Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 13:52

To jest wykonalne (tak różne poniemieckie diesle ładowano do najdziwniejszych wozów) tylko że dobre wykonanie tego będzie kosztowało tyle, co dobra instalacja LPG. To gdzie tu sens i logika.

Szarbia
Posty: 53
Rejestracja: 2007-11-29, 19:48
Lokalizacja: Powiat Wolomin
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 14:02

to pytanie co będzie jak własnoręcznie skracany czy wydłużany wał napędowy urwie się gdzieś w terenie w sobotę w okolicach północy...
Wal daje sie do przerobienia i wywazenia w odpowiednim warsztacie i to jest najmniejszy problem.

[ Dodano: 2009-07-08, 15:19 ]
To jest wykonalne (tak różne poniemieckie diesle ładowano do najdziwniejszych wozów) tylko że dobre wykonanie tego będzie kosztowało tyle, co dobra instalacja LPG. To gdzie tu sens i logika.
W Afryce nie pojezdzimy na LPG :-D
Pozdr. Michal

www.szarbia.com

benchi

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 15:26

...W Afryce nie pojezdzimy na LPG...
Jak kogoś stać na wyjazd do Afryki to stać go też na benzynę.

mojak

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 17:19

a wczoraj odwiedziłem gościa od części-fordów-anglików i jak poogladał samochód mowi że by można wstawić 2,5 v6 z mondeo, oczywiście nie mam pojęcia czy naprawdę można, ale niewiadomo czy by żeczywiście paliło toto mniej :)
na tabliczce mojej mazdy jest, że została wyprodukowna przez forda dla mazdy-mazda seria b
jest wozem identycznym do rangera a ranger jest podobny do explorera dlatego założyłem ten temat bo myślałem, że jeżeli w mazdzie jest 2.5td, w ranger też to że może poprostu ktoś słyszła/widział explorera z dieslem
ps. mogę dostać na priv jakieś zdjecie tego jeep w wersji Boston

glob_mobile

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 18:27

mowi że by można wstawić 2,5 v6 z mondeo
Miałem styczność z tym autem i uwierz mi że mało to nie pali nawet przy spokojnej jeździe. Jako laik nie wypowiadam się czy można, ale zastanawiam się gdzie w tym sens. Jak mniemam taka zabawa będzie kosztować co najmniej tyle co założenie dobrej instalacji gazowej, a mało tego jest ryzyko awarii no i spalanie w sumie nie wiele się zmieni. Tak czy inaczej życzę powodzenia i trzymam kciuki aby się udało :)

mojak

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 19:36

na razie badam teren :)
mam co prawda olbrzymi przebieg (przynajmniej jak dla mnie, prawie 340tys km a ile jest naprawde to nie wiem) ale samochód jezdzi normalnie, nie bierze oleju nie ma wycieków zbyt dużo, przed założeniem kół 31cali palił też całkiem normalnie (od 13l na trasie)
chciałem poprostu wybadać co i jak, gazu szczerze mówiąc nie chciałbym zakładac bo boję się, że się zacznie sypać wóz, oczywiście jest to jakiś tam utarty stereotyp i ze 100 osób z forum powie ze ex jeżdzi super na gazie itp. itd. i pewnie tak jest i prawdopodobnie jak założę gaz też wymiana silnika nie będzie mi po głowie latać a motor będzie chodził jak chodzi tyle że nie będe przeliczła na PLN każdej trasy :) ale jakby siedziało w nim 2.5td... hilux jest podobnych gabarytów a wystarczy mu około 90km z 2.4td....;)

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 19:38

To jest wykonalne (tak różne poniemieckie diesle ładowano do najdziwniejszych wozów) tylko że dobre wykonanie tego będzie kosztowało tyle, co dobra instalacja LPG. To gdzie tu sens i logika.
W Afryce nie pojezdzimy na LPG :-D
Touche. Ale jak już ktoś zauważył, jak kogoś stać na jeżdżenie na takie wyprawy jak Afryka czy inna Syberia, to po pierwsze, nie ma problemu z kosztami, po drugie - niekoniecznie jeździ Explo ;)

Co do mondkowego 2.5 to po pierwsze, mam silne wrażenie że włożyć go do Explo jest bardzo trudno, po drugie mam pewność, że Explo z nim będzie się czołgał (tam jest moc nieco większa, ale moment prawie taki jak w 2.9 OHV ze Scorpio), a po trzecie, każde V6 lubi wychlać...
Ostatnio zmieniony 2009-07-08, 19:38 przez Boni, łącznie zmieniany 1 raz.

grabasz
Posty: 197
Rejestracja: 2008-09-18, 13:48
Lokalizacja: BRWINÓW

Re: Wymiana silnika

2009-07-08, 21:18

mowi że by można wstawić 2,5 v6 z mondeo
Miałem styczność z tym autem i uwierz mi że mało to nie pali nawet przy spokojnej jeździe. Jako laik nie wypowiadam się czy można, ale zastanawiam się gdzie w tym sens. Jak mniemam taka zabawa będzie kosztować co najmniej tyle co założenie dobrej instalacji gazowej, a mało tego jest ryzyko awarii no i spalanie w sumie nie wiele się zmieni. Tak czy inaczej życzę powodzenia i trzymam kciuki aby się udało :)
koledze w mondku pali 17, czyli więcej niż mój explo.
Desperados don't die We just go to hell for regroup.

zaraki

Re: Wymiana silnika

2009-07-14, 20:56

rany wy tutaj o jakis dizlach aja tu rozmyslam o 5.7 hemi.rany jaki dzwiek i moc. 8-)

grabasz
Posty: 197
Rejestracja: 2008-09-18, 13:48
Lokalizacja: BRWINÓW

Re: Wymiana silnika

2009-07-14, 21:05

diesla 7,3 td bym ew. mógł mieć :D
Desperados don't die We just go to hell for regroup.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana silnika

2009-07-20, 01:51

grabasz, ale po co ci td
sam diesel wystarczy


Szarbia, ten pomysłs z pojarką jest całkiem sensowny :P
ja długo sie wachałem i wacham nadal czy nie wymienie w shreku mostów na pojarane :P
bez problemu mozna dostać z przełozeniem 4.86 lub nawet 5.25 i to z blokadami
a wał to najmniejszy pikuś :D
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Wróć do „WARSZTAT”