Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-28, 22:09

Witam serdecznie. Jako, że zaczyna doprowadzać mnie do szewskiej pasji, że we Wrocławiu nie mam czym dłubać to postanowiłem zaopatrzyć się w dobry zestaw kluczy nasadowych 1/2 , 1/4 (metrycznych) a w przyszłości płasko oczkowych, oraz ten sam zestaw w przypadku calowych. Lecz jako pierwsze pójdą 1/2 i 1/4 metryczne. Zastanawiałem się nad zestawami KING TONA, lecz w wersji czerwonej, nie niebieskiej, bo wersja niebieska nie dorasta do pięt czerwonej. Czerwona nie do zdarcia, lecz w Polsce pojawiły się dwa problemy. Po pierwsze znalezienia oryginalnej wersji czerwonej jest dość trudne, a gdy już znalazłem, nie byłem pewny czy to są oryginalne klucze a na dodatek cena była ładna... . Trzeba by najlepiej ściągać oryginały ze stanów. Z tego względu zacząłem oglądać się za innymi markami. Grunt by nasadki po wbiciu na zjechaną śrubę nie ulegały uszkodzeniu, oraz grzechotki sporo wytrzymywały, aby nie rozleciały się przy pierwszym mocniejszym potraktowaniu

Byłem już zdecydowany na zestaw kluczy GRENE, niestety po telefonie do nich dowiedziałem się, że odeszli od wieczystej gwarancji :-/ , oraz, że zestawy kluczy calowych nie są już produkowane. Myślałem by od nich zamówić :

https://www.grene.pl/zestaw-kluczy-nasa ... zesci.html

+

https://www.grene.pl/zestaw-kluczy-nasa ... zesci.html

A w kolejnej turze :

https://www.grene.pl/zestaw-kluczy-plas ... 6-szt.html

Ze względu na brak gwarancji wieczystej zacząłem, też się rozglądać za innymi markami. Pierwsze w oko wpadły mi klucze Jonnesway. Gwarancja standardowa. Zainteresowały mnie zestawy :

http://www.jonnesway.pl/towar/p/id/483/

bądź

http://www.jonnesway.pl/towar/p/id/2770/

Nie wiem czym prócz ceny różnią się te zestawy

+

http://www.jonnesway.pl/towar/p/id/554/

Prócz nich wyczytałem, że nieźle sprawują się Proxxon. Tutaj uwagę moją zwróciły zestawy :

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Zestaw-nar ... GRATIS/338

i

http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Zestaw-nar ... 23640/2645

Nie wiem czemu ten drugi prawie o 300zł droższy, czy to wynika z dodatkowych nasadek, czy faktycznie o wiele solidniejsze grzechotki i nasadki ?
W Proxxonach podoba mi się patent zakładania na wkrętak do bitów grzechotki 1/4 cala.

Na zestawik 1/2 + 1/4 chciałbym wydać koło 500zł chyba, że coś niewiele droższego będzie naprawdę warte uwagi. Wole raz więcej zapłacić i mieć na lata.
Jeśli ktoś ma jakieś obiekcje względem kluczy to proszę o opinie i porady ;)
Pozdrawiam.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 01:51

coś ci powiem,na co dzień używam dwóch kpl kluczy nasadowych,1/2" jeden to Yato a drugi Wurth,Yato ma jakieś sześć lat a Wurth może ze trzy,Yato codziennie dostaje młotkiem po łbie,grzechotka czasami kilka razy dziennie widzi rurę-jak ramię jest za krótkie,jedyna awaria to raz pękła mi nasadka 15,ale najdziwniejsze jest to że mimo tego że pękła ze dwa lata temu to cały czas jej używam i działa bez problemu nie otwiera się nawet przy mocno dokręconych śrubach.
Wurth też nie jest zły,ale grzechotkę ma jakąś słabszą,raz na miesiąc muszę ją rozebrać i wyczyścić oraz wyregulować bo zaczyna ciężko pracować,poza tym sprawia wrażenie bardziej delikatnej,rury na nią nie zakładam,nasadki wytrzymują uderzenia młotka.
mam też grzechotkę Stanleya jest bdb-nic jej nie rusza,wygląda na delikatniejszą niż Yato ale przeżyła już naprawdę dużo i zero problemów.
Podsumowując na Twoim miejscu kupiłbym Yato-zestaw 1/2 i 1/4 w jednej walizce,naprawdę nie mogę się przyczepić do jakości,jeżeli będziesz się upierał przy King Tony to daj znaka,spróbuję coś załatwić -znajomy ma firmę King Tony Polska,chciałem u niego kupić dobry zestaw bo niespecjalnie wierzyłem w Yato,ale ten chińczyk nie chce się zepsuć.
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 02:06

To może myśleć o NEO ? Niby 25 lat gwarancji.
Z Yato to widzę ten w miarę Ciekawy zestaw :
http://www.budujesz.pl/yato-zestaw-kluc ... 877-33871/

Do tego jakiś 1/4
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 04:16

niewielki zestaw NEO męczę już 8 rok u siebie, a przy exach i mieciach trochę się nakręciłem tymi nasadkami, grzechotka też daje radę łącznie z przedłużaniem rurą, odpadł tylko przełącznik lewo prawo ;)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 09:38

prawda jest taka że nawet jak dostaniesz 100 lat gwarancji to jak ci klęknie nasadka w czasie pracy nie będziesz dymał oddać ja na reklamacje tylko szybko kupisz nową i skończysz pracę ten zestaw proxxona miałem kiedyś w ręce kolega się chwalił że dostał od żony prezent myślę sobie biedne metalowe małe pudełeczko ale jak wziąłem ten zestaw do ręki to ważył tyle co dwa moje solidny zestaw niezniszczalny ale Yato, Grene też daje rade Najdłużej mam STAHLSON z castoramy za ok 300pln już 5 lat, wszystko żyje po za małą grzechotką duża trwa do teraz choć zniknęła rękojeść ale jest wsadzona w rurkę metrową i służy do zadań specjalnych
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 09:42

Natrafiłem jeszcze na firmę HONITON niby ludzie chwalą. Kurka nie spodziewałem się że Yato takie chwalone ;) Coraz bardziej się do nich przekonuje.
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 09:44

w castoramie jest teraz fajna promocja na zestaw yato... (taki sobie właśnie sprezentowałem na urodziny ;) , zresztą po rekomendacji mojego mechanika, który yato używa od wieeelu lat) dodatkowym plusem jest fakt, że yato ma przedstawicielstwa w PL (np. w Przemyślu) i można sobie oryginałem uzupełnić usterkę ;)
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
Klubowicz tomgrodzisk
Klubowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2011-03-22, 17:23
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Model Explorera: ford explorer 4.0 1999r.

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 10:09

I jeszcze zobaczcie facom i hazet.
fanexplor tel.668357337

Klubowicz łysy lkt80
Klubowicz
Posty: 402
Rejestracja: 2015-03-05, 19:07
Lokalizacja: skarżysko-kamienna
Model Explorera: IIsohc97

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 21:10

Też polecałbym yato,osobiście zakupiłem kompletną szafeczkę na kółkach tej firmy i jestem zadowolony,wszystko na miejscu,porządek i za tą cenę to naprawdę polecam

Moderator Kojot
Moderator
Posty: 4526
Rejestracja: 2010-12-06, 16:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-29, 21:17

niuniek jak grubo to snap-on , craftsman , hazet : poprawnie będzie z yato ale uważaj potrafią wku.r.... podobnie stahlson tu wydaje mi się lepiej od yato a neo też dają rade tylko drażni mnie nadruk laserowy na nasadkach który się wyciera :/ ale same narzędzia spoko

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-03-31, 01:59

Na YATO nie narzekam a chwalę. Jakiś czas temu (ze 4 latka) kupiłem w osobnej walizce grzechotkę z przedłużką. Grzechotka ma wysuwaną rączkę czym zwiększamy dźwignię bez rurki, do tego przedłużka też jest wysuwana co prawie dwukrotnie zwiększa jej długość, a do tego ma tak końcówki wyprofilowane że jak jej się nie wciśnie do końca to prawie kardana zastępuje. W grzechotce też ma znaczenie ilość ząbków bo to jest decydujące czy w bardzo ciasnym miejscu w ogóle będziemy w stanie coś dokręcić. Moja ma chyba co pamiętam 72 ząbki. Do tego oddzielnie dokupowałem sukcesywnie nasadki, przedłużki i przeguby kardana, głównie NEO lub PROLINE..
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Bio Box
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-18, 07:42
Lokalizacja: zach.pom
Model Explorera: edie b

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-04-01, 19:42

Co myślicie o kluczach Cowal . W moich prywatnych autach niestety lipa . To tylko hobby ale nawet dla hobbysty z 30 letnimi śrubami słabo .

Awatar użytkownika
Klubowicz jacek4
Klubowicz
Posty: 5873
Rejestracja: 2008-06-18, 21:37
Lokalizacja: Warszawa-Pr.Płd.
Model Explorera: EX II 1996 OHV

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-04-01, 20:13

Wymień śruby na młodsze i będzie oki :D ;)
jacek4
kom. +48 515 276 140

W walce z ogniem nie ma kompromisów - są zwycięstwa, ale i czasem są porażki...
http://www.youtube.com/watch?v=NErhyfVwscU

Bio Box
Posty: 9
Rejestracja: 2017-03-18, 07:42
Lokalizacja: zach.pom
Model Explorera: edie b

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-04-02, 07:54

Z kobietami to też działa :)

Nosferatek
Posty: 22
Rejestracja: 2017-01-17, 22:00
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: Eddie Bauer 4.0 LPG - 2002r.

Re: Dobry zestaw kluczy nasadowych + płasko oczkowych

2017-04-20, 09:38

Ja również polecam Yato, zestaw w walizce od kilku lat używam do różnych celów, wale młotem, grzechotka traktuje rurka..
I nic, jeszcze się nie popsuło.
Mam jeszcze kilka elementów Jonnesway'a - tak samo wytrzymałe. .
A kto rodakom cmoka? Dorotka!
Było: Trabant, Polonez, 2x Nexia, Calibra, Virago, Camaro, 3x Senator, Town Car, Navigator, 300m
Jest: Navigator, Explorer, Le Baron Convertible
Sprzedam: Navigator

Wróć do „KASZTANIENIE”