Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
mlodywafel

pukanie w silniku kłopoty z załanczaniem napędów

2007-11-23, 19:34

witam wszystkich jestem szczęśliwym posiadaczem świeżo sprowadzonego explorerka kupiłem autko z uszkodzonym silnikiem na razie czekam na wolny termin u mechanika koleś jest niezły ale explorera jeszcze nie robił dlatego wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.Technicznie autko jest w dobrym stanie na zimno silnik chodzi równiutko żadnych niepokojących odgłosów pali bez najmniejszych problemów silnik nie ma żadnych wycieków lekko się poci od spodu jak podpowiedział MANIUS dopiero jak nabierze temperatury pojawia się stukanie które zwiększa swoją częstotliwość w miarę zwiększania obrotów z tego powodu nawet sobie jeszcze nie pojeździłem za wyjątkiem małej przejaszczki bo nie mogłem się już doczekać drugi problem to przełączanie napędów u mnie świeci się tylko kontrolka 4x4 high 4x4 low nie chce się załączyć próbowałem oczywiście na N .A czy 4x4 auto też powinno się palić jak jest ustawione?jak to posprawdzać gdzie zajrzeć ? jak więc widzicie pozostaje mi tylko wasza pomoc na którą bardzo liczę .W niedziele postaram się nagrać te odgłosy dyktafonem i wrzucić może to pomoże?
Załączniki
DSC00580 (WinCE).JPG
DSC00580 (WinCE).JPG (15.95 KiB) Przejrzano 3764 razy
DSC00581 (WinCE).JPG
DSC00581 (WinCE).JPG (16.13 KiB) Przejrzano 3764 razy
DSC00579 (WinCE).JPG
DSC00579 (WinCE).JPG (15.87 KiB) Przejrzano 3764 razy

joss
Posty: 165
Rejestracja: 2007-07-11, 08:41
Lokalizacja: Kraków

Re: pukanie w silniku kłopoty z załanczaniem napędów

2007-11-23, 20:31

Zacznij od sprawdzenia czy Ci nie załącza faktycznie LOW, czy tylko kontrolka nie świeci. Powinieneś słyszeć wyraźne "zapięcie" LOW, i wyczujesz też ruszając.
Jak nie załącza to pewnie shift motor. Użyj opcji szukaj , było juz o tym.

Na AUTO nic się nie świeci.
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 20:32 przez joss, łącznie zmieniany 1 raz.

mlodywafel

Re: pukanie w silniku kłopoty z załanczaniem napędów

2007-11-24, 18:47

na moje ucho nic nie słychać ale powiem szczerze że przy przełączaniu z auto na 4x4 high też nic nie słychać.W dziale szukaj o shift motorku wyskakują tylko dwa posty w dodatku z samymi zdjęciami żadnego opisu co i jak nawet nie wiem gdzie on jest jutro lecę na kanał i nagram te odgłosy z silnika.panowie podpowiadajcie

manius

Re: pukanie w silniku kłopoty z załanczaniem napędów

2007-11-24, 20:14

na zimno silnik chodzi równiutko żadnych niepokojących odgłosów pali bez najmniejszych problemów ...... dopiero jak nabierze temperatury pojawia się stukanie które zwiększa swoją częstotliwość w miarę zwiększania obrotów
musisz bardziej sprecyzowac gdzie stuka
podjedz do kilku warsztatow nie osluchaja
(przeciez to nic nie kosztuje)
nam jest tu trudno ustalac diagnoze na odleglosc
mozemy tylko gdybac :roll:
jest to element ktory po rozgrzaniu silnika stuka
stuka glucho moze byc panewka, metalicznie cyka to popychacz
w silniku masz ponad 500 teili z czego ze 200 to ruchome :eek:

proponuje na poczatek powymieniac wszystkie oleje i filtry
zobacz w jakim stanie sa swiece (ew. wymien)

a wracajac do stukow to mialem
ostatnio przypadek ze gostek chcial juz silnik wyciagac
a sie okazalo ze to blacha na katalizatorze sie poluzowala,
innym razem byla to blacha/ekran na skrzyni
Ostatnio zmieniony 2007-11-24, 21:33 przez manius, łącznie zmieniany 1 raz.

nemrod

Re: pukanie w silniku kłopoty z załanczaniem napędów

2007-11-24, 21:03

W dziale szukaj o shift motorku wyskakują tylko dwa posty w dodatku z samymi zdjęciami żadnego opisu co i jak nawet nie wiem gdzie on jest jutro lecę na kanał i nagram te odgłosy z silnika.panowie podpowiadajcie
tu masz po angielsku:
http://www.explorerforum.com/forums/sho ... p?t=123542

mlodywafel

Re: pukanie w silniku kłopoty z załanczaniem napędów

2007-11-25, 13:03

byłem właśnie na kanale dogłosy najbardziej słyszalne są na dole silnika w tylnej części w okolicach filtra oleju dodaje nagranie gdzie słychać to stukanie .z napędami sprawdziłem i na pewno sie nie załąnczają więc to chyba będzie shift motorek

[ Dodano: 2007-11-27, 18:20 ]
manius jutro mechanik osłucha silnik i pomierzy ciśnienie oleju powiedz mi czy silnik ze skrzynią wyjdzie górą?czy jak najlepiej go wywalić?
Załączniki
Nagranie (4).rar
(185.7 KiB) Pobrany 243 razy

Wróć do „SILNIK I UKŁAD NAPĘDOWY”