Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

OC

Moderatorzy: starwind, resetx, Hubi

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: OC

2012-11-06, 23:50

A z tym się nie zgodzę bo jak TU nie wypłaci to mogę dochodzić praw na drodze Sądowej od właściciela pojazdu
pewnie że możesz ale skoro TU nie wypłaci bo nie będzie do tego podstaw to ja tym bardziej nie będę mieć :)

ogólnie nie miałem takich przypadków i nie chcę mieć, jedyny przypadek kiedy miałem do czynienia przez 8 lat jazdy samochodami to sąsiadka która pod domem przetarła mi mercedesa na parkingu i to tyle więc co ja tam wiem i się znam... jak każdy normalny polak patrzę żeby płacić jak najmniej bo mam na co pieniądze wydawać... takie realia panie... :)

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-11-07, 08:14

No niby tak ale z do-świadczenia już wiem że te mega obniżone ceny w wszystkich directach maja jakieś ukryte niespodzianki a przy pakietach wychodzą mizernie. Również patrząc na składkę sama OC w porównaniu z Liberty czy AXA PZU wyszło lepiej ale warunek jest robić ubezpieczenie u agenta a nie przez neta lub telefonicznie bo te kanały dystrybucji mają ograniczenia i nie zawsze mogą wiązać promocje Co agent może robić i to w jego interesie jest sprzedać polisę. Dam ci przykład w 2008r. miałem wypadek uderzył we mnie koleś który zdał prawojazdy dzień wcześniej a następnego dnia bez blankietu strzelił we mnie tatusiowym nowym passatem skasował mi auto do połowy. ja przodem strzeliłem jeszcze w jednego i gość w jeszcze jednego czyli 3 auta skasowane plus pasek . Oczywiście dziadowska firma Link znalazło zapis w umowie OC że nie jest zobowiązana do wypłaty odszkodowania . Bo gość nie dotrzymał warunków umowy i odmówiło mi wypłaty jak tez innym . Zebraliśmy się wzieliśmy jedną z firm zajmujących się likwidacja szkód komunikacyjnych sprawa zakończyła się w 2010r. Wyrokiem sądu nakazującym pokrycie wszelkich strat Osobowych, i majątkowych oraz wypłacenie firma postojowego za okresy nie użytkowania pojazdów własnie właścicielowi pojazdu nie TU bo oni udowodnili że złamał umowę i inne niedociągnięcia odkryli i ładnie się wycofali . Dlatego nauczony tym wole zapłacić 30-40zł więcej ale mam świadomość że mogę być spokojny i to co mam zapisane w OWU nie będzie zmieniane i dostosowywane do danej sytuacji. Gorzej wypada PZU Dom bo deko ner mnie kosztowało wyrwanie kaski za odszkodowanie ale po 4 mieś sami poszli po rozum do głowy i pomimo odmowy wypłacili kasę bo wiedzieli że umoczą w sądzie.

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: OC

2012-11-07, 09:35

no ale w takich przypadkach to oczywiste że ubezpieczyciel sie wycofa i trzeba z własnej kieszeni płacić to samo dotyczy gdy jedziesz pod wpływem alku i narobisz szkód tez będziesz musiał z własnej kieszeni wydać więc to normalne i wiadomo że się przegra w sądzie czy nawet bez niego...

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-11-07, 16:28

Niby tak ale przecież koleś miał zdany egzamin i teoretycznie czekał tylko na białko Przejechałem się już na Compensie linku i iberty puki co PZU mam od ponad 10l. Auta przeze mnie ubezpieczane i nie miałem problemu . Ale wiadomo każdego kusi cena i nie czyta warunków przy podpisaniu umowy a warto czytać.

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: OC

2012-11-07, 22:06

no i właśnie dzięki temu że cena kusi i ludzie mają takie podejście do tematu OC że "co mnie obchodzi OC,przecież to ubezpieczenie dotyczy tego kogo walnę"mamy później takie przypadki jak mój albo te które opisaliście powyżej,poczekam jeszcze tydzień i oddam sprawę do sądu albo naprawię samochód ze swojego AC i niech sobie Allianz ściąga należność regresem z tego Link4.
Dzisiaj zadzwonili mi z serwisu BMW,gdzie zgłosiłem chęć naprawy swojego samochodu,że otrzymali pieniądze z Link4 w kwocie 998zł,na poczet naprawy mojego samochodu,a wcześniej ten serwis wycenił naprawę na 16tys zł,najlepsze jest to że mnie nikt z tej wspaniałej firmy ubezpieczeniowej nie poinformował o tej wypłacie.
Naprawdę nic z tego ie rozumiem :shock: ,TU typu direct to bardzo dziwne twory,które próbują wykorzystać ludzką naiwność.
Właśnie wymyśliłem że wystąpię jeszcze z odszkodowaniem o zadośćuczynienie z tytułu utraty wartości samochodu,który przed kolizją był tzw. bezwypadkowym,a teraz będzie już po naprawie blacharskiej,ma ktoś wiedzę czy można zrobić coś takiego :?:
tel. 606414212

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: OC

2012-11-07, 22:36

karolb863, rozumiem twoją złość ale takie są realia i wydaje mi się normalne że ludzie tak robią tzn szukają jak najtaniej (to normalny ludzki odruch), ale za namową na lepsze ubezpieczalnie dzisiaj akurat byłem w PZU (o wypłacenie świadczenia z tytułu narodzin małego) zapytałem o wyliczenie mi składki na auto bo kończy mi się pod koniec miesiąca i o dziwo składka wstępna na cały rok wyszła 516 zł czyli na dobrą sprawę taniej niż w tych o których mowa.

a tak jeszcze z innej beczki to zaczynam was rozumieć o co wam chodzi z tym żeby nie brać taniej bo później będą problemy, cały czas nie martwiłem się o to że ktoś nie dostanie kasy lub że będzie miał problem z ich odzyskaniem ale gdy wchodzi w gre temat że to ja czasami będą musiał płacić to już inna sprawa bo nie po to płace taką kasę na rok żebym jeszcze musiał komuś płacić np za zderzak i lampę.

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-11-08, 07:58

Karol b mogę ci dać namiar na firmę z której ja korzystam biorą 20% ale wyrwą co trzeba. Ciebie wtedy nie obchodzi nic tylko dosłać dokumenty. Występować możesz O straty osobowe moralne i majątkowe wszystko to co miało wpływ na utratę tego pojazdu przez ciebie rodziny i ewentualnie firmę jak prowadzisz niejednokrotnie koszta te są większe niż sam koszt naprawy pojazdu. Weź firmę bo samemu prawnik cię kosztami zrujnuje a tak oni ogarną co trzeba bo to w ich wtedy jest interesie żeby jak najwięcej wyrwać i resztę ci wypłaca.

Resetex jak OC Explorera to powinna być 501 zł składka jakiejś promocji ci nie zastosowali jeszcze. chyba że to jest jakieś dodatek za obszar o dużej wypadkowości czy jakoś się to nazywa. Z tego wszystkiego jest jeszcze jedna dobra rzecz zawsze jak nam coś nie leży można iść do inspektoratu i wyjaśnić sprawę a nie gadać z niedoinformowaną studentką z infolinii która czyta regułki z komputera a jak czegoś nie wie to zasłania się regulaminem albo odkłada słuchawkę.
Ostatnio zmieniony 2012-11-08, 08:14 przez PLAYAUTO, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: OC

2012-11-08, 15:49

Resetex jak OC Explorera to powinna być 501 zł składka jakiejś promocji ci nie zastosowali jeszcze. chyba że to jest jakieś dodatek za obszar o dużej wypadkowości czy jakoś się to nazywa
już o te 15zł nie chodzi ;P

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: OC

2012-11-08, 21:19

Playauto wyślij mi ten nr na PW.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-11-16, 16:00

Poleciało na PW parę dni temu.

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: OC

2012-11-16, 18:08

no to jestem po rozmowie z panią z PZU i wyliczyła mi składke na explorera OC 430 (jakoś tak) i AC chyba 900zł z tym że te AC nie jest jakieś takie super, super jest gdy sie weźmie opcje komfort i jakieś tam dodatki a wiadomo za każdy dodatek się płaci więc chyba podziękuje żeby płacić AC połowy wartości auta ;D

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-11-16, 18:24

A czemu AC wyszło 900 zł mi całość deko wjęcej wyszła OC i AC z pełna opcja AC komfort i standard. Dzwoniłeś z tego mojego numeru czy na infolinie? Ile masz zniżki.
Ostatnio zmieniony 2012-11-16, 18:30 przez PLAYAUTO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
resetx
Posty: 4844
Rejestracja: 2010-02-23, 20:16
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Model Explorera: EX II 1997 SOHC
Kontakt: Strona WWW

Re: OC

2012-11-16, 19:12

ja gadałem tutaj u siebie z kobietą (nie z tą twoją ;) ) zniżki oc max 60% no a na AC to w sumie żadne...

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-11-16, 22:19

Umowę puściłem na email
Ostatnio zmieniony 2012-11-16, 23:05 przez PLAYAUTO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PLAYAUTO
Posty: 417
Rejestracja: 2011-05-04, 20:11
Lokalizacja: Warszawa/Tarnopol

Re: OC

2012-12-27, 22:26

Dobra jak to bywa w świeta zawsze pod górkie . Padła mi chłodnica wjec niewiele mysląc zadzwoniłem do PZU z AC podjechaa Laweta zabrała autko na Hale do Jacka4 i tam podstawili mi na drugiej lawecie autko zastepcze na 7 dni wszystko trwało 1,5h . Jak zwykle PZU mnie niezawiodło.

Wróć do „BAZA INFORMACJI”