Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
ggeenniiuu
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 13:24
Lokalizacja: Wieleń
Model Explorera: III 2003 4,6LPG

Brak chłodzenia jednej strefy

2018-08-02, 18:43

Witam serdecznie... Mam problem z klimatyzacją w EXPLORERZE III z 2003r. Po ustawieniu obu stref nawiewu na minimum (czyli 16 stopni) i włączeniu trybu AUTO z nawiewów pasażera leci schłodzone powietrze (mierząc termometrem kuchennym zbliżone do 16 stopni). Problem niestety jest ze strefą kierowcy... z niej wydobywa się powietrze temperaturą zbliżone do temperatury na zewnątrz. Dodam że gdy przestawię klimę na grzanie to obie strefy grzeją odpowiednio dobrze. Szukając informacji wszyscy piszą o sprawdzaniu wężyków podciśnień lecz nigdzie nie można znaleźć informacji i schematów... Podpowiedzcie od czego zacząć...

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Brak chłodzenia jednej strefy

2018-08-04, 11:23

sprawdź ilość czynnika chłodzącego,kilka razy miałem już takie przypadki że zbyt mała ilość czynnika powodowała działanie tylko "połowy" klimatyzacji,wczoraj robiłem x5 z takim problemem-dołożenie 200g czynnika załatwiło problem,teraz pozostaje zlokalizować nieszczelność :)
tel. 606414212

ggeenniiuu
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 13:24
Lokalizacja: Wieleń
Model Explorera: III 2003 4,6LPG

Re: Brak chłodzenia jednej strefy

2018-08-08, 12:11

Czynnik podjadę w wolnej chwili sprawdzić... Jaka powinna być jego ogólna ilość ?? Ale osobiście uważam ze to nie brakujący czynnik jest przyczyna bo zaraz po nabiciu wyczuwalna była różnica w chłodzeniu lewej strefy- lecz dopiero teraz w tych upałach stało się to uciążliwe. Powie mi ktoś gdzie znajduje się przysłona mieszająca zimne i ciepłe powietrze poszczególnych stref?? a może jest gdzieś czujnik mierzący temp. powietrza poszczególnych stref i on padł?? Pomóżcie bo się zagotuje w tym aucie...

Wróć do „Ogrzewanie i układ chłodzenia”