Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

Wersje Explo

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Wersje Explo

2007-11-19, 10:23

Powiedzcie gupiemu, bo nijak nie moge znaleść wiarygodnego info - jak odróżnia się XL od XLT czy inne wersje Explo 1? Dwudrzwiowe rozumiem, Limited czy EB też wiem, a czy było kilka wersji 4dzwiowych nie-limited czy jest jakoś inaczej?

manius

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 10:36

roznily sie wyposazeniem
zobacz sam:
Załączniki
Australien96-11.jpg
Scan0020.jpg

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 10:49

Manius, tylko jest taki problem, że ta druga strona co podałeś jest od Explo2, a pierwsza niezbyt zgadza się z tym co mam w swoim i co w innych widziałem (np. mam klimę, a nie mam tempomatu, więc coś nie tak z opcjami/standard na liście), ja znalazłem takich broszur więcej, ale każda mówi co innego...

Może inaczej - czy wersje XL, XLT itp różnią się tylko wypasem? Budy są zupełnie takie same, z dokładnością do jakichś chromów czy felg?

manius

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 10:56

Może inaczej - czy wersje XL, XLT itp różnią się tylko wypasem?
Tak,
ale jest male ALE, jesli chodzi o wersje europejskie to jest to wolna amerykanka :eek:

ja mam np. wersje bez skory (z czego sie ciesze) bez podgrzewanych siedzen,
bez ozdóbek drewna........ itd. czyli normalnie XLT,
ale jak sprawdzam po VIN wychodzi mi ze Limited
i badz tu chlopie madry :-?
Ostatnio zmieniony 2007-11-19, 10:56 przez manius, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sylwia
Posty: 275
Rejestracja: 2007-09-14, 21:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 11:21

A wersja highclass?
Bo ja niby taką mam. Explo II 8) oczywiście.

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 11:46

ale jest male ALE, jesli chodzi o wersje europejskie to jest to wolna amerykanka :eek:
ja mam np. wersje bez skory (z czego sie ciesze) bez podgrzewanych siedzen,
bez ozdóbek drewna........ itd. czyli normalnie XLT, ale jak sprawdzam po VIN wychodzi mi ze Limited i badz tu chlopie madry :-?
No właśnie. Nasz to wersja europejska, ale robiony w Kentucky, z VIN wychodzi XLT, ale jest bez skóry, grzania, tempomatu, ARC, ale z klimą, no to w takim razie czego nie ma XL z tego rocznika? Klimy? Metalika? Właśnie dlatego się pogubiłem...

joss
Posty: 165
Rejestracja: 2007-07-11, 08:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 14:17

Nasz to wersja europejska, ale robiony w Kentucky
Niezaleznie od wersji i tak wszystkie Explorery produkowane są w stanach (mimo że silnik V6 powstaje w Niemczech).

Słyszy się też często że nivo było tylko w ver. europejskich, a ja mam ver. amerykańska i nivo jest (?). Słyszałem tez o inaczej zestrojonym zawieszeniu na europę ale nie wiem jak jest naprawdę.
Myślę, że konstrukcyjnie to te same samochody a wersja USA i EU różni się opcją wyposażenia. Do dzisiaj jest tak , że ten sam model auta w standardowej na USA i na EU to dwa światy.

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Wersje Explo

2007-11-19, 14:37

Nasz to wersja europejska, ale robiony w Kentucky
Niezaleznie od wersji i tak wszystkie Explorery produkowane są w stanach (mimo że silnik V6 powstaje w Niemczech).
Tak dokładnie, to w Ameryce, nie w USA. Może być z US, Meksyku i Kanady, a jakieś legendy słyszałem o montowanych w Australii, ale to już głowy nie dam. Za to wszystkie silniki są z Koloni, wszystkie automatycznie skrzynie z Bordeaux, Francja... to się nazywa globalizacja :?

Awatar użytkownika
jash
Posty: 329
Rejestracja: 2007-07-12, 20:35
Lokalizacja: Poznań

Re: Wersje Explo

2007-11-20, 09:57

Hm, no to jesteście szczęśliwi, że możecie chociaż VIN odczytać. Ja, mimo posiadania programu do mojej bryki, nie mogę tego VINu odczytać. Nie może znaleźć mojego auta. Nie istnieje?
A co do wyposażenia - to, co Manius przedstawił, to wersje fabryczne. Jeśli ktoś już coś chciał mieć tam w opcji to niestety nikt tego w spisie nie uwzględnił. Po drugie (nie wiem czy pierwsze już było) to pamiętam jeszcze z mondika, że ford ma generalnie bałagan w wersjach i to co kiedyś było ghia, teraz już jest w standardzie. Tak samo z oznaczeniami na boku - gtx, glx czy jakoś tak.
Z tego co pamiętam z forum amerykańskiego to xt był tylko na jedną oś, a xlt na obie - napęd oczywiście. Ale głowy nie dam. Bo tam też pewnie bałagan panuje.
Jash

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: Wersje Explo

2007-11-20, 10:43

to ja zapytam z innej beczki: które święta sa ważniejsze? ;-) :-D

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Wersje Explo

2007-11-20, 11:30

Wiesz to nie jest dokładnie tak jak ze świętami, bo np. ja się zastanawiałem przed zakupem i ni chuchu nie mogłem dojść, czy 4 drzwiowa buda jest w jednej długości, czy sa różne budy (bagażniki).

Wróć do „WARSZTAT”