Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

traktorek - kosiarka

2017-06-05, 21:58

Powoli zbieram info na temat traktorów-kosiarek...

Może ktoś z szanownego grona ma doświadczenia w temacie, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność danego modelu jak i miejsca zakupu...

Mile widziana "burza" komentarzy ;)
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-05, 22:34

Z Exa chcesz zrobić?
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-05, 23:15

to byłoby najłatwiejsze... ;)

ale szukam czegoś bardziej profesjonalnego :-D
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Awatar użytkownika
Klubowicz Kamyk.
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 2012-12-21, 20:03
Lokalizacja: Zieleniewo /Wrocław
Model Explorera: Eddie Bauer 1996 OHV

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-05, 23:21

Polecam Honda Mean Mower :D
Ford explorer to jest to co tygryski lubią najbardziej.
Ale buggyego sam z bagienka wytargam :)

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-05, 23:37

Z traktorkami jak autami. Najważniejszy jest dobór pod potrzeby własne i warunki którym musi sprostać (wlk. powierzchni, nachylenie terenu, sam trawnik czy z przeszkodami typu klomby, itp...), z koszem czy bez, z mulczowaniem czy bez, wysokość koszenia, czy tylko kosiarka czy też jako traktorek do przyczepki i pług zimą, itp. Jak już sprecyzujesz potrzeby to znacznie skurczy się ilość modeli do wyboru. Wtedy skup się na rozwiązaniach technicznych wybranych przez siebie modeli. Ja np preferuję najprostsze rozwiązania czyli napędy mechaniczne, jak najmniej siłowników elektrycznych lub hydraulicznych. Silniki jak dla mnie tylko Briggs & Stratton, niezależnie od szerokości koszenia jak największej mocy (min 12KM) . Potem zakładasz widełki cenowe w jakich chcesz się zmieścić i łatwość dostępu do serwisu i części zamennych. Wbrew pozorom ważne, bo wszystko potrafi się popsuć a kupować lub pożyczać przyczepkę dla dostarczenia sprzętu do serwisu to kicha. Kupować wg. mnie najlepiej u przedstawicieli znanych marek. Taniej wyjdzie napewno w Marketach tylko później z serwisem jest różnie. Serwisy dealerskie nie są chętne do napraw sprzętu "no name", nawet jeśli jest on produkowany pod inną nazwą (dla sieci handlowej) przez uznanego producenta. Jak przez to wszystko przebrniesz to zostaną Ci tylko 2-3 modele i wybór nie będzie już trudny. To jest moje zdanie wynikające z wieloletnich własnych doświadczeń posiadacza , użytkownika.
Od kilku lat zajeżdżam AL-KO.
Ostatnio zmieniony 2017-06-06, 10:01 przez Marko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-06, 07:15

Kamyk. - dzięki, ale jestem już na etapie "kruzingu" a nie ścigaczy ;)

Marko - czyli AL-KO się sprawdza ? Jaki masz areał do tego zajeżdżania ? Czy są dostępne dodatkowe akcesoria, typu np. pług do odśnieżania, przyczepka itp...???

Myślałem nad sprzętem Stiga... :?
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-06, 08:33

Stig jest ok,pamiętam że w jednym z odcinków jeździł kosiarką :-D :-P
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-06, 09:09

Ja się przychylam do opinii, że patrz szczególnie na silnik - także polecam briggsa. Wprawdzie chodzi o kosiarkę zwykłą z napędem, a nie traktorek, ale istota ta sama.

Jak mi coś nawaliło - bez problemu kupiłem części i wymieniłem. Znajomy w kosiarce z silnikiem subaru a.k.a. robin - nie mógł znaleźć części, serwis też umywał ręce.

Awatar użytkownika
Marko
Posty: 336
Rejestracja: 2009-04-19, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk
Model Explorera: Ex III V8 ; EX V V6

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-06, 09:55

Marko - czyli AL-KO się sprawdza ? Jaki masz areał do tego zajeżdżania ? Czy są dostępne dodatkowe akcesoria, typu np. pług do odśnieżania, przyczepka itp...???

Myślałem nad sprzętem Stiga... :?
U mnie AL-KO sprawdza się. Choć gdybym dziś miał kupować to wziąłbym coś o większej szerokości koszenia. Mam 92 cm, a wziąłbym 102 cm, no i większy kosz. Niby mała różnica , ale w praktyce jak przeliczysz to na czas koszenia powierzchni i opróżniania kosza to wyjdzie spora oszczędność czasu. Traktorek pracuje na łącznej powierzchni ~7 000 m.kw. Zaczep do przyczepki dokupiłem, przyczepki też są. Ja akurat mam przyczepkę uniwersalną (280 litr z JULA), do przewozu liści, suszu drzewnego, ziemi ogrodniczej wystarcza mi. Pługi też są . Ja mam samodzielną odśnieżarkę spalinową, wirnikową. Przy dużej pokrywie śnieżnej jaka u mnie normalnie występuje traktorek z pługiem spychowym chyba by sobie nie poradził. Do odśnieżenia mam ~400 m.kw.

Stig - marka znana. Ja jej w ogóle nie brałem pod uwagę ze względu na brak serwisu w moich okolicach. Z tego względu bardziej interesowałem się: Husqvarna, Al-Ko, Oleo-Mac, Wolf, John Deer. Super rozwiązaniem dla moich potrzeb był John Deer, ale cena ... 50% droższy i myślę że niekoniecznie aż o tyle lepszy.

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-06, 11:44

no właśnie, najpierw myślałem o JD, ale cena mnie skutecznie odstraszyła...

wszystkie dotychczas używane kosiarki miały silniki briggsa, wiem że nie mają sobie równych.

w kwestii areału mamy bardzo podobne "gospodarstwa" ;)

no nic, rozejrzę się po okolicy, posprawdzam co, kto i gdzie serwisuje a później będą podejmowane decyzje.

dzięki za podpowiedzi :)
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Ojciected
Posty: 29
Rejestracja: 2009-05-05, 21:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: traktorek - kosiarka

2017-06-06, 15:11

Witam,

My jestesmy posiadaczamy traktorka MTD.
Z mojego doswiadczenia :
- plug do odsniezania zakupiony i 3 lata stoi , rdzewieje ... 1.8k poszko w pizdu : przyczyna brak sniegu dodatkowo zakupione lancuchy na kola zeby korzystac ze sniegu i jakis kulig dla dzieciakow zorganizowac, ale jak wyzej 3 lata w ...
- automatyczna skrzynia biegow : polecam :)
- 5 wysokosci koszenia : tu mysle wiekszosc ma takowa regulacje
- kosz PODSTAWA moim skromnym zdaniem. Kosisz - kosz sie zapelnia - jedziesz wysyspac bez wstawania z kosiarki - i dalej do koszenia baaardzo polecam
- dwa noze koszace dodatkowo fajna sprawa dwie dysze zamontowane do umycia po pracy : jedna dysza na jedno kosisko : dobra sprawa
- dodatkowa zakupilem wertykulator w tym roku. Taki sprezynowy sie doczepia + 2 pustaki coby dociazyc. Podstawa. Chyba ze ktos ma jakas spole z sasiadem i se wypozyczaja raz w roku sprzecik.

To tak w skrocie telegraficznym.
Generalnie polecam jak ktos ma 1500m2+++ do koszenia..

Z pozdrowieniami z 3miasta
Mariusz

Wróć do „KASZTANIENIE”