Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
BigBoyKR
Posty: 345
Rejestracja: 2008-11-25, 21:41
Lokalizacja: Kraków/StW

LPG w Krakowie... jak to było

2008-12-06, 13:29

Dla potomnych piszę coby wiedzieli gdzie NIE instalowac instalacji LPG w Krakowie.
Otóż kupiłem Ex II 4.0 OHV z sekwencją LPG (Komputer STAG 300, reszte szpejów jakies Tomassetto czy coś takiego). Od początku coś znią było nie tak (a montowana równo rok temu przez poprzednich właścicieli). Silnik po przełączeniu na LPG chodził mocno nierówno, tracił moc, szarpał. Stwierdziłem, że skoro już go kupiłem i LPG jest to podjade do gości, którzy ten LPG zakładali - przynajmniej nie będą się tłumaczyć, że to nie wiedzą, że to nie oni itp.
No to zadzwoniłem do GREEN GAZ w Krakowie na Powstańców Sląskich - dosałem termin na piątek rano (wczoraj). OK. Pod bramą zakładu 8.00, wjeżdzamy punktualnie - jednym słowem plusik :). Po wyjściu z samochodu przywitały mnie słowa:
- O! My to auto znamy! Z nim są same problemy i ma coś spieprzone w elektryce.
No zdębiałem. Najpier kulturalnie i spokojnie a później lekko bardziej stanowczo uświadomiłem, że skoro na PB smiga jak złoto to raczej problemy z hjazda na LPG leżą po stronie instalacji LPG a nie elektryki autka.
No nic, Panowie zabrali się do roboty. Podłączenie do kompa - zero błędów. OK. Pan stwierdził - "zregenruje" listwę z wtryskiwaczami (znaczy się rozkręci, wyczyści i złoży ;) ). Co mówil to zrobił - efektu 0. Panowie znów zaczęli, że to wina elektryki auta bo z instalacja jest wsio OK. Mówią żebym przyjechał w poniedizałek bo oni się tam z kimś skonsultują (no pięknie). Lekko mnie to wnerwiło. Ale zaczęli jeszcze kombinować i sprawdzać poszczególne wtryskiwacze. Odcinając dopływ gazu doszli do wniosku, że problem jest na 2 i 5 wtrysku. Myślą, myślą, wzięli schamat instalacji pogłowkowali i lekko niepewnie: to zamienimy wtryskiwacz 2 i 5 miejscami MOŻE nic się nie stanie :eek: no ok, biorą to na siebie niech robią... zgadniecie? No oczywiście, silniczek mruczy cudownie i zero problemów. Bęcwały pomylili kolejność wtyczek przy podłączaniu listwy! przez rok (poprzedni właściciel był tam częstym gościem) nie potrafili dojść o co chodzi. Wczoraj się udało przypadkiem.
Ja jestem załamany "fachowością" gaziarzy - może bym otworzył kancelarię prawną albo przynajmniej doradztwo podatkowe - w sumie mam o tym taką samą wiedzę jak Ci goście o instalacjach LPG.
I teraz własciwie to nie wiem czy ich polecac czy nie - w sumie juz wiedzą jak ma być podłączona instalacja LPG w Explo :)
A kolega mnie przestrzegał przed nimi (ma LPG Stag 300 od nich w Omedze V6) - po każdym przeglądzie jeździł na poprawki (a to uszczelka źle założona, a to źle ustawione ciśnienie LPG itp itd).
Ech, się rozpisałem - jak temat w złym miejscu to prosze o przeniesienie lub skasowanie :)
Pozdrawiam
zgrzeszyłem... nie mam już Ex...

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: LPG w Krakowie... jak to było

2008-12-07, 10:59

a to byćczesto u naszych rodzimych gaziaży :D
a swoją drogą jak juz przez rok czsu walczyli z tym autem :shock: szukając wszedzie i wkońcu znależli :clap: to jużsą godni polecenia, bo przynajmniej przejrzeli auto igo bardziej nie zepsucli. najczęściej był efekt zerowy (co w naszych warunkach jest i tak sukcesem :D )ale na końiec wszystko jest ok :D

[ Dodano: 2008-12-07, 11:00 ]
w tensposób mozemy sobie na rodzimym podwórku wychowywać fachowców, co sie nie będa bali dotykac naszych potworków :D
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

piotrek

Pozdrowienia

2008-12-13, 19:02

Bardzo Ci dziękuję za ten opis , takie opinie częstokroć pomagają w podjęciu decyzji a propos wyboru zakładu...
Ja byłem u nich raz i popytałem o montaż instalacji do mojej explozji prawie rok temu i wtedy ich nie tęgie miny odwiodły mnie od tego zamiaru ale teraz to przecież fachowcy "pełną gębą"..Jest szansa , że czegoś się nauczyli...Więc może już zaryzykuję..
Pozdrawiam Wszystkich Piotrek

Wróć do „INSTALACJE LPG i UKŁAD PALIWOWY”