Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: Opony BF Goodrich AT

2016-08-09, 17:44

Co do indeksu - agresywniejszy S/T Maxx lepiej się powinno prowadzić po mokrym asfalcie niż np. Cooper A/T3, który jest atkiem na szosę.

A o indeksach to ja zupełnie zapomniałem, przeglądając się patrzyłem głównie na opinie i testy :)

Klubowicz karolb863
Klubowicz
Posty: 2570
Rejestracja: 2009-12-26, 11:17
Lokalizacja: Poznań
Model Explorera: był II OHV,jest SOHC

Re: Opony BF Goodrich AT

2016-08-09, 20:47

trzy rodzaje opon AT już miałem,BFG AT muszą być "świeże" żeby były bezpieczne na asfalcie i zimą,GG AT2 trochę lepsze od BFG,w terenie obie robią podobnie,czyli nie ma szału-szczególnie w głębszym błocie,ale to tylko AT czyli opony uniwersalne,zdecydowanie najlepsze były GOOD YEAR DURATRACK,zwłaszcza na asfalcie zimą i w deszczu,w blocie też trochę lepiej,wszystkie na czarnym hałasują podobnie-ale mi to nie przeszkadza,generalnie uważam że BFG są po prostu najpopularniejsze :),a wszystkie AT żeby spełniały swoje zadania terenowe muszą być nowe bo w miarę zużywania się,kiedy kostki bieżnika robią się bardziej zaokrąglone mocno tracą swoje właściwości,również te "asfaltowe"
teraz zalożyłem conti cross contact,które z terenem raczej nie mają nic wspólnego oprócz nazwy i muszę powiedzieć że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony,zdecydowanie mniej pali,lepiej trzyma się asfaltu,większy komfort (założyłem je tylko dlatego że odchodzę od "głębszego" off roadu Explorerem bo mi go szkoda :)) minusem jest to że nie hałasują jak poprzednie ateki.
to tyle na temat BFG i innych ode mnie,reszty nie testowałem,więc się nie wypowiadam,jeśli pojadę kiedyś w "większe" błoto na tych continentalach to napiszę jak się sprawdziły,tylko najpierw reduktor naprawię :)
tel. 606414212

Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: Opony BF Goodrich AT

2016-08-11, 23:11

Dzięki za opinie.
Na BFG AT byłem początkowo mocno nastawiony, ale im dalej słyszałem konkretne opinie, a nie głos tłumu, to bardziej się zniechęcałem. A opinia Adriana, że sporo na nich auto pali (naklejki europejskie są tutaj mało pomocne, bo wszystkie co fajniejsze opony AT mają najgorszą klasę jeśli chodzi o opory toczenia i spalanie.

Jeśli chodzi o duratrac - bardzo fajna opona, ale nie ukrywam, że dla mnie już trochę zbyt agresywna, większość będę na czarnym robił (choć jeśli tak jak mówisz na czarnym zimą i w deszczu dobrze robi...to do przemyślenia).

I z tych względów co piszesz chcę też nowe opony, na początku kombinowałem z używkami. Ale można ładne ceny teraz dorwać i jest niewielka różnica nowe vs. używane.

No ale generalnie tak jak mówisz, muszę sobie jeszcze raz przemyśleć wszystko. Na obecnych geolandarach dobrze mi się jeździ po czarnym i nie chciałbym tego stracić :P A z kolei będę też zjeżdżać często z dróg...a dwóch kompletów nie planuje. Więc padnie na jakieś ATki :)

Awatar użytkownika
Klubowicz wit.rys
Klubowicz
Posty: 2187
Rejestracja: 2013-03-17, 09:36
Lokalizacja: Chyrzyna-podkarpacie
Model Explorera: już nie ...

Re: Opony BF Goodrich AT

2016-08-12, 22:27

Od wiosny exploatuję Nokian Rotiiva AT... Na czarnym robi nieźle, jest cicha, zużycia paliwa w stosunku do wcześniejszych grabberów baaardzo na minus (to znaczy mniejsze spalanie... ;) ), w lekkim terenie daje radę, w cięższym nie próbowałem, bo muszę najpierw zrobić kilka drobiazgów ;D w Exie...

Ps. Cena bardzo ok...
Witold
(604902478, wit.rys@gmail.com)

Zyygy
Posty: 15
Rejestracja: 2016-10-02, 19:25
Lokalizacja: LDZ
Model Explorera: Automat

Re: Opony BF Goodrich AT

2016-10-04, 06:50

Dobra oponka ale....
Polecam oponkę wrangler duratrac, niby AT a świetnie robi. Zarówno w błocie jaki na śniegu. Na Asfalcie
Do wytrzymania tak jak bfg ale chyba nie ściera się tak szybko.

Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Re: Opony BF Goodrich AT

2016-10-04, 19:58

Duratrac chyba trochę jak cooper discoverer ST maxx - agresywny AT, albo coś na styku AT i MT. Obecnie mój faworyt przy zmianie opon. Ponoć daje i radę na czarnym.

Wróć do „Kącik OFFROAD-OWY”