Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.

Czy jestem zadowolony ze swojego Explorera III?

tak, jeżdże nim już wieki i nadal jest the best
30%
6
tak, choć niedawno go kupiłem i jeszcze nie zdążyłem się odkochać
35%
7
tak, ale to szorstka miłość i problemy dają w kość
10%
2
gdybym wiedział tyle co dziś to poważnie bym rozważał zakup innego auta (jakiego?)
Brak głosów
0
nie, bo...
25%
5
 
Liczba głosów: 20
chevidan

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-11, 21:29

co do wyglądu to kwestia gustu,więc nie ma o czym rozmawiać.
III napewno bardzo fajnie się prowadzi,o wiele lepiej niż I czy II.
w III wydaje się że jest więcej miejsca w środku choć może to złudzenie.
jest nowsza więc mniej wymęczona-teoretycznie.
ma już (w końcu) inną skrzynię biegów więc bardzo duży +
silnik 4.6 bajka.

minus podstawowy to auto jest za nowe jak na polski rynek i nie ma części zamiennych używanych (np.karoseryjnych)bo te auta się jeszcze składa do kupy a nie sprzedaje po kawałku.
problem z częściami nowymi-nie żeby były nie do kupienia ale dostępność jest bardzo ograniczona a ceny lekko straszą.
podstawowe wersje wewnątrz wyglądają jak golf z 86roku.

moje prywatne zdanie.
Ostatnio zmieniony 2009-05-11, 21:30 przez chevidan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Klubowicz RAFBOR
Klubowicz
Posty: 6093
Rejestracja: 2008-06-11, 13:12
Lokalizacja: Warszawa/Białołęka

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-11, 21:29

perkuter, stara ale jara :mrgreen: ..... znaczy sie pancerna chciałem powiezieć :-P
Pozdrawiam
Rafal
503 185 961 jak nie odbiorę to oddzwonię

Awatar użytkownika
Klubowicz perkuter
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 2008-01-25, 21:53
Lokalizacja: Zwoleń
Model Explorera: Ponownie Blazer 4.3

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-11, 21:33

rafbor1973, no no ma coś w sobie :-D

[ Dodano: 2009-05-11, 21:34 ]
Jankesa "zielony" :mrgreen: :-P :mrgreen:
Nie nie za wysoka :evil: :evil: :evil:

Pa100

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-11, 22:11

Mi w oko wpadła taka biała ślicznota . I co z tego , ze niektórzy mówią , ze biały kolor to nie kolor i że białe auta to dla przedstawicieli handlowych . Jak ktoś sobie wbije do głowy I , II , III czy IV to i na wady patrzy przez różowe okulary ;-)
Załączniki
białasek.JPG
białasek.JPG (51.51 KiB) Przejrzano 5796 razy

Awatar użytkownika
jaceksen
Posty: 124
Rejestracja: 2009-03-21, 20:09
Lokalizacja: lubuskie

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-11, 23:10

Wracając do meritum.

W sieci znalazłem taką stronkę dotyczącą cech trzeciej generacji Explorera:

http://consumerguideauto.howstuffworks. ... plorer.htm

Awatar użytkownika
TTOOMMYY
Posty: 50
Rejestracja: 2008-06-06, 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-11, 23:36

Posiadam EX III z 2005roku 4.6 v8 limited, jak do tej pory przejechałem około 15000km i jest super. Dokonuje oczywiście - wszelakich koniecznych przegladów (np. wymiana oleju itd..). Ja ze swojej strony mogę tylko polecić.

benchi

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-12, 08:05

...Ranking urody wg. jaceksena jest następujący:

1. III-ka
2. I-ka
3. IV-ka
far, far away II-ka
Ogólnie z rankingiem bym się zgodził ale dwie pierwsze pozycje zamieniłbym miejscami :mrgreen:

Awatar użytkownika
Albański Góral
Posty: 242
Rejestracja: 2008-04-15, 13:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-12, 08:20

Kupuj III-kę.
Mam od roku i jestem bardzo zadowolony. Małżonka co jet ważne, również.
Wstawiłem gaz i smigam. generalnie IIIka to taka bulwarówka-osobówka, raczej nie w teren chyba , że lekki do lasu jak nie jest Ci szkoda lakieru (mi jest :) ) Ale bierz tylko 4x4. W razie "w" napedy sie przydają. Stwierdzam to po ostatniej zimie.
Jedyny minus to dostepnośc części. Wymieniałem niedawno szybę (pękła od kamyczka spod TIRa)
i warsztat miał nieliche problemy ze znalezieniem w Polsce. Koszt 1200 zł. (poszło z AC- także nie mam z tym problemu).
podsumowując rozumiem twoje zauroczenie tym autem.
Ps. Widziałem ostanio Szklana Pułapke 4.0 i jak zobaczyłem co oni tam zrobili dwóm Explorerom III to podniosło mi sie cisnienie. Zwłaszcza jak identyczny jak mój Ex wyladował w szybie windy. .ehhhhhh
Nie jeździj rowerem po balkonie.

aleniz
Posty: 241
Rejestracja: 2008-11-03, 22:24
Lokalizacja: Tczew,pomorskie

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-16, 18:51

strarwnd dziękuję za śliczny opis"wygląda jak żaba,jakby ktoś jej nadepnął na du...i oczy wyszły na wierzch"-bardzo to miłe było :560: Mi wizualnie III bardzo się podoba,ma potężną sylwetkę,wzbudza zainteresowanie innych. Nie raz stojąc gdzieś,np w mieście na parkingu ludzie szli oglądając go z każdej strony. Ale skoro mowa o szczerości i przymrużeniu oka to przyznam że co do części to... Jest cholernie ciężko coś zdobyć. Ja bez problemu zdobyłam filtr paliwa he he,a reszta? Telefon,internet i znajomości-bez tego nie zdobędzie się nic do III. Może ja miałam pecha,że akurat w moim siadł napęd(ale tak jak powiedział mika,w III to częsta przyczyna). Komfort jazdy jest znakomity,nie mogę go porównać z innym Exem,ale starwind miał okazję się wypowiedzieć. Kupując III nie posiadałam takiej wiedzy o Fordzie Explorerze jaką mam teraz i kupując drugi raz glębiej bym się mu przyjżała. Na szaleństwa w błotko,do lasu itp najlepiej kupiłabym jedyneczkę,bo tak jakoś nam wpadła w oko na Choinkobraniu. W ogóle podobają mi się stare fordy np.Bronco,seria F...
Ostatnio zmieniony 2009-05-16, 18:59 przez aleniz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marcin Koło
Posty: 632
Rejestracja: 2007-10-04, 12:22
Lokalizacja: Koło

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-17, 09:00

III na pewno to auto które jest bardzo komfortowe
Co do wyglądu to są gusta i guściki,
Sądze że Ford porostu ucywilizował trochę explorera by się sprzedawał na wszystkich kontynentach
Tylko czy wyszło to na dobre temu autu??

Ja Jeżdżę jedynką i nie widzę siebie w nowszej wersji, po prostu mi się nie podobają.
Nie chciałbym tu nikogo obrazić i też mnie źle nie zrozumcie ale III kojarzy mi się z plastikowym dupowozem, to auto które służy wyłącznie do lansu, nawet nie potrafie sobie wyobrazić jak taka ładna lśniąca, wychuchana III wjeżdża w błoto do kolan, i jak te wszystkie plastiki którymi jest obłożona latają w powietrzu.
Jedynka To czysta Forma explorera, Dwójka to nadal ta sama bryła z nowymi lampami i trochę bardziej pozaokrąglana, a Trójka,??
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 09:01 przez Marcin Koło, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jaceksen
Posty: 124
Rejestracja: 2009-03-21, 20:09
Lokalizacja: lubuskie

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-17, 12:09

Tylko kto mówi, że chce jeździć III do lasu albo w teren? Ja potrzebuję wozu tylko na czarne, a las zamierzam zwiedzać piechotą lub rowerkiem, który III-ka dowiozę na jakiś leśny parking. Lans? Pewnie też, choć i I-ka można się nieco polansować, szczególnie malinową, prawda ;)

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe opinie, proszę o jeszcze. Może napiszecie coś o kosztach użytkowania III-ki - ile Was wynoszą przeglądy, ile kosztują typowe naprawy - to tez jest istotne przy zakupie auta.

Awatar użytkownika
rozencwajgowa
Posty: 137
Rejestracja: 2007-12-28, 19:43
Lokalizacja: Banino

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-18, 18:14

jaceksen, Chociaż będzie to albo trójeczka albo bardzo wypieszczona 1-czka(o co będzie pewnie bardzo trudno) :-P :-P :-P ?:
To chyba jak mój :evil: rozpieszczony Edek

[ Dodano: 2009-05-18, 18:17 ]

[ Dodano: 2009-05-11, 20:59 ]
Tylko czy się znajdzie taka która mnie zadowoli :x :x :x


ostatnio była do sprzedania taka zielona :D
bo wszystkie jedyneczki są pikne :mrgreen:
AMEN CHŁOPIE!!!
Rosen von Doopen Shpitz

Awatar użytkownika
Rosomak
Posty: 37
Rejestracja: 2009-02-25, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-19, 20:54

HEJ.
Ja posiadam od kilku miesięcy EXIII V8, 4.6 Limited Czarny, muszę przyznać że auto rzeczywiście prezentuje się i prowadzi nieżle (porównujac do brata EXII), rzeczywiście jest pewien problem z częściami zamiennymi ale z biegiem czasu bedzie napewno lepiej. Wykończenie auta w środku jest bardzo dobre( można podyskutować jedynie nad ulubionym przez amerykanów pseudodrewnie :) ), automatyczna dzielona klima dziala świetnie, dla koneserów jest i szyberdach.. Silnik V8 pracuje doskonale, przyśpieszenie też jest imponujace, czuje się moc...skrzynia 5 biegowa znana jest dobrze ( choć ostatnio myślę o przyczepie i niestety brak jest dodatkowego chłodzenia- to minus). Spalanie jest do przyjecia ( z zadowoleniem ) Na Gazie BRC udało mi się zejść w średniej trasie do 13.9...nie wiem wynik może jest do poprawienia. Ogólnie jednak chyba jest za wczesnie by omówic auto konkretnie :) - czekam jakie mi sprawi niespodzianki ( zakupiłem komplet kluczy ha ha) :mrgreen:
rosomak d.p.

Awatar użytkownika
bugta
Posty: 416
Rejestracja: 2008-07-31, 22:34
Lokalizacja: Olkusz

Re: opinie o trzeciej wersji Explorera - czy warto go kupić?

2009-05-19, 21:29

Mam pytanie do ROSOMAKA,czy w Twoim EX'sie na listwie wtryskowej jest czujnik ciśnienia paliwa. mam silnik 4,6l v3 V8 i gazownicy (większość) mówi że z tym czujnikiem jest problem aby założyć gaz. Jeden się podioł założenia i jestem już umówiony na termin ale obawiam się że może się męczyć zbyt długo nie zdąże na zlocik do Koła. Jeśli masz taki sam czujnik to może dobrze by było wiedzieć jak to rozwiązał Twój gaziarz.

Pozdro: Bugta.

sidu1

EXIII

2009-05-20, 12:14

EXIII bardzo ładne -może kiedyś

[ Dodano: 2009-05-20, 12:15 ]
EXIII-może kiedyś :-|

Wróć do „KASZTANIENIE”