Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Klubowicz slisman
Klubowicz
Posty: 388
Rejestracja: 2016-04-27, 09:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Model Explorera: MKII 4.0 SOHC

Koło zapasowe w bagażniku (pionowo)

2016-07-14, 21:24

Czołem,
póki EX czeka na naprawę, to układam sobie w głowie plany na mody itp.
Padło też na przewóz koła zapasowego. Bagażnika dachowego nie biorę pod uwagę, bo wtedy w garażu się nie zmieszczę po lifcie.

Natomiast wozić luzem w bagażniku okej, póki nie muszę przewozić kosiarki przy komplecie ludzi.

Wobec tego urodziła się myśl zrobienia zabudowy bagażnika:
1. zabudowa sklejka/osb/mdf tuż nad wystającymi nadkolami + stalowy pionowy stelaż na koło zabezpieczone pasami transportowymi
2. zabudowa sklejka/osb/mdf na wysokości równej szerokości koła (czyli wyżej niż w wariancie 1.) + stalowy pionowy stelaż na koło zabezpieczone pasami transportowymi
3. sam stalowy stelaż pionowy postawiony obok nadkola - koło ląduje wtedy ponad tym wystającym nadkolem, blisko szyby

I mam parę pytań:
-czy ktoś z was już motał coś podobnego?
-do czego najlepiej przytwierdzić konstrukcję? Mocować do podłogi czy skorzystać z uchwytów wystające z podłogi? Jak zabezpieczyć np. miejsca, które się wierci w podłodze? (nie zaglądałem jeszcze)
- który wybralibyście wariant?

Poglądowo załączam znalezione na necie inspiracje.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!
Załączniki
02158_bag1.jpg
Dedykowana-zabudowa-do-rajdowki-z-uchwytami-na-kolo-zapasowe--i-skrzynka-na-narzedzia-(2).jpg
DSC02735.JPG
DSC02735.JPG (142.28 KiB) Przejrzano 7692 razy

Wróć do „Kącik OFFROAD-OWY”