Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

[fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-01, 20:52

Czas na kolejną sagę z fotkami. Rozebrałem dziś dolot i wydłubałem wreszcie swoje magic jety, bo pod koniec zimy zaczęły się już podwieszać. Potem im przeszło pomimo mrozu, ale jednak czas się wziąć za nie. Rok produkcji 2009, montowane rok później:

http://www.explorerfanklub.org.pl/forum ... 21&start=0

Zamówiłem zestaw naprawczy i postanowiłem dać im drugie życie.

Obrazek

skład zestawu na jeden wtrysk:

Obrazek

Po rozmowach z kolegami z forum postanowiłem rozbierać je od dołu (od strony dyszy) żeby uniknąć późniejszej kalibracji. Klucz 14 i odkręcamy.

Obrazek

W ten sposób uzyskujemy dostęp do tłoczka, sprężynki i uszczelki przed tłoczkiem. Co ciekawe wg opisów na różnych forach w magic jetach zdycha uszczelka przed tłoczkiem i sam tłoczek, a u mnie wszystko na miejscu :) i w całkiem znośnym stanie. Po lewej stary tłoczek, po prawej nowy z zestawu.

Obrazek

Obrazek

Pierwsze pytanie do już przerabiających temat - czy to jest max co można wyjąć z wtrysku od tej strony ? Drugie pytanie czym je czyścić, żeby nie zaszkodzić pozostałym uszczelkom ?

Jutro ciąg dalszy, bo dzisiaj mi się nie chce :)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-02, 18:19

to naprawiamy :D rozkręć też góre tam jest jeszcze jedna uszczelka i zderzak ( ten oring koloru brąz to zderzak) czyść wszystko pałeczkami do uszu i denaturatem najlepiej bezbarwnym( lepiej widać czy jest czyste ) ;) jak pałeczki będą białe to wystarczy .Uszczelek nie wymieniaj jak są całe wszystko składaj na sucho ;) jak masz przyżąd do kalibracji to skok tłoczka to 0,75 mm. i nie prawdą jest że po zakupie tych wtrysków sie nie kalibruje ! jak nie masz to podrzuć mi je i ci zrobie ja taki mam :) i tyle tej poezji :D jeszcze jedno wyczyść też roździelacz i wszystko za filtrem fazy lotnej ;-) ja tego nie zrobiłem i wystarczyło na miesiąc :-P teraz ma problemy na wolnych a jak złożyłem to musialem spojrzeć na obrotomierz żeby wiedzieć że silnik chodzi :-D
Ostatnio zmieniony 2013-05-02, 18:23 przez Kojot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-02, 18:41

tak, czyszczenie będzie kompleksowe, bo na filtrze syf konkretny. A zderzaka nie da się wyjąć od strony dyszy ? wygląda jakby był w zasięgu :)

Kojocie, a kiedy ewentualnie mógłbym Cię nawiedzić ? bo nie wiem czy rozkręcać górę czy nie :D
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-02, 18:44

wystarczy że dasz znać sms-em dzień wcześniej i ci zrobie nawet na parkingu u siebie :) tylko nie z piątku na sobote bo mam spotkanie przepoważne :D a po za tym zawsze :D co do zderzaka niby można od dołu tylko ja tego nie próbowałem ;-)
Ostatnio zmieniony 2013-05-02, 18:45 przez Kojot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-03, 20:16

a zatem magicy rozebrane od góry.

Obrazek

Całkiem sporo syfu, jutro muszę odkupić do do mu paczkę patyczków :D

Obrazek

W trakcie czyszczenia okazało się, że mam specjalną KLUBOWĄ edycję wtrysków magic jet :D

Obrazek

W każdym bądź razie wyczyszczone, poskładane, jutro na kalibrację do Kojote2 :)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-06, 15:57

wtrące jeszcze ze 5 groszy ;-) jako że jam działał ten zabieg z miesiąc wcześniej i zrobiłem to bez wymiany filtrów i czyszczenia całej fazy lotnej :-P spotkała mnie kara i musiałem zabieg powtórzyć ponieważ po kalibracji i ustawieniu silnik chodził tak że musiałem spojrzeć na obrotomierz żeby wiedzieć że chodzi :-) wystarczyło na miesiąc :-P po rozebraniu zauważyłem że wtryski wyglądały tak jak te radka przed czyszczeniem pomijając fakt że mam dużo gorszy filtr fazy lotnej niż radek ;-) dwa znalazłem też sporo opiłków przy ( gnieździe , uchwycie dyszy) wydaje mi sie że tlok się dociera/ł i warto zabieg powtórzyć po miesiącu razem z kalibracją ja tak dzisiaj zrobiłem i efekty oczywista opisze TU :-D

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-07, 10:21

ja dzisiaj odbieram filtry fazy ciekłej i lotnej, wymieniłem też przewody od rozdzielacza do wtrysków :) wieczorem poskładam i jak uda mi się sprawę filtra pb załatwić to zobaczymy jak będzie pracować.

Filtr matrixa był cały zasyfiony, aż wypływało z niego po otwarciu, zebrały się nawet takie twarde grudki syfu. A wymieniałem go w sierpniu zeszłego roku, więc gaz zimowy musiał być wyjątkowo kijowy.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-09, 19:34

Poskładałem strucla dzisiaj. Auto prawie jak nowe, wtrysków nie słychać w ogóle :) dopiero teraz słyszę jak wcześniej klepały. Auto odzyskało też wigor w dolnych obrotach - wcześniej było bardzo leniwe na LPG. Teraz jest równo w pełnym zakresie obrotów. Generalnie wszystko in plus. Zobaczymy na jak długo.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: [fotomanual] Reanimacja wtrysków Magic Jet

2013-05-09, 20:08

też jestem ciekawy :-)

Wróć do „SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY”