, że trzeba było dwa razy kręcić by odpalił na benzynie i nie miał mocy powyżej 2 tysięcy obrotów.

Na lpg zero problemów.

Wymieniłem pompę paliwa (już tam ktoś kiedyś był)
nowy filtr paliwa, nowy filtr powietrza, olej wiadomo, nowe uszczelki kolektorów, nowy zewnętrzny regulowany sportowy regulator ciśnienia paliwa z manometrem (ustawione na 3 bary), paliwa w baku ponad połowa i dolany dodatek STP do czyszczenia wtryskiwaczy.

Poprawa nastąpiła przy odpalaniu, chwilkę trzeba zakręcić, ale startuje za pierwszym. Jak jest rozgrzany to jedzie pod obciążeniem do 3 tysięcy obrotów. Na wolnych pracuje równo. Na neutralu powoli dodając gaz spokojnie idzie w całym zakresie obrotów. Jak od razu dodam gaz full to dławi się jak by miał za mało paliwa.

Co ciekawe na zimnym po nocy na benzynie nie ma w ogóle mocy przez parę minut. Pojazd pod górkę praktycznie niemożliwy. Po paru minutach już jest lepiej i jedzie jakoś na benzynie i jak się przełączy na gaz jedzie jak marzenie.

Mam taki prosty interfejs diagnostyczny i wywala czasem błąd P0171.

Zaczyna mi brakować pomysłów, a nie chcę bez sensu wymieniać każdą kolejną rzecz jak sondy lambda czy rwać wtryskiwacze do sprawdzenia.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie jak i podzielę się krok po kroku kolejnymi poszukiwaniami usterki.

Dziękuję!

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: EXII SOHC brak mocy na benzynie powyżej 3 tyś RPM

2017-08-29, 13:48

przepływomierz?
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Wróć do „WARSZTAT”