Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
chevidan

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-06, 08:32

może być uszczelka pod głowicą ale może też być uszczelka pod kolektorem ssącym.pod głowice usczelka kosztuje 120zł szt. a pod kolektor 100zł.jeżeli ściągane będą głowice to lepiej tą pod kolektorem też wymienić(w serwisie oczywiście wymieniane są wszystkie bezwarunkowo i w zasadzie tak powinno być)

fabick

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-06, 22:23

Słuchajcie. A czy ktoś mógłby zrobić zdjęcie miejsca gdzie kolektor ssący łączy się z silnikiem? Przyglądałem się temu i jakieś to takie dziwne bo wydaje się jakby, no nie wiem, kolektor był nie od tego silnika :/ Wiem, że brzmi to głupio ale wygląda jakby kanały w kolektorze nie pokrywały w całości kanałów w bloku :/ Widać jakby krawędzie 4 kanałów z bloku i na moje oko to niekoniecznie to musi być szczelne :/. Jutro postaram się zrobić zdjęcie tego dziwactwa. A może to tak ma być i mnie się wydaje :/

chevidan

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-06, 23:28

proszę.tu masz głowice i blok silnika ze zdjętym kolektorem i pokrywami zaworów.
Załączniki
ABCD0009.JPG
ABCD0009.JPG (73.39 KiB) Przejrzano 3883 razy

fabick

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-06, 23:52

A z przykręconym kolektorem nie ma? :) Bo u mnie właśnie na przykręconym widać jakby niedopasowanie :/ Ale już nie zawracam. Jutro wrzucę fotkę mojego i wtedy się zobaczy :)

chevidan

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-07, 08:25

tu masz z przykręconym klektorem(za dużo nie widać)zdjęte tylko pokrywy zaworów i górna część kolektora ssącego.
Załączniki
ABCD0004.JPG
ABCD0004.JPG (62.33 KiB) Przejrzano 3871 razy

fabick

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-10, 22:06

Nie robię zdjęcia bo to tylko moja głupia wyobraźnia. Te przerwy to pomiędzy dolotami są bo tak tam jest wyprofilowane ale uszczelka pod kolektorem jest nowiutka (widać zielony świeży kolor) więc albo ktoś szedł tym tropem albo wywaliło ją przy strzale z gazowni. Pozostają uszczelki pod głowicą :( Czy ktoś mi powie ile średnio mechanicy biorą za to? :(
No chyba, że źle ją założyli ale jakoś znając moje szczęście to nie to :(

basstian

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-10, 22:22

Tak sobie mysle ;
Co do LPG to mozesz miec problem z czujniiem temperatury .
Co do oleju w ukladzie chlodzenia to niekoniecznie musi to byc olej silnikowy , pamietaj ze olej ASB tez jest chlodzony tą samą cieczą ........

fabick

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-10, 22:29

Zaraz zgłupieję. Faktycznie nie wziąłem tego zupełnie pod uwagę. Czyli szanse są fifty-fifty, że jak rozgrzebią silnik to znajdą :( A miałem kiedyś UNO. Takie proste, stare, malutkie UNO i tam wszystko się dało taśmą i młotkiem naprawić :)

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-12, 09:44

i tam wszystko się dało taśmą i młotkiem naprawić
jak dobrz pokombinujesz to w explo jeszcze trytytkami sie wspomożesz i bedzie git :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-12, 12:20

fabick, masz farta,ja za wymiane uszczelki pod glowica zaplacilem 978 funtow :shock: :cry:
Za te pieniadze Daniel zrobilby duzo wiecej :mrgreen: No i pewnie lepiej (tak dziobie Danielu,bo sie zbieram zeby do Ciebie podjechac na przeglad :mrgreen: )
smartpar.pl

fabick

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-12, 20:22

Co myślicie o TAKIM zestawie? W sumie wyjdzie 100$ z transportem a to tyle co u nas 2 uszczelki pod głowicę. Kupię to i pojadę żeby pogrzebali. Cokolwiek to będzie uszczelki i tak niech wymienią na nowe. Dobrze kombinuję? Warto też robić rozrząd czy raczej olać narazie?
Ostatnio zmieniony 2008-06-12, 20:24 przez fabick, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-12, 20:39

fabick, jak byś zamawiał to daj znać to się też podłącze :P
a co do rozrządu to jak nic się nie dzieje to nie ma co ruszać :P to nie SOHC ;P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

chevidan

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-12, 21:40

dowiedz się tylko czy w komplecie jest druga uszczelka pod głowicę.
co prawda są to podróby ale jeżel to cały komplet to ja też się piszę.

fabick

Re: EXI gaśnie po przełączeniu na LPG

2008-06-12, 23:14

Już wczoraj o to zapytałem bo nie dość, że na zdjęciu jest jedna to jeszcze w opisie napisali "uszczelka pod głowicę". Odpisali, że są dwie. Zapytam w takim razie ile za przesyłkę 3 kompletów.

[ Dodano: 2008-06-13, 12:08 ]
Koszt przesyłki 3 kompletów 126$ więc wychodzi ok. 850 zł za 3 z transportem (chyba, że nie zatrzymają na cle to będzie nieco mniej).

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”