Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Regulamin forum
UWAGA!!!
Ogłoszenie powinno zawierać pełny opis przedmiotu ogłoszenia wraz z ceną i minimum jednym zdjęciem. Link do aukcji może być tylko uzupełnieniem! Wymóg minimum jednego zdjęcia przedmiotu ma miejsce w przypadku sprzedaży całych pojazdów, jak również samochodów na części, oraz głównych części typu silnik, reduktor, skrzynia, blachy, tapicerka, szyby, koła, opony, etc. Ogłoszenia o sprzedaży samochodu na części powinno zawierać zdjęcie oólnego stanu samochodu, a w przypadku wystawienia konkretnego elementu również zdjęcie tego elementu. Wymóg minimum jednego zdjęcia nie obowiązuje w przypadku sprzedaży drobnych elementów typu łożysko, śruby, piasta, rączka, etc., których stan wizualny nie ma wpływu na działanie elementu. W uzasadnionych wypadkach moderator może jednak wymagać uzupełnienia ogłoszenia o zdjęcie.
Ogłoszenie nie spełniające reguł będą usuwane bez ostrzeżenia.
Ogłoszenia w dziale SPRZEDAM, pozostające bez odpowiedzi, zostają automatycznie usuwane po 90 dniach od chwili ostatniej aktywności/publikacji.

Pełny regulamin można znaleźć pod poniższym linkiem: REGULAMIN DZIAŁU GIEŁDA

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-07-28, 01:17

plus lokalne szroty i autozlomy :)

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-08-08, 11:11

Polecam ten sklep:

Us-Auto SC. Części do samochodów amerykańskich

tel. 0 42 679 20 26
90-764 Łódź, Legionów 108

- godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9-18
sobota: 9-14

maja sporo na stanie - a jak nie maja to 5-7 dni i tez maja :) i nie ma dla nich czesci (przynajmniej o te ktore pytalem a sporo juz tego bylo heh) ktorych by nie znalezli.

wysylaja za pobraniem poczta lub kurierem jak kto woli.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

manius

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-08-12, 23:03

polecam rowniez
http://www.rockauto.com

jak i ten, jest dosc drogi ale ma wszystko
http://www.usallparts.com
(dla niemieckiego forum oferuje 10% rabatu, zapytam gostka czy nam tez by dal)

Awatar użytkownika
jash
Posty: 329
Rejestracja: 2007-07-12, 20:35
Lokalizacja: Poznań

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-08-13, 22:48

No, rockauto to już testowałem wielokrotnie. Uwaga tylko na podliczanie końcowe przy rachunkach kosztów wysyłki. Czasem zdarza się, że produkt jest ściągany z drugiego magazynu i koszt wysyłki gwałtownie rośnie. Dlaczego? A po najpierw dosyłają do zbiorczego a potem to co nazbieraliśmy idzie do nas.
Jash
Jash

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-08-13, 22:55

No, rockauto to już testowałem wielokrotnie. Uwaga tylko na podliczanie końcowe przy rachunkach kosztów wysyłki. Czasem zdarza się, że produkt jest ściągany z drugiego magazynu i koszt wysyłki gwałtownie rośnie. Dlaczego? A po najpierw dosyłają do zbiorczego a potem to co nazbieraliśmy idzie do nas.
Jash
....dokładnie... niech ich chudy mojżesz strzeli... ale tak robią

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-08-14, 17:39

Mojego EX mam zaledwie pół roku więc i zakupów nie miałem okazji robić zbyt wielu. Dwa razy kupowałem filtr powietrza i oleju (zmieniam co 10tys km) i robiłem to za pośrednictwem
sklepu www.usa.istore.pl

bezpośredni link do części do Explorera -> http://www.usa.istore.pl/sklep,2602,,,0 ... 39090.html

wysyłka zawsze expresowa i bez żadnych problemów.
Ostatnio zmieniony 2007-08-14, 17:39 przez Hubi, łącznie zmieniany 1 raz.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-08-31, 15:55

odradzam za to zakupy w amerykany.pl

zero kontaktu odnosnie towaru - zamowilem w poniedzialek laczniki stabilizatora. system wyslal automatyczna odpowiedz na maila ze zlozono zamowienie i koszty wysylki 22 pln.

dzisiaj jest piatek i nadal przesylki nie mam a na moje maile z pytaniem gdzie jest towar nie dostalem zadnej odpowiedz.

poczytalem zatem regulamin sklepu i okazuje sie ze do 72h powinienem dostac towar a koszty wysylki nie beda wieksze jak 18 pln maksymalnie.

Nie dosc ze nie na czas to jeszcze rabia na kosztach przesylki.. a laczniki raczej jakos specjalnie ciezkie i wielkie nie sa.

omijajcie z daleka..

aha zeby nie bylo ze to przypadek - wczesniej zamowilem u nich klocki, najpierw tez milczeli pare dni - po moich mailach dowiedzialem ze nie ma tych co chcialem a potem znowu czekalem iles dni na przesylke - PORAZKA !!!
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-11-11, 18:13

pojawila sie ciekawa propozycja autotrapera:

http://www.4x4partsusa.com/

sprowadzaja czesci z usa z grawancja 10 dni dostawy i biora za to 5,9% prowizji.

jak ktos na biegu potrzebuje jakies graty idealne rozwiazanie. co prawda w glownej mierze to czesci do jeepa ale sa tez inne graty (superpro, superlift, etc).

Najlepsze z tego jest to ze dostajemy fakture VAT:

Kliencji komercyjni dokonają wpłaty na konto firmy Autotraper 4x4, na podstawie faktury zaliczkowej, oraz otrzymaja towar z fakturą VAT wystawioną przez firmę Autotraper 4x4, zawierającą w cenie towaru wszystkie opłaty Celne, podatkowe i manipulacyjne, oraz koszt transportu do Polski powiększony o podatek VAT.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rad-T, łącznie zmieniany 1 raz.
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

[krisu]

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-12-29, 12:34

Ten sklepik http://www.americanautoexpert.com/ polecam wszystkim. Ceny mają rozsądne a do tego można po negocjować. Części dostępna na 2gi dzień a do tego bardzo dobra obsługa co niestety pomimo konkurencji jest sporadyczne.

Natomiast wszystkim odradzam firmę (sprzedają części i maja warsztat) :
Serwis Samochodów Amerykańskich Astro .. radzę to omijać szerokim łukiem:/. Ceny z kosmosu średnio +50-100% a zdążają się u nich przebicia ponad 100% wartości części ehh.

Kilka lat temu byłem zmuszony do naprawy u nich auta na już ( forda contura) i jak po czasie zamiast przewodu za który zapłaciłem baardzo słono znalazłem kawałek rurki pcv ... hmm nie byłem zadowolony ale to tak na marginesie.

Awatar użytkownika
ŁYSY
Posty: 222
Rejestracja: 2007-08-24, 10:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-12-29, 19:32

Ja w Autotraperze kupiłem rok temu manualne sprzęgiełka Warna. Początkowo myślałem, że tylko Jeepy obsługują. Okazało się, że do Explorera też mogą sprowadzić. Wyszło, że u nich było najtaniej. A ile sie wcześniej nadzwoniłem do innych. Do tego było niemalże pod nosem. Na marginesie sprzęgiełka działają bezawaryjnie.

Awatar użytkownika
alban
Posty: 637
Rejestracja: 2007-12-10, 21:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt: Strona WWW

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-12-29, 22:46

Ile dałeś? i Czy z zestawem adaptacyjnym? (z innymi nakrętkami na piastę)

Jaki był całkowity koszt?

Moje sie wlaśnie rozsypało i musze nabyć komplet...
Służę radą i pomocą techniczną...

FON 666131133

Awatar użytkownika
ŁYSY
Posty: 222
Rejestracja: 2007-08-24, 10:54
Lokalizacja: Sieradz

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-12-30, 13:33

Dałem o ile pamiętam około 930 zł brutto. Ściągali mi wtedy z magazynu z Niemiec. Trwało to około 7-10 dni. W zestawie nie było nakrętek na piastę. Mój mechanik zaokrąglił mi wtedy stare, tak aby sprzęgiełka dochodziły. Nie wiem czy to była dobra decyzja. Operacja dokręcania czy wymiana łożyska może być utrudniona. Same sprzęgiełka bez zarzutu. Wcześniej miałem automaty. Ciągle był problem z jednym sprzęgiełkiem. Naprawić tego już się nie dało. Za samą używkę na jedną stronę chcieli wtedy coś około 350 zł. Wybór był prosty. Kupić nowy komplet za około 760 zł netto. Właściwie to jedno dobre działające sprzęgiełko, leży gdzieś i się marnuje. Jakby co, to za małe pieniądze mogę oddać. Najczęściej pada chyba właśnie jedna strona, wtedy druga jest już bezużyteczna.

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-12-30, 16:45

Ile dałeś? i Czy z zestawem adaptacyjnym? (z innymi nakrętkami na piastę)

Jaki był całkowity koszt?

Moje sie wlaśnie rozsypało i musze nabyć komplet...
ja kupowałem miesiąc temu i zapłaciłem 540zł za mile marker-y - pięknie dają :-D

Awatar użytkownika
alban
Posty: 637
Rejestracja: 2007-12-10, 21:17
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt: Strona WWW

Re: sklepy z częściami do explorera

2007-12-30, 19:34

Dzięki Panom za informację - wiem już co i jak...
Służę radą i pomocą techniczną...

FON 666131133

Wróć do „SPRZEDAM”