Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Tomasz1103

Wymiana karoseri w exII

2011-12-04, 15:06

Nie widziałem na forum takiego tematu, wiec może warto coś o tym napisać.
Ciekawi mnie z czym wiąże się taka wymiana, jakieś legalizacyjne tematy bo przecież mamy numerek pod przednią szybą. Pewnie ktoś to robił, to może coś napisze na ten temat.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
NeXusPK
Posty: 332
Rejestracja: 2010-09-21, 09:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-04, 15:28

"W przypadku wymiany podwozia lub ramy w pojeździe zarejestrowanym, do zawiadomienia należy dołączyć:
•dowód rejestracyjny pojazdu;
•kartę pojazdu, jeżeli była wydana;
•tablice rejestracyjne;
•dowód własności podwozia lub ramy;
•dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli podwozie lub rama zostały sprowadzone z państwa trzeciego;
•dowód rejestracyjny pojazdu lub zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce rejestracji pojazdu, z którego pochodzi podwozie lub rama, jeżeli to podwozie lub rama pochodzi z pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
•dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia OC (do wglądu);
•dowód uiszczenia opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego, znaków legalizacyjnych jeżeli pojazd posiada tablice rejestracyjne wydane po 1.05.2000r. "


To informacje zawarte na portalu jednego z UM w Polsce... ale to podwozie lub rama. Na pewno będzie trzeba pokazać papiery na nowe nadwozie - albo stary dowód albo fakturke albo diabli wiedzą co :mrgreen:

Tomasz1103

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-04, 15:43

"W przypadku wymiany podwozia lub ramy w pojeździe zarejestrowanym, do zawiadomienia należy dołączyć:
•dowód rejestracyjny pojazdu;
•kartę pojazdu, jeżeli była wydana;
•tablice rejestracyjne;
•dowód własności podwozia lub ramy;
•dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli podwozie lub rama zostały sprowadzone z państwa trzeciego;
•dowód rejestracyjny pojazdu lub zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce rejestracji pojazdu, z którego pochodzi podwozie lub rama, jeżeli to podwozie lub rama pochodzi z pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
•dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia OC (do wglądu);
•dowód uiszczenia opłaty za wydanie dowodu rejestracyjnego, znaków legalizacyjnych jeżeli pojazd posiada tablice rejestracyjne wydane po 1.05.2000r. "


To informacje zawarte na portalu jednego z UM w Polsce... ale to podwozie lub rama. Na pewno będzie trzeba pokazać papiery na nowe nadwozie - albo stary dowód albo fakturke albo diabli wiedzą co :mrgreen:
Dzięki za nasze wspaniałe polskie przepisy ;)

Rozumiem z tego że, podwozie, rama= dowód rejestracyjny.
Wiec wszelkie pozostałe zmiany w pojeździe można wbić w kartę pojazdu...?
Chyba że, ściana grodziowa, na której mamy wybity nr jest odrębnym elementem kabiny, który można zostawić, dlatego ciekawy jestem strony mechanicznej takiej wymiany.

Awatar użytkownika
Robert Kamyk
Posty: 3073
Rejestracja: 2009-04-10, 20:07
Lokalizacja: Warka
Model Explorera: BRAK

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-04, 15:52

Z tego co pamiętam. .. tabliczka jest przytwierdzona nitami...
Wiec nie widzę problemy
Za późno...
Obrazek
... jest dopiero po śmierci...

Fon: 508212090
Robert

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-04, 16:26

Rozumiem z tego że, podwozie, rama= dowód rejestracyjny.
Nie tak do końca, nie wszystkie nasze ramy mają nr wybity. Niektóre miały nr laserowane i może być już nieczytelny.... Inne, takie z ameryki nie miały w ogóle :mrgreen:
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Tomasz1103

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-04, 16:50

Rozumiem z tego że, podwozie, rama= dowód rejestracyjny.
Nie tak do końca, nie wszystkie nasze ramy mają nr wybity. Niektóre miały nr laserowane i może być już nieczytelny.... Inne, takie z ameryki nie miały w ogóle :mrgreen:
Tu kolega pisze o tabliczce na ściance grodziowej, a czy ona na nitach, nie mogę sobie przypomnieć, jutro sprawdzę

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-05, 21:54

tabliczka jest przynitowana. ale jest jeszcze tabliczka przynitowanana na podszybiu na desce rozdzielczej przed kierowcą.
a nr na ramie na słowo honoru :-D żaden diagnosta mi go nie kwestionował :-D
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Tomasz1103

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-05, 22:53

tabliczka jest przynitowana. ale jest jeszcze tabliczka przynitowanana na podszybiu na desce rozdzielczej przed kierowcą.
a nr na ramie na słowo honoru :-D żaden diagnosta mi go nie kwestionował :-D
W takim razie z decha nie ma klopotu bo i tak zostanie...
Poprostu zastanawiam sie czy moze bardziej mi sie oplaci zalozyc nowa kabine jak malowac calego. Dlatego wole troche sie na ten temat dowiedziec niz nadziac sie na cos niepotrzebnie.
Wnioskuje jednak ze nikt czegos takiego nie robil bo nie ma konkretnych odpowiedzi...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-05, 23:06

ja widziałem jak do wymiany rozrządu podnosili budę bo łatwiej było :-D
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Tomasz1103

Re: Wymiana karoseri w exII

2011-12-05, 23:16

Tez slyszalem ze tak robia.

Znalazlem ostatnio na allegro gosc oglaszal ze ma do sprzedania cale kabiny, niektore czesciowo uzbrojone, cos okolo 1 tys, wolalbym zalozyc orginal nie szpachlowany niz robic jakies rekonstrukcje, chociaz pomalowalbym go w kameleonie czarno-czerwonym, ale sam koszt farby to mi sie odechciewa ;(

Wróć do „WARSZTAT”