Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 02:55

że jeszcze dołożę swoje dwa grosze...... amerykańska wersja nie miała numeru VIN wybitego na ramie a europejska tak - po stronie pasażera z przodu. Jeśli mnie pamięć nie myli to w Europie nie była oferowana wersja Limited ani Eddie Bauer... samochód pewnie przyjechał z hameryki a ktoś mógł nie tyle przy nim grzebać co przerobił co mu się podobało i na ile starczyło pieniędzy - lampy może mieć z homologacją, prędkościomierz wymieniony, lampki w błotniku wstawione... rocznik 99 miał już tablicę rejestracyjną montowaną na tylnej klapie a nie w zderzaku, itd, itp. Jeśli już w temacie jesteśmy, chciałbym zauważyć, że ja w swoim 94 miałem zamontowane lampki kierunkowskazów w błotniku, rejestrację miałem na klapie a nie w zderzaku i lampy przednie miałem z homologacją a jeździłem w USA - zakupiłem części z Polski i zamontowałem..... najlepiej sprawdzić VIN w carfax.... that's all.
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
SebaYamaha
Posty: 61
Rejestracja: 2014-12-06, 12:56
Lokalizacja: Władysławowo
Model Explorera: ex II 2000r Limited

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 13:33

Łał i to jest pomocne forum !!! Samochód można powiedzieć ze jest już kupiony prze zemnie , na 99% to europa,ma kilka rzeczy kosmetycznych do zrobienie,ale najważniejsze mechanizmy sa w 100% sprawne.
Rad-T , też się głowiłem dlaczego nie został przerejestrowany,facet juz ma go przeszło rok,mowi ze tak duzo jego kolegow robi zeby zaoszczedzic na tablicach :?: ,dziwne. Rozrząd był wymieniany zaraz jak pierwszy własciciel sprowadził go z niemiec w 2012r, nawet są na to papiery.Mysle ze nie bedzie lipy z tym samochodem.
Tak czy owak zdam relacje jak juz bede włascicielm tego potwora.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 3080
Rejestracja: 2007-08-02, 21:48
Lokalizacja: Dolny śląsk
Model Explorera: Ex 2002 4.6 V8; 2012 Camaro 45th 6.2

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 17:11

że jeszcze dołożę swoje dwa grosze...... amerykańska wersja nie miała numeru VIN wybitego na ramie a europejska tak - po stronie pasażera z przodu. Jeśli mnie pamięć nie myli to w Europie nie była oferowana wersja Limited ani Eddie Bauer... samochód pewnie przyjechał z hameryki a ktoś mógł nie tyle przy nim grzebać co przerobił co mu się podobało i na ile starczyło pieniędzy - lampy może mieć z homologacją, prędkościomierz wymieniony, lampki w błotniku wstawione... rocznik 99 miał już tablicę rejestracyjną montowaną na tylnej klapie a nie w zderzaku, itd, itp. Jeśli już w temacie jesteśmy, chciałbym zauważyć, że ja w swoim 94 miałem zamontowane lampki kierunkowskazów w błotniku, rejestrację miałem na klapie a nie w zderzaku i lampy przednie miałem z homologacją a jeździłem w USA - zakupiłem części z Polski i zamontowałem..... najlepiej sprawdzić VIN w carfax.... that's all.
Limited wersja na Europę była (tylko raczej biedna -dodatkowo skórzane podgrzewane fotele z osobnymi zagłówkami, pamięć lusterek i dodatki drewniane - nic poza tym), ale EB faktycznie nigdy nie widziałem.
USA faktycznie nie ma nalepki znamieniowej na pasie przednim tylko na drzwiach kierowcy.

W sumie to jak kolega by dał zdjęcie to by się od razu wyjaśniło ;)
Ostatnio zmieniony 2014-12-07, 17:12 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Był Ex2 97', Ex2 95' i ex2 99'. Jest ex 3 02'

Awatar użytkownika
SebaYamaha
Posty: 61
Rejestracja: 2014-12-06, 12:56
Lokalizacja: Władysławowo
Model Explorera: ex II 2000r Limited

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 18:01

samochód jeszcze stoi na tablicy wiec wklejam link,odrazu zaznacze ze zderzak jest nie od tego modelu bo w limited byly w kolorze tak jak i grill.

http://olx.pl/oferta/ford-explorer-4-0- ... ccf92e70e2

Numer VIN:1FMDU34E6XUC74329
Ostatnio zmieniony 2014-12-07, 18:04 przez SebaYamaha, łącznie zmieniany 1 raz.

Klubowicz adam1923
Klubowicz
Posty: 83
Rejestracja: 2012-09-16, 20:04
Lokalizacja: bieszczady zadwórze
Model Explorera: ex II ohv 97

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 19:05

Chcesz dobry wóz ? Pogadaj z BORISEM :-D

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 21:46

Jak będziesz oglądał furę to zwróć uwagę na reflaktory, a generalnie chodzi o homologację. Dobrze żeby homologacja była europejska tj. oznaczenie "E z numerem w kółku" np."E13" (tak jest u mnie), jeżeli będzie tylko homologacja USA tzn. napis "DOT" czeka Cie wymiana reflektorów.

Ale spoko ten wygląda na europe, chyba że ktoś coś pozmieniał...
Powodzenia przy oględzinach i ew. zakupie :grin:
Jakbyś czytał to byś wiedział, że nie ma co oglądać, a światła można kupić za 200zł, więc nie jest to specjalnie znaczący element przy zakupie samochodu ...
Światła się nie kupi nawet za 800 za sztukę, nawet za 3579 zł za sztukę.
Natomiast reflektory można kupić już za 50 zł. za sztukę zależnie od stanu. :-P :-P :-P ;-) :-)
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 3080
Rejestracja: 2007-08-02, 21:48
Lokalizacja: Dolny śląsk
Model Explorera: Ex 2002 4.6 V8; 2012 Camaro 45th 6.2

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 21:58

Jak będziesz oglądał furę to zwróć uwagę na reflaktory, a generalnie chodzi o homologację. Dobrze żeby homologacja była europejska tj. oznaczenie "E z numerem w kółku" np."E13" (tak jest u mnie), jeżeli będzie tylko homologacja USA tzn. napis "DOT" czeka Cie wymiana reflektorów.

Ale spoko ten wygląda na europe, chyba że ktoś coś pozmieniał...
Powodzenia przy oględzinach i ew. zakupie :grin:
Jakbyś czytał to byś wiedział, że nie ma co oglądać, a światła można kupić za 200zł, więc nie jest to specjalnie znaczący element przy zakupie samochodu ...
Światła się nie kupi nawet za 800 za sztukę, nawet za 3579 zł za sztukę.
Natomiast reflektory można kupić już za 50 zł. za sztukę zależnie od stanu. :-P :-P :-P ;-) :-)
No złapałeś mnie, ja się zawszę nabijam jak moja konkubentka pyta "czy mamy światła", ja na to wtedy- tak ale nie włączone ;)
Był Ex2 97', Ex2 95' i ex2 99'. Jest ex 3 02'

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-07, 22:33

;-) Spox - na tym to polegało, a światła włanczam bo mam włancznik i wyłancznik, a jeszcze moja żonka światła w lodówce nie wyłancza bo co po niej tam zajrzę to zawsze się pali (zamiast świecić) :-D ;-) ;-) ;-)
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Awatar użytkownika
dzideck
Posty: 144
Rejestracja: 2011-03-10, 21:53
Lokalizacja: Ostrowiec

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-08, 23:02

Rad-T , też się głowiłem dlaczego nie został przerejestrowany,facet juz ma go przeszło rok,mowi ze tak duzo jego kolegow robi zeby zaoszczedzic na tablicach :?: .
Pozdrawiam
A co wy tak z tymi tablicami :idea: ja tak jeżdżę już ponad 2 lata i nie myślę przerejestrowywać ( a i czas przychodzi na zmianę),w skarbowym opłacony,ubezpieczenie na mnie,policajty się nie czepiają,żonie ustępują miejsca bo obce tablice :-D ..same zalety :grin:
swoją drogą to Seba ja ma na 100% wersję limited z USA (sprawdzałem po Vin) i blisko do Starachowic więc jeśli chcesz porównać to nie ma problemu,codziennie od 12,00 jestem dostępny,chociaż i tak większość właścicieli zawsze coś zmienia przy wyposażeniu auta.EU,USA tym się nie martw ;-) ważne aby jeżdził
Był-
Pajero 2,5 Tdi
Monterey 3,2 aut
Nie będzie !!
FreeLander,a Frontery Vitary

Awatar użytkownika
madakelus
Posty: 434
Rejestracja: 2011-11-06, 15:52
Lokalizacja: TST

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-09, 10:24

no ja jestem ze Starachowic i nie powiedziałbym ze ten Ex jeździ tutaj az tyle czasu... ja go widuje od wakacji ale moze to moje subiektywne odczucie... próbowałem nawet nawiązać kontakt z właściceilem ale On chyba nie miał na to ochoty :)
ale fakt jest faktem ze caly czas jest na tablicach WPR...

Awatar użytkownika
Klubowicz Kankon
Klubowicz
Posty: 520
Rejestracja: 2012-11-03, 19:04
Lokalizacja: Katowice/Częstochowa
Kontakt: Strona WWW

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-09, 12:46

A co wy tak z tymi tablicami :idea: ja tak jeżdżę już ponad 2 lata i nie myślę przerejestrowywać ....
No i mandaty przychodzą do poprzedniego właściciela :-P

Awatar użytkownika
SebaYamaha
Posty: 61
Rejestracja: 2014-12-06, 12:56
Lokalizacja: Władysławowo
Model Explorera: ex II 2000r Limited

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-09, 18:27

no ja jestem ze Starachowic i nie powiedziałbym ze ten Ex jeździ tutaj az tyle czasu... ja go widuje od wakacji ale moze to moje subiektywne odczucie... próbowałem nawet nawiązać kontakt z właściceilem ale On chyba nie miał na to ochoty :)
ale fakt jest faktem ze caly czas jest na tablicach WPR...
z tego co mowi facet to samochodem wiekszosci jezdzi żona,on sam pracuje czesto za granicą.Dowiem sie kiedy go kupil bo bedzie chyba musial mi przekazac umowe z poprzednim wlascicielem zebym mógł bez problemu przerejestrowac samochód

Awatar użytkownika
Robert Kamyk
Posty: 3073
Rejestracja: 2009-04-10, 20:07
Lokalizacja: Warka
Model Explorera: BRAK

Re: Różnica Explorera'99 - USA a EUROPA

2014-12-09, 18:35

z tego co mowi facet to samochodem wiekszosci jezdzi żona,on sam pracuje czesto za granicą.Dowiem sie kiedy go kupil bo bedzie chyba musial mi przekazac umowe z poprzednim wlascicielem zebym mógł bez problemu przerejestrowac samochód
;-)
umowę jego z poprzednim właścicielem auta musisz mieć...
Za późno...
Obrazek
... jest dopiero po śmierci...

Fon: 508212090
Robert

Wróć do „BAZA INFORMACJI”