Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
johny_hash
Posty: 11
Rejestracja: 2017-10-23, 09:14
Lokalizacja: szczecin
Model Explorera: 1994 Eddie Bauer

EX 1 Mizerne ogrzewanie

2017-11-19, 18:47

Witam! Otóż od jakiegoś miesiąca jeżdżę okazyjnie explorerem z 93 (MR94) i ma główny mankament w postaci braku ogrzewania. Dzisiaj po krótkiej przejażdżce dotknąłem kratek w miejscu na nogi pasażera i były zimne. Normalnie coś tam dmucha ale jest to tak znikome, że nie ma odczuwalnej różnicy. Czy ten samochód ma jakiś zawór? Pytam bo w Ładzie mam zawór który się na zimę otwiera, a nie miałem wcześniej auta amerykańskiego. Samochód jest bez klimy. Wskaźniki pokazują normalne odczyty.

toom_ek
Posty: 30
Rejestracja: 2014-01-25, 07:54
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Model Explorera: EX I , Expedition 5,4 EB

Re: EX 1 Mizerne ogrzewanie

2017-11-19, 21:14

Dolej płynu do chłodnicy i zbiorniczka i będzie ok
toom_ek

Awatar użytkownika
desmo
Posty: 302
Rejestracja: 2009-06-10, 12:23
Lokalizacja: ze wsi
Model Explorera: EX II Limited 2001r

Re: EX 1 Mizerne ogrzewanie

2017-11-20, 09:56

Sprawdź płyn na początek, potem możesz przepłukać układ chłodzenia, ja w swojej jedynce kiedyś to robiłem zdejmujesz te wężyki co idą do nagrzewnicy i podłączasz szlauch z wodą z kranu i dajesz tam na maksa wodę to potrafi z nagrzewnicy wylecieć sporo takiego syfu. U mnie po takiej akcji miałem takie ogrzewanie że aż parzyło. Dodatkowo zerknij czy ci się silnik odpowiednio nagrzewa zobacz na wskaźnik, bo jeżeli się nie nagrzewa to zachodzi konieczność wymiany termostatu -wymiana jest prosta i w miarę szybka bo wszystko masz na wierzchu. Kupuj te lepsze termostaty a nie najtańsze. np Vernet czy Wahler.

johny_hash
Posty: 11
Rejestracja: 2017-10-23, 09:14
Lokalizacja: szczecin
Model Explorera: 1994 Eddie Bauer

Re: EX 1 Mizerne ogrzewanie

2017-11-20, 12:54

Poprzedni właściciel napisał, że samochód przeszedł min. wymianę pompy wody i termostatu w raz z płynem, węży etc. Więc stawiam, że to syf w nagrzewnicy z tych tutaj podanych mankamentów. Poza tym nie wiem czy to ma bezpośredni związek z tym ale wiatrak burczy jak włączy się mu mocny tryb. Będę testował czyszczenie i dolewanie płynu.
EDIT: Dotykałem rurki które wchodzą do kabiny i nagrzewnicy i są jednak gorące. Właśnie ją płucze w domui wylatuje z niej trochę syfu. Poza tym płyn chłodniczy jest koloru zgniło-zielonego a z tego co wiem to albo powinien mieć wyraźną barwe.

Wróć do „Ogrzewanie i układ chłodzenia”