Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
bondek
Posty: 771
Rejestracja: 2007-08-08, 11:09
Lokalizacja: Nie z tej ziemi :)
Model Explorera: Ex'98 4,0 U2

dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-18, 12:10

No i stało się, z ciekawości nacisnąłem magiczny przycisk uruchomienia funkcji autoryglowania, umieszczony przy tylnym lewym oknie w bagazniku. Po paru dniach chciałem funkcję wyłaczyć, ale naciśnięcie tego przycisku nic nie daje!
Instrukcja mówi, że automat mozna zdezaktywować tylko w serwisie!
Ratunku, jak to zobić metodą "domową"?
Ostatnio zmieniony 2007-08-18, 12:11 przez bondek, łącznie zmieniany 1 raz.
Zamiast koła zapasowego.. KOŁO BLUESA :)

nemrod

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-18, 18:15

hmmmm a co jak zdejmiesz kleme z aku na parę min.?

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-18, 21:24

Hej, moze ci tylko styk/przycisk wysiadl?
Mi ostatnio regulacja fotela szwankuje (tylko odsuwanie), inne funkcje dzialaja, rozebralem, podzialalo chwile i przestalo - moze masz tak samo.

Awatar użytkownika
bondek
Posty: 771
Rejestracja: 2007-08-08, 11:09
Lokalizacja: Nie z tej ziemi :)
Model Explorera: Ex'98 4,0 U2

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-19, 10:36

Z innych Fordów znana jest metoda programowania automatycznej blokady drzwi, tzn. właczasz zapłon, trzy razy blokujesz i odblokowujesz drzwi, następnie wyłaczasz zapłon (kluczyk wciąż w stacyjce), znów trzy razy blokujesz i odblokowujesz drzwi, po czym znów włączasz zapłon, a wtedy krótki sygnał klaksona potwierdza programowanie. Wtedy jako "ENTER" trzeba raz albo trzy razy (w zależności od modelu i rocznika) znów zablokować i odblokować drzwi i automat jest już uruchomiony. Przy dezaktywacji nalezy zrobic dokładnie to samo.
A ten tez reaguje klaksonem, ale potem ni huha dalej, nie da się nijak potwierdzić ustawienia.
Zamiast koła zapasowego.. KOŁO BLUESA :)

Awatar użytkownika
kra
Posty: 1143
Rejestracja: 2007-07-26, 21:06
Lokalizacja: /'\dln.śl./'\
Kontakt: Strona WWW

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-19, 13:32

A po co jest ta automatyczna blokada i w jakich warunkach ona dziala - bo jakos o tym nie czytalem, a nie mam instrukcji pod reka?

Awatar użytkownika
bondek
Posty: 771
Rejestracja: 2007-08-08, 11:09
Lokalizacja: Nie z tej ziemi :)
Model Explorera: Ex'98 4,0 U2

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-20, 10:36

To jest tzw. Anti-Jacking System. Przydaje się podczas podrózowania w przeprzyjaznych okolicach, albo o nieprzyjaznych porach. Po przekreceniu kluczyka automatycznie rygluje drzwi, a po wyłączeniu silnika automatycznie je odblokowuje. W naszych samochodach blokada jest szczególnie wskazane, po np. na światłach może ktoś podlecieć i z łatwością wyjąć cokolwiek z bagażnika.
Zamiast koła zapasowego.. KOŁO BLUESA :)

EX 5.0

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-20, 20:02

Witam
U mnie działa troche inaczej a mianowicie auto się zamyka dopiero po ruszeniu samocodu z miejsca, tylko jazda do przodu.
Przez to automatyczne blokowanie drzwi klameczkę tylnych drzwi wymieniałem dwa razy.
Myslę nad jakimś wyłącznikiem (np czasowe odcięcie zasilania siłowników przez chwile po ruszeniu samochodem) lub coś podobnego.
Chcę mieć ten bajer pod kontrolą.

Pzdr

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-20, 20:13

hm dokladnie w moim 99 tez to dziala tylko po ruszeniu do przodu i nie otwiera po zaparkowaniu czy tez wylaczeniu silnika - zawsze mi sie pasazerowie z tylu zabijaja o szybe jak probuja wysiasc :mrgreen:
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

manius

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-20, 21:50

mam gdzies opis jak to wszystko zdeaktywowac
musze poszukac i przetlumaczyc

Awatar użytkownika
bondek
Posty: 771
Rejestracja: 2007-08-08, 11:09
Lokalizacja: Nie z tej ziemi :)
Model Explorera: Ex'98 4,0 U2

Re: dezaktywacja automatycznego ryglowania drzwi

2007-08-28, 10:40

Manius jeżli już odeśpisz szaloną imprezę urodzinową i sprzątniesz stoły może przetłumaczysz z tej instrukcji chociaż ten fragment o dezaktywacji tego systemu? (czyli ile razy klikać zamkiem w jakim położeniu kluczyka itd.)
Zamiast koła zapasowego.. KOŁO BLUESA :)

Wróć do „ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE, ZAPŁON”