Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-23, 22:05

nie wiem pseudo mechanik jestem :D
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Awatar użytkownika
Klubowicz MirEx68
Klubowicz
Posty: 2850
Rejestracja: 2009-12-28, 01:21
Lokalizacja: St. Gierałtów
Model Explorera: II OHV 96 156KM

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-23, 22:22

Kolega robi nam wykłady co wykłada a w silniku to przecież podstawa. ale co ja tam wiem. boris nie zdejmuj reklam, jak ja teraz trafię do Ciebie jak będę miał problemy z silnikiem.
tel. 723810754 chcesz się dodzwonić napisz wcześniej SMS-a, w wolnej chwili oddzwonię.

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-23, 22:28

kupisz nowy :D

PS mam na zbyciu 3 regały częsci do 4r55e 5r55e i 5r55w/s nie chcesz odkupić czy nie robisz już exów? :D
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-23, 23:15

Brak słów...normalnie zapytałem się Borisa i tyle...Kolego MirEx68 nie znam się na silnikach spalinowych i tyle. Mam inną profesję (...jak chcesz to pisz priva i pogadamy o "moich" tematach zawodowych). Ciężko odpowiedzieć...no nie? Jak to powiedział klasyk "...a idz Pan w ....." . Już się o nic nie pytam na tym forum...dam tylko znać koledze Borisowi jak się zakończyła moja walka z silnikiem. (no chyba że mnie ktoś wywoła)
pozdr...

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 3080
Rejestracja: 2007-08-02, 21:48
Lokalizacja: Dolny śląsk
Model Explorera: Ex 2002 4.6 V8; 2012 Camaro 45th 6.2

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 08:02

Boris...odpowiedz mi proszę czy silnik w moim Fordzie jest kolizyjny? Co do dołu to zobaczymy z czasem co wyjdzie :-D
Trzeba zmienić tytuł 100 pytań do pseudomechanika :)
Był Ex2 97', Ex2 95' i ex2 99'. Jest ex 3 02'

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 08:04

chyba do pseudowróżki :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2017-07-24, 08:30 przez boris, łącznie zmieniany 1 raz.
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 08:28

Boris nie oddawaj Mirkowi klamotów,bo do niego mam dalej niż do Ciebie,może przyjadę jakoś na dniach i sobie pogadamy i przy okazji cuś z regału wybiorę? :)
ps.
k-91,chyba nie do końca jest to prawda z tą stacyjką w VW,raczej ASO z powodu jej wymiany nie trzeba odwiedzać,no chyba że ktoś ma ochotę,popytaj w warsztatach posiadających VAG-VAS,albo specjalizujących się w VW ;)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 08:35

Karol człowieku dzięki k-91 spłynęło na mnie takie passatowe oświecenie że od dziś tylko VAGiny będę robił :D

pewnie, że ze stacyjką się nie jedzie do aso tylko kumpel co we wsi volksa obrabia podjeżdża i robi

PS wpadłbyś na kawę wcześniej to bym się w depresji nie pogrążył :P :P :P
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 09:49

Boris, nie mow, ze przez internetowy hejt zostales zmuszony do wlozenia palcow w VAGine...to byloby okrutne :D

A ja jeszcze sobie pozwole na argument przemawiajacy przeciwko zdejmowaniu banera ExploServis i przeciwko zaprzestaniu grzebania w Exach przez MirEx'a. Otoz fora internetowe maja do siebie to, ze trafiamy tam przewaznie jak cos sie sypie w aucie i lokalni mechanicy nie wiedza co robic. A jednoczesnie to co jestesmy w stanie przekazac/przeslac/opisac to jest troche za malo do postawienia trafnej diagnozy i wyleczenia samochodu, co najwyzej mozna rzucic troche potencjalnych przyczyn/problemow. Wiec ja osobiscie naprawde doceniam wszystkie propozycje i ode mnie zalezy czy je zweryfikuje czy nie, ale dzieki temu na horyzoncie pojawia sie widmo naprawy auta :D A mysle, ze rady borisa typa "wymien silnik" to jest troche dlugoterminowe zalecane dzialanie (bo cos sie napewno wysypie), a troche sarkazm :D

Wiec ciezko brac odpowiedzialnosc za internetowe wrozby i diagnozy.

A jesli chodzi o realne naprawy - ja korzystalem zarowno z uslug (moze lepiej to nazwac pomocy?) borisa i MirEx'a i dzieki temu prawdopodobnie nie wypadly mi wlosy ze stresu, nie wyczyscilem takze sobie doszczetnie konta bankowego. Wiec pytanie czy ten temat ma sens (troche na pewno), czy bardziej zawinila tutaj komunikacja/dogadanie sie itp.
Bo jesli chodzi o Explorery - to przeciez obaj panowie naprawde wiedza co robia i nie spotkalem sie z tym w ZADNYM warsztacie, w ktorym bylem. A bylem w takim, ktory mi ratowal silnik, jak akcja z napinaczem nie wyszla (nie chce mi sie opisywac, chlopaki profesjonalisci, -CENZURA/fajnie - warsztat, swietne fury) - ale terminy tez niezbyt fajne, auto chyba stalo z 3 miesiace, i zostalo ruszone dopiero pod koniec tego czasu. Mimo zapewnien , ze jest inaczej. Ale to jest wlasnie ten czynnik ludzki, gdzie nie trafimy, mozemy zostac tak obsluzeni.

A jesli chodzi o naprawe skrzyni w USA - zastanawiam sie cyz rzeczywiscie jest tak kolorowo, jakby wejsc na nasze strony internetowe to tez bedzie masa takich firm z filmikami i pieknymi reklamami, z informacja o dlugiej gwarancji - pytanie czy w praktyce tez tak bedzie :D

Kurde, chcialem poczytac ten temat do kawy, a z tego wszystkiego - kawa mi wystygla :P

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 11:39

Generalnie tak jak Kojot napisał można było napisać temat że:

"to co ci boris obieca jest gównowarte"

albo

"boris dał dupy wziął auto nie naprawił i telefonu nie odbierał uwaga na niego"

Policzyłem, że na koncie mam już prawie 50 naprawionych explorerów i nie były to naprawy typu wymiana żarówki, zaliczają się do tego nawet 2 odbudowy po spaleniu silników i kabiny, nie liczę samych skrzyń czy silników reduktorów, które przyjechały na paletach i jednego explorera którego zlałem jak ogarnąłem że się nie wyrobię... ale to taka już nasza rodzima mentalność, że najbardziej skupiamy się na negatywnych stronach i wokół takich potknięć kręcimy aferę co do SebyYamaha to czytając ten nieskładny materiał widzę tu upust jego złości i przemożną chęć zemsty stąd próba zdyskredytowania mnie jako fachowca. Leje na to. Co może gość wiedzieć o moich kompetencjach ? nawet sam napisał że w jednej przejażdżce wyłapałem większość usterek w samochodzie.

To tak jak z tą panią od matematyki w podstawówce która rozwiązała na tablicy 9 zadań poprawnie i jedno źle, dzieci nie podziwiają, że 9 zrobiła dobrze tylko mają bekę z tego jednego w którym się machnęła. A ja się nawet nie machnąłem ja po protu nie przyszedłem jednego dnia na lekcje matematyki i tyle ;)

I bez względu na to co pisze Seba, Adrian (choć jako jedyny zauważył, że nie dał mi nic do naprawy więc się o moich kwalifikacja nie wypowiada co szanuję a do przekory się przyzwyczaiłem bo sam wobec niego nie jestem lepszy) czy K-91 który obecnie strzelił focha czy każdy inny kto tu doda cokolwiek w przyszłości na chwilę obecną "ja niedobry Boris" i Mirek jesteśmy jedynymi którzy mają tak obszerną wiedzę o tej marce i doświadczenie w różnych naprawach tych samochodów.... Więc albo możecie z pokorą to przyjąć i pytać nas o zdanie lub poradę z którymi zrobicie co chcecie albo po prostu spadajcie na drzewo :D Wiem, że to brutalne ale tak jest ja na tym nic nie tracę większość moich exowych klientów nawet nie wie o istnieniu tego forum reszta jest na mojej explorerowej grupie na fejsbook'u gdzie czasem w dzień dzieje się więcej niż tu przez miesiąc gdzie nawet amerykanie zwracają się z pytaniami o poradę i ją dostają ;)

Ten post nie wpłynął na nic nie zmniejszył ilości telefonów sms'ów i gołębi pocztowych z pytaniami (z tymi głupimi włącznie :D to się nie zmieni już )

Jedyne co się zmieniło to zaczęło się "coś" dziać na forum nie ważne że moim kosztem ;)

Pozdrawiam Locally Hated Boris :D

PS:

Przeżyłem tu gównoburze z Wujkiem i Decaniami
Przezyłem gównoburze z wyczyszczeniem mojego wątku o sprzedaży części
ta to jest gównozefirek :P
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 3080
Rejestracja: 2007-08-02, 21:48
Lokalizacja: Dolny śląsk
Model Explorera: Ex 2002 4.6 V8; 2012 Camaro 45th 6.2

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 15:34

Generalnie tak jak Kojot napisał można było napisać temat że:

"to co ci boris obieca jest gównowarte"

albo

"boris dał dupy wziął auto nie naprawił i telefonu nie odbierał uwaga na niego"

Policzyłem, że na koncie mam już prawie 50 naprawionych explorerów i nie były to naprawy typu wymiana żarówki, zaliczają się do tego nawet 2 odbudowy po spaleniu silników i kabiny, nie liczę samych skrzyń czy silników reduktorów, które przyjechały na paletach i jednego explorera którego zlałem jak ogarnąłem że się nie wyrobię... ale to taka już nasza rodzima mentalność, że najbardziej skupiamy się na negatywnych stronach i wokół takich potknięć kręcimy aferę co do SebyYamaha to czytając ten nieskładny materiał widzę tu upust jego złości i przemożną chęć zemsty stąd próba zdyskredytowania mnie jako fachowca. Leje na to. Co może gość wiedzieć o moich kompetencjach ? nawet sam napisał że w jednej przejażdżce wyłapałem większość usterek w samochodzie.

To tak jak z tą panią od matematyki w podstawówce która rozwiązała na tablicy 9 zadań poprawnie i jedno źle, dzieci nie podziwiają, że 9 zrobiła dobrze tylko mają bekę z tego jednego w którym się machnęła. A ja się nawet nie machnąłem ja po protu nie przyszedłem jednego dnia na lekcje matematyki i tyle ;)

I bez względu na to co pisze Seba, Adrian (choć jako jedyny zauważył, że nie dał mi nic do naprawy więc się o moich kwalifikacja nie wypowiada co szanuję a do przekory się przyzwyczaiłem bo sam wobec niego nie jestem lepszy) czy K-91 który obecnie strzelił focha czy każdy inny kto tu doda cokolwiek w przyszłości na chwilę obecną "ja niedobry Boris" i Mirek jesteśmy jedynymi którzy mają tak obszerną wiedzę o tej marce i doświadczenie w różnych naprawach tych samochodów.... Więc albo możecie z pokorą to przyjąć i pytać nas o zdanie lub poradę z którymi zrobicie co chcecie albo po prostu spadajcie na drzewo :D Wiem, że to brutalne ale tak jest ja na tym nic nie tracę większość moich exowych klientów nawet nie wie o istnieniu tego forum reszta jest na mojej explorerowej grupie na fejsbook'u gdzie czasem w dzień dzieje się więcej niż tu przez miesiąc gdzie nawet amerykanie zwracają się z pytaniami o poradę i ją dostają ;)

Ten post nie wpłynął na nic nie zmniejszył ilości telefonów sms'ów i gołębi pocztowych z pytaniami (z tymi głupimi włącznie :D to się nie zmieni już )

Jedyne co się zmieniło to zaczęło się "coś" dziać na forum nie ważne że moim kosztem ;)

Pozdrawiam Locally Hated Boris :D

PS:

Przeżyłem tu gównoburze z Wujkiem i Decaniami
Przezyłem gównoburze z wyczyszczeniem mojego wątku o sprzedaży części
ta to jest gównozefirek :P
Nikt cie tak dobrze nie pochwali jak ty sam siebie :-P
Był Ex2 97', Ex2 95' i ex2 99'. Jest ex 3 02'

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 15:40

Właśnie :P
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

k-91
Posty: 168
Rejestracja: 2014-11-02, 11:44
Lokalizacja: Lublin
Model Explorera: 4.6 V8 3V 2007 Eddie Bauer

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-24, 16:10

Nieee no Boris...myślałem że wytrzymam dłużej ale muszę przez Twoją osobę "odstrzelić" focha. Jak mogłeś tak o mnie napisać??? Mój nick przez DUŻE "K"...piszę się przez małe "k" :-D :-D :-D . Teraz tak...macie rację już się dowiedziałem...stacyjkę ogarnie każdy kumaty z kompem, miałem daaawno paska i wtedy w grę wchodziło tylko aso...zwracam honor :mrgreen: . Pozostaję dalej 34min :-D .Co do Twojej osoby Boris (...może i innych tutejszych Exowych mechaników)...szanuję ciebie za to co robisz (...jak byłem świadkiem rwania głowic w moim Fordzie...szacun 8-) ), pomagasz nam w takich niszowych autach itd...nawet Ciebie lubię :-D . Złego słowa nie mogę o Tobie napisać (...tak jak i Adrian) bo mi nic nie robiłeś. Ot i tyle. Sprzeczać się, rzecz ludzka :mrgreen:
Może kiedyś będziemy mieli okazję się spotkać wtedy sobie pogadamy...a póki co rób swoje i nie puszczaj fuszerki, koś równo na nowe części i nie dotykaj używek w "idealnym stanie" :mrgreen:

pozdr...

Klubowicz troll73
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 2015-01-28, 14:28
Lokalizacja: Warszawa/Soboklęszcz
Model Explorera: II OHV

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-30, 10:30

widzę, że lizanie się po jajkach idzie pełną parą :D
692754476

Awatar użytkownika
Klubowicz boris
Klubowicz
Posty: 2051
Rejestracja: 2012-11-18, 18:01
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Re: Pseudo Mechanik boris UWAGA

2017-07-30, 14:31

:D
Był Ford Explorer Sport Trac 4.0 SOHC
Był Ford Explorer III 4.6 V8 Limited
Ford Explorer II 4.0 V6 OHV 4" Sport edition by Boris

Wróć do „KASZTANIENIE”