Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

Kupno expa

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

rapi
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-26, 11:05
Lokalizacja: Gdańsk

Kupno expa

2010-02-26, 12:21

Witam koledzy,

Od dluzszego czasu czytam forum ( jako niezarejestrowany), poniewaz zastanawiam sie nad zakupem exa z rocznika 98-2000, ale po przeczytaniu co moze mnie czekac z rozrzadem to sie przerazilem. W jednym poscie przeczytalem ze jak sie wymieni rozrzad to ma sie spokoj na 150-200 tysiecy. W innym, ze nawet po wymianie rozrzadu po miesiacu padaja kasety. Moj znajomy mial expa zrobil rozrzad kompletny z przodu i z tylu, rowniez po 2 miesiacach padly kasety. Dlatego wychodze z zalozenia, ze to jest strasznie droga zabawa w totolotka :), poprostu bomba z opoznionym zaplonem. Wiec zaczynam sie zastanawiac czy nie lepszym wyborem bedzie zakup jeepa grand cheeroke. Osobiscie ex mi sie bardzo podoba, najfajnieszy suv jakiego widzialem.

Kieruje do was pytanie: czy wy wszyscy macie takie problemy z bardzo czestymi wymianami kaset? Czy to tylko nieliczne przypadki. Wiadomo na forum zaczyna sie pytac jak juz sie cos psuje, wiec moze to tylko sa przypadki ( ale postow o tym jest bardzo duzo).

Czy te kasety padaja po okreslonej ilosci przejechanych kilometrow czy od czestotliwosci rozruchow silnika? ( wyczytalem, ze pekaja przy rozruchu) czyli jak czesto?

Mam zamiar sprzedac opla vectre c 2.2 dti no i wlasnie kupic expa lub granda, czy mozecie napisac wady i zalety jednego i drugiego? byl jakis post o tym, ale zaczela sie wojna na forum :) może tym razem tak nie bedzie. Moze ktos jest kto ma lub mial jeden i drugi.

Czy sa jeszcze inne rzeczy ktore tak czesto padaja?

za wszelkie inne wiadomosci rowniez bardzo dziekuje i mam nadzieje ze mnie nie skarcicie za tego posta. :)

pozdrawiam was wszystkich i dziekuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Kupno expa

2010-02-26, 12:38

Mam zamiar sprzedac opla vectre c 2.2 dti no i wlasnie kupic expa lub granda, czy mozecie napisac wady i zalety jednego i drugiego? byl jakis post o tym, ale zaczela sie wojna na forum :) może tym razem tak nie bedzie. Moze ktos jest kto ma lub mial jeden i drugi.
mała wymiana zdań która skończyła się udowadnianiem, że ex jest do bani, a jeep jest najlepszy :)

niestety z rozrządem jest loteria, jak ktoś za wczasu wymienił patyczek i napinacze, zgodnie z akcją serwisową ma duże szanse w ogóle nie mieć problemu rozrządu. Kto nie dbał o regularne wymiany oleju (praca napinaczy jest od niego uzależniona) i olał sprawę ich wymiany - będzie kłopot.
Sam jestem po dwóch wymianach rozrządu, pierwsza trafiło na kompletnego laika - wstawiłem do warsztatu "amerykańskie naprawiamy" i kazałem zrobić - owszem zrobili ale wszystko wskazuje na to, że nie wymienili łańcuchów - bo ślizgi były w bardzo dobrym stanie, ale łańcuch napieprzał o silnik. Więc po 100.000 od tamtej wymiany musiałem to zrobić ponownie. Inne przypadki raczej sprowadzają się do podobnych kłopotów - złego montażu, nieprawidłowych ustawień w trakcie naprawy, lub zastosowania części z niższej półki (tak tak chińczyki też już robią rozrządy do SOHC). Zawsze lepsze to jak wybuchające głowice w Patrolu :D
Kup trójkę albo dwójkę ale niekoniecznie z silnikiem SOHC - i masz problem z głowy, a budę nadal taką jak chcesz. A te 50 KM różnicy to naprawdę nie jest aż takie wielkie halo.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rad-T, łącznie zmieniany 1 raz.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

cruscher
Posty: 285
Rejestracja: 2007-09-16, 00:53
Lokalizacja: okolice łodzi
Kontakt: Strona WWW

Re: Kupno expa

2010-02-28, 01:34

[quote="Rad-Tniestety z rozrządem jest loteria[/quote]

To też zależy od poprzedniego właściciela czy dbał o auto czy nie, jeśli dbał i wszystko robił jak powinno być zrobione to nie powinno być większych kłopotów z autem.
Ja mam już drugiego EXII i gdybym miał sprzedać swojego a krąży mi taka myśl cały czas po głowie to i tak pewnie znów kupię EX ale III bo po pierwsze grand jest zbyt popularny,bo gdybym chciał auto dla ludu to bym sobie Volkswagena kupił, a po drugie Ex mnie z zewnątrz sie bardziej podoba niż grand.
Dodatkowo ceny części są dużo niższe niż do japońców (kumpel ma patrola to niektóre części są nawet 3 razy droższe) zatem utrzymanie tego auta nie jest drogie, dlatego ja nawet gazu nie mam bo mi nie jest potrzebny.
Dwa duże fordy w mojej stajni: Econoline i Explorer - prezentowały się świetnie.
Pozdrawiam wszystkich Explorerowców z Łodzi i okolic.

soford
Posty: 92
Rejestracja: 2009-01-26, 20:29
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kupno expa

2010-03-01, 17:17

zapamnieliscie jeszcze opowiedziec o ASB ktore tez bywaja kaprysnie ;-)

Mirek358
Posty: 786
Rejestracja: 2008-05-22, 11:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Kupno expa

2010-03-01, 19:27

Witaj.Ja dla odmiany,kupiłem EX a dopiero wtedy zabrałem się za studiowanie,co jak i dlaczego.Jeśli ci się podoba to w czym problem.Pozdrawiam.Mirek
Mirek
kom:502670032

Wróć do „WARSZTAT”