Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
El_Polako
Posty: 5
Rejestracja: 2015-04-18, 21:43
Lokalizacja: Prądnik

Jaka wartość CO2 dla EX 4.0 SOHC ?

2015-05-17, 08:24

Witam,chciałem zmodernizować instalkę lpg w swoim Exie i po badaniu analizatorem spalin wyszło iż mam zbyt bogatą mieszankę na benzynie (obr. 2-3tyś CO2-0,45) co sugeruje nieprawidłowe działanie albo sond lambda albo jakiegoś innego ustrojstwa.Mam więc pytanie do tych którzy znają te wartości u siebie i wiedzą że wszystko działa ok ile wynosi wartość CO2.Co może mieć jeszcze wpływ na zbyt bogatą mieszankę ? gdzie szukać przyczyny ? wyrzuca błąd podgrzewacza sondy lambda ale mam również wrażenie wypadania zapłonu.Czekam na sugestię.

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka wartość CO2 dla EX 4.0 SOHC ?

2015-05-17, 10:40

widzisz jeżeli chodzi o mieszanke lpg to temat rzeka i tyle samo czynników które sie na to składają wypadanie zapłonu rzeczywiście sugeruje że coś jest nie tak na początek usuń błędy żeby komp nie przechodził w tryb awaryjny potem zbież mapy beny i zrób kalibracje możesz też przyjrzeć sie wtryskiwaczą lpg mogą być brudne i podlewać gazem ;-)

El_Polako
Posty: 5
Rejestracja: 2015-04-18, 21:43
Lokalizacja: Prądnik

Re: Jaka wartość CO2 dla EX 4.0 SOHC ?

2015-05-18, 06:20

Dzięki Kojot za odp. ale nie dokładnie o to mi kaman :-) .Chodzi mi o mieszankę na benzynie bo tu jest za bogata i gaziarz nakazał najpierw doprowadzić Exa aby na tym paliwie wszystko grało a następnie zajmiemy się lpg.Co do wtrysków gazu to wszystko zakładam nowe,stara w Exie zostaje tylko butla.Zawyżona wartość na benzynie CO2 (0,45),z błędów wynika podgrzewacz sondy lambda ale zastanawiam się czy np. wypadający zapłon teżmoże zawyżać tą wartość mimo wymiany sondy ?

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Jaka wartość CO2 dla EX 4.0 SOHC ?

2015-05-18, 19:11

El_Polako, a to cie nie zrozumiałem ;-) i gratuluje fachmana bo wie co mówi ;-) wywalaj tą sonde powinno wszystko wrocić do normy :-)

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”