Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
mack10
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-25, 13:42
Lokalizacja: Białystok

ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-25, 14:02

Witam
W moim Explorerku coś wyje. Gdy jadę na wprost jest delikatne pohukiwanie z przedniej części samochodu, przy skręcie w prawo wszystko cichnie, przy skręcie w lewo huk się nasila. Myślę że to łożysko w prawym lub lewym przednim kole, anie nie mam pojęcia które bo dźwięk się , jak by to powiedzieć; równo rozkłada. Na podnośniku nie jestem w stanie stwierdzić też która to storna, bo dźwięk występuje dopiero gdzieś przy 50-60kmh. I tu pytanie czy te łożyska występują same czy w komplecie z piastą. Ile to kosztuje i gdzie kupić?
Drugim problemem jest chyba łożysko wyjące w tylnym moście. Gdy naciskam na gaz słychać huczenie z tyłu, gdy zaś zdejmuję nogę z gazu huk ustaje. Czy ktoś z Was już to łożysko wymieniał i jeśli tak to prośba o informacje gdzie kupić takie łożysko, ile kosztuje i czy wymiana jest kosztowna?
Z góry dziękuję za zainteresowanie wątkiem i wszystkie wpisy.
Pozdrawiam
Maciek
" A w niedzielę to nie widać mnie za wiele. "

Awatar użytkownika
Albański Góral
Posty: 242
Rejestracja: 2008-04-15, 13:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-25, 14:44

przód - nie kupisz osobno łozyska -jest w komplecie z piastą, Na postoju złap za przednie koło i staraj się znaleść luzy. Jak się nie znasz-powinni zdiagnozować Ci to w kazdym warsztacie.

tył- łozysko około250 z -1 szt., ale nie wykluczam ze to tylny most wyje (lub cos jeszcze innego), zmieniałes olej w tylnym moście? (czasem pomaga)

Gdzie kupić? : sprawdż polecane sklepiki w dziale sprzedam lub allegro, łożyska i piasty sado kupienia od reki.
Nie jeździj rowerem po balkonie.

mack10
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-25, 13:42
Lokalizacja: Białystok

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-25, 15:52

Jeśli chodzi o przód to nikt nie widzi luzów, więc huczy któreś z łożysk.
Co do tyłu, to oleju w moście nie wymieniałem bo poziom jest ok. Sugerujesz, wymienić mimo wszystko ?
" A w niedzielę to nie widać mnie za wiele. "

Awatar użytkownika
Albański Góral
Posty: 242
Rejestracja: 2008-04-15, 13:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-26, 09:45

Jak jestes pewny że to łozysko z przodu bedziesz musiał kupić zestaw z piastą. Mozesz nawet zaryzykować nie wiedząc która jest do wymiany i kupić, z tego co pamietam jeden typ pasuje na lewo i prawo (sprawdz to jeszcze). cena piasty ok 550złotych

Ja zacząłbym sprawdzać źródła huczenia od tych najtańszych rozwiazań - zrobienie zbiezności, czy sprawdzenie opon i ich wywazenie.CZasem może być przyczyną mało widoczne uszkodzenie opony.

Oleje w mostach się tez wymienia. :-) Mi tez cos huczało z tyłu (łozyska) ale najpierw wymieniłem olej w moście. Nie jest to megadrogie a może pomóc -na pewno nie zaszkodzi.

poszukaj jeszcze na forum na pewno znajdziesz dodatkowe wskazówki. Ja ekspertem nie jestem :-P
Nie jeździj rowerem po balkonie.

mack10
Posty: 3
Rejestracja: 2011-08-25, 13:42
Lokalizacja: Białystok

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-29, 08:30

Dziękuję za rady.
Pozdrawiam z Podlasia.
Maciej
" A w niedzielę to nie widać mnie za wiele. "

miki666

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-29, 09:44

to ja sie podpinam pod temat:-) rozumiem że łozysko koła przód do ex I też nie wystepuje osobno? i czy jak jest z nim co,s nie tak to może być to przyczyna nadmiernego grzania sie koła czy to raczej hamulce tak ostro grzeja w upalne dni...?
Ostatnio zmieniony 2011-08-29, 09:46 przez miki666, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-29, 09:54

w ex I występuje osobno... oj szukajka się kłania :(
nawet fotomanual jest:
http://www.explorerfanklub.org.pl/forum ... php?t=7195
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Albański Góral
Posty: 242
Rejestracja: 2008-04-15, 13:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-29, 10:19

Dziękuję za rady.
Pozdrawiam z Podlasia.
Maciej
oczywiście daj znać jak usuniesz usterki - może ta wiedza sie komus później przyda :mrgreen:
Nie jeździj rowerem po balkonie.

miki666

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2011-08-29, 17:18

w ex I występuje osobno... oj szukajka się kłania :(
nawet fotomanual jest:
http://www.explorerfanklub.org.pl/forum ... php?t=7195
ja pierdziu... jest wszystko:-) wielkie dzieki:-) fakt nie poszukałem bo nie myslalem ze jest na allegro szukałem samego łożyska i nie było...

golden86
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-29, 22:08
Model Explorera: III SOHC 4.0

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2016-03-12, 12:41

Podepnę się pod temat. Explorer 2005 tył napęd 4.0 .Coś mi wyje szlak już mnie trafia nie mogę znaleźć co? Przy prędkościach od 40km/h później przy 70 i tak zostaje. Jak jadę prosto to wyje, jak skręcę w lewo wyje bardziej przy skręcie w prawo ciszej. Piasty z przodu obie już wymieniłem opony też zmieniałem. Olej w tylnym moście i skrzyni zmieniany niecałe dwa lata temu.Dodam, że można odczuć bardzo delikatne wibracje przy tym wyciu na podłodze. Pomóżcie proszę. Jeszcze we wtorek umówiłem się ze znajomym na podnośnik zapnę D delikatnie gaz, stetoskop w dłoń i będę szukał. Ale może ktoś ma jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2016-03-12, 14:00

Sprawdzałeś okładziny hamulca ręcznego ? U mnie jedna się wygięła i było podobnie ;)
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

golden86
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-29, 22:08
Model Explorera: III SOHC 4.0

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2016-03-12, 14:03

Właśnie wróciłem z garażu i niepokoi mnie jeszcze jeden dźwięk jak odpalę na P jest cisza ale po wbiciu R czy D słychać delikatne popiskiwanie z dołu auta. Wyświetla mi się na komputerze w samochodzie komunikat "oil change required" co w tłumaczeniu znaczy" wymagana wymiana oleju" ale w silniku był zmieniany niedawno więc podejrzewam, że to tylko komunikat którego nie da się tak po prostu skasować. Nie mam nigdzie bagnetu oleju od skrzyni biegów więc myślę, że jak by było za mało oleju w skrzyni to komputer mi wyświetli jakiś komunikat . Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić.

golden86
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-29, 22:08
Model Explorera: III SOHC 4.0

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2016-03-12, 14:04

Sprawdzałeś okładziny hamulca ręcznego ? U mnie jedna się wygięła i było podobnie ;)
wycie bardziej dobiega z przodu samochodu

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2016-03-12, 18:08

golden86 edytuj posty (prawy górny róg Twojego postu, najedź kursorem i wyświetlą się właściwe komunikaty). Komputer nie poinformuje Cię o za niskim poziomie oleju w skrzyni biegów. Korek w misce skrzyni biegów jest jednocześnie do sprawdzania poziomu oleju. Poziom sprawdza się poprzez odkręcenie małej śrubki w korku spustowym. Pomiar poziomu można robić tylko na "odpalonym" silniku.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

golden86
Posty: 52
Rejestracja: 2016-01-29, 22:08
Model Explorera: III SOHC 4.0

Re: ŁOŻYSKA KÓŁ + ŁOŻYSKO w tylnym moście - coś wyje EXP.2003

2016-03-13, 14:22

golden86 edytuj posty (prawy górny róg Twojego postu, najedź kursorem i wyświetlą się właściwe komunikaty). Komputer nie poinformuje Cię o za niskim poziomie oleju w skrzyni biegów. Korek w misce skrzyni biegów jest jednocześnie do sprawdzania poziomu oleju. Poziom sprawdza się poprzez odkręcenie małej śrubki w korku spustowym. Pomiar poziomu można robić tylko na "odpalonym" silniku.
Dziękuję za pouczenie. Ale wiem gdzie się edytuje post z tym,że była już odpowiedź na mojego wcześniejszego posta dlatego poleciałem dalej.
Przepraszam poprawię się:-) Wracając do mojego exa chłopaki brak pomysłów co może być przyczyną idę zaraz do garażu psiknąć jeszcze smarem w sprayu na krzyżak wału. Muszę eliminować i kombinować. Zastanawiałem się jeszcze nad tylnym prawym łożyskiem miał ktoś takie objawy?

Wróć do „WARSZTAT”