Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
miodzio
Posty: 196
Rejestracja: 2010-01-24, 11:31
Lokalizacja: Kraków

Ex 2016 i zmiana opon na większe

2017-08-16, 13:21

Wracam na forum po 3,5 letniej przerwie z Exem i użytkowaniu japończyka :-| . Kupiłem właśnie Exa 2016 XLT. Moje pytanie dotyczy możliwości bezpiecznej zmiany opon na fabrycznych felgach, żeby auto fajniej wyglądało (te fabryczne są jednak trochę małe) i żeby trochę mniej delikatniej móc pojeżdzić po lekkim terenie i krawężnikach. To samo zrobilem w Exie 2003 i efekt byl swietny.

Teraz mam 245/60R18 i to jest troche malo. Pomyslalem o 265/60/R18 lub 265/55/R18, które sprawią że boczna krawędź opony będzie wyższa. Zmiana wielkości wynosi wtedy do 3% lub 3% i to jest jak rozumiem tolerancja dopuszczalna. Na zagranicznych forach przeczytalem jednak relacje ludzi, którzy po lifcie mieli po 3000 mil rozwalone napędy, komputer wariował w zwiazku z automatyczna dystrybucja mocy itp.

Pytanie: czy zmiana rozmiaru opon na wieksze (tj. te same felgi ale opony z wyzszym profilem/wyższą ścianą boczną) jest bezpieczna a jeśli tak to do jakiego rozmiaru? Czy mogą być problemy z ogólnie ujmowanym napędem? Czy może dać sobie spokój?
Poprzednio: Explorer XLT 2003 r.
Obecnie: Explorer XLT 2016 r.

Wróć do „SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY”