Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: trochę historii skopiowane z internetów :)

2016-04-19, 07:39

A ja wam polecam bardzo fajną serię "Historia bez cenzury"
https://www.youtube.com/watch?v=kjhjBOWqXNA
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

Klubowicz troll73
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 2015-01-28, 14:28
Lokalizacja: Warszawa/Soboklęszcz
Model Explorera: II OHV

Re: trochę historii skopiowane z internetów :)

2016-04-19, 21:21

alo ;)

Rysiek - bardzo gościa lubię za jego "trzeźwe" podejście do historii ;)

rkosa - z wieloma podniesionymi kwestiami się zgodzę w temacie husarii ;) ale nie ze wszystkimi
broń palna na początku funkcjonowania husarii była w powijakach i była tak samo skuteczna jak obecnie proca ;)
skuteczność szarży husarii była skuteczna i zależna od wyszkolenia chorągwi, i w dużej mierze od dyscypliny atakowanego przeciwnika a z tym było jak było ;)
o uzbrojeniu i koniach rozpisze się w wolnej chwili, kopia wystarczała do pierwszej szarży, przy sprawnym nawrocie podejmowane były kolejne kopie, przy nieregularnej bitwie skuteczne było dodatkowe uzbrojenie
fakt były dwie hodowle, które krzyżowały racy w celu uzyskania idealnego konia dla husarza jednak konie zaciężne były z rejonów "przedkaukazia" były to lekkie razy wytrzymałe, na podobnych popylali tatarzy tylko były inaczej wyszkolone i to jak by generowało cenę takiego konia
sprawa zdobycia moskwy jest jak by to powiedzieć sprawą delikatną ( prze_baliśmy temat ) co nie zmienia faktu, że jako jedyni ją zdobyliśmy ;)
co do kosztów, długo by pisać husaria nie była tanią formacją
dla porównania mogę ci powiedzieć, że podobny koszt ma obecnie kawaleria powietrzna ( jak chcesz to to rozpisze na pw albo w temacie ) ale jakoś nie kojarzę osiągnięć kawalerii ;)
jak każda formacja wybitna w swoim okresie przechodzi do historii, tak to jest w wojskowości

""Co do twojego rasizmu i dumy narodowej:
1. Konie husarzy to była mieszanka polskich ras z tymi od "szmatogłowych".
2. Husarze, to nie jest typowo polska jednostka bojowa - wymyślono ją w prawosławnej Serbii (siet, Rosja też jest prawosławna), a Polacy ją tylko udoskonalili.
Tak więc ta twoja duma narodowa, to nic innego jak dobrze wyszkolona, płatna armia, która została podpatrzona u innych, zmodyfikowana i odpowiednio pokierowana przez wybitnych dowódców (przynajmniej na początku jej istnienia). ""

apropo mojego rasizmu to kłania się czytanie ze zrozumieniem, podaj wysokość żołdy w chorągwi husarskiej ( chyba, że mówimy o jednej chorągwi zaciężnej, która była opłacana z rabunku - doprecyzuj )

""Co do nazwisk wymienionych w twoim pierwszym poście: wszystko pięknie ładnie, tylko żeby w tamtych czasach być kimś, to należało pochodzić z bogatego domu, zdobyć wykształcenie (najczęściej były to szkoły w Europie Zachodniej - obecnie UE), odznaczyć się bohaterstwem i ... dyplomacją."" - no i ?

tak sobie myślę ;) ( tak wiem oksymoron :P ) zapodałem nie do końca spójny zlepek, który się przyjemnie czyta a pojechaliście mnie jak bym wam łby na łyso wygolił i na siłę mi tu w gumofilcach upitolonych w politycznym gufnie wjechaliście i tu pytanie po co?

może założymy inny temat np światopogląd?
i takie pytanko o tych łysych czy jak im tam gdzie takich widujecie?
gdzieś was ktoś ścigał za mizerię i wasz sposób życia? może poza mainstreamem i gófno prawdą warto by zerknąć w inne źródła ?
sory za uogólnienia ale nie będę rozpisywał na role

rkosa pogratulować przodków ;)
692754476

albricht
Posty: 885
Rejestracja: 2010-09-03, 21:33
Lokalizacja: Wa-wa
Model Explorera: Jeep

Re: trochę historii skopiowane z internetów :)

2016-04-20, 17:54




""Co do nazwisk wymienionych w twoim pierwszym poście: wszystko pięknie ładnie, tylko żeby w tamtych czasach być kimś, to należało pochodzić z bogatego domu, zdobyć wykształcenie (najczęściej były to szkoły w Europie Zachodniej - obecnie UE), odznaczyć się bohaterstwem i ... dyplomacją."" - no i ?


Co do bycia kimś to polecam ten film
https://www.youtube.com/watch?v=b-DiY8wzoAg
Jego stary to tylko kasztelan konarski sieradzki :)
Exploiler I 93r całe szczęście się wyleczyłem
Jeep Grand Cherokee 5,2
Honda Accord 2,7l wersja USA
Masz problem z EX dzwoń śmiało 505 673 189
We wsi gadają że specjalista od ASB
Pier..... mam już dosyć explorerów nie naprawiam.

Wróć do „KASZTANIENIE”