Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Norwegia - maj 2012

2012-03-06, 12:51

Cześć,
po starych postach na forum widzę, że 3 i 4 lata temu były plany, jednak konkretów brak...

Z żoną i niespełna 2-letnim dzieckiem lecimy na długi weekend do Norwegii (okolice Oslo). Fotelik na miejscu już mamy :) Pozostaje jeszcze kwestia wypożyczenia auta. Jakby ktoś miał namiary na sprawdzoną/tanią wypożyczalnię samochodów to będę wdzięczny za namiary :) Ewentualnie [jeśli ceny wypożyczenia samochodu/paliwa mają nas zabić] pozostaje komunikacja zbiorowa [pociąg/autobus/komunikacja miejska] - ale to mniej chętnie ze względu na dziecko.

Czy w Norwegii da się uniknąć płacenia za drogi? (z tego co wiem są tam bramki nad drogami) Jeśli tak, to z jakiej nawigacji najlepiej korzystać :)

Jeśli ktoś mógłby polecić miejsca, które warto odwiedzić (okolice Oslo + fiordy obowiązkowo) to będę zobowiązany :)

W ogóle wszystkie przydatne info wile widziane, jako że dopiero zaczynam myśleć nad planem wypadu.

Jeśli komuś się nie chce pisać, a chętnie przekaże wskazówki telefonicznie to proszę o kontakt na PW ;)
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Norwegia - maj 2012

2012-03-06, 14:07

Myślę,że Aleniz będzie Ci w stanie pomóc...
smartpar.pl

Awatar użytkownika
lysywujta
Posty: 417
Rejestracja: 2007-11-28, 22:06
Lokalizacja: Będzin
Model Explorera: Dodge Ram'08 5,7 HEMI

Re: Norwegia - maj 2012

2012-03-06, 23:25

Cześć,
po starych postach na forum widzę, że 3 i 4 lata temu były plany, jednak konkretów brak...

Z żoną i niespełna 2-letnim dzieckiem lecimy na długi weekend do Norwegii (okolice Oslo). Fotelik na miejscu już mamy :) Pozostaje jeszcze kwestia wypożyczenia auta. Jakby ktoś miał namiary na sprawdzoną/tanią wypożyczalnię samochodów to będę wdzięczny za namiary :) Ewentualnie [jeśli ceny wypożyczenia samochodu/paliwa mają nas zabić] pozostaje komunikacja zbiorowa [pociąg/autobus/komunikacja miejska] - ale to mniej chętnie ze względu na dziecko.

Czy w Norwegii da się uniknąć płacenia za drogi? (z tego co wiem są tam bramki nad drogami) Jeśli tak, to z jakiej nawigacji najlepiej korzystać :)

Jeśli ktoś mógłby polecić miejsca, które warto odwiedzić (okolice Oslo + fiordy obowiązkowo) to będę zobowiązany :)

W ogóle wszystkie przydatne info wile widziane, jako że dopiero zaczynam myśleć nad planem wypadu.

Jeśli komuś się nie chce pisać, a chętnie przekaże wskazówki telefonicznie to proszę o kontakt na PW ;)
Ja tez moge pomóc troche.W zeszłym roku byłem tydzień u kumpla troche jeżdzilismy.
O wypozyczeniu auta nic nie powiem ,bo kumpel jezdzi swoim z Polski.Cena wachy to koło 6,70 za litra i paliwo wysokiej jakosci.Co do unikniecia płacenia za drogi to mówie za kumplem ,oczywiscie możesz tylko ,że masz robione foty i jak Cie na granicy człapna to nie wypuszcza a kary u nich ku...o wysokie.Nie wiem nawet po co ,bo za odcinek autostrady ok.120 km przed Oslo ,pieknej malowniczo,zapłacilismy około 15 zł.Mozesz oczywiscie omijac autostrady i tak zrobilismy wracając z Oslo.Nawigacja ,nie urzadzenie ,a mapy ,najlepiej sprawdzajace sie w Norwegii to IGO,choc Automapa sobie tez dobrze radzi.Do odwiedzenia bo byłem polecam skocznie w Holmenkoler czy jak to sie pisze i niedaleko jest zatoka ,rewelacja ,najpiekniejsze jachty jakie wiedziałem.Ogólnie Norwegia jest piekna i jedzie sie z rozdziawiona geba .Kupa jezior ,czyste powietrze ,ludzie mili i po angolsku wszedzie sie dogadasz.jka mi sie cos przypomni to napisze.
Manuale do EX i inne http://www.5fantastic.pl . Nick lysywujta

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Norwegia - maj 2012

2012-03-07, 08:59

lysywujta, dzięki! Zawsze już coś :)

W kwestii "uniknięcia płacenia za drogi" to bynajmniej nie chodziło mi o żadne wyłudzenie, tylko o jazdę bocznymi drogami (nie autostradami), tak jak to robię zawsze we Francji (z uwagi na wysokie ceny autostrad). Bo teściu mówił mi coś, że nie da się ominąć opłat za drogi, bo nawet za boczne kasują... Nie chciało mi się to wydawać prawdziwe, więc wolałem zapytać :)
W tym celu właśnie pytałem o jakąś dobrą nawi, która poprowadzi takimi drogami, za które nie trzeba płacić.
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
ulek
Posty: 673
Rejestracja: 2009-03-09, 06:14
Lokalizacja: Chudaczewko

Re: Norwegia - maj 2012

2012-03-07, 12:55

ja od kilku lat korzystam z Automapy. zjeździłem trochę europy i nigdy nie było problemu z omijaniem bramek.

tak z ciekawości wklepałem w Automape wycieczkę po Norwegii(2000km w kółko) i zaznaczyłem żeby omijać płatne. Na planie podróży wygląda to ślicznie. omija autostrady prowadzi nas bokami miast i przecina autostrady w poprzek. fota z kawałka planowanej trasy w załączeniu.
Załączniki
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (81.73 KiB) Przejrzano 5657 razy
pozd. Michał tel: + 4 8 8 8 9 7 8 8 2 4 4 lub irlandzki w razie W +3 5 3 8 9 4 1 0 5 0 3 0

brams
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-12, 22:40
Lokalizacja: północne lubuskie

Re: Norwegia - maj 2012

2012-05-13, 01:41

witaj BliG
dwa pytania - jak nam Norwegia - jak się udał wyjazd?
drugie - czy mógłbyś mi przysłac zdjęcie swojego stwora - interesuje mnie orurowanie przodu - rewelacyjne - musiałbym takie zamówic - dasz radę po powrocie...?
pozdrawiam
m

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Norwegia - maj 2012

2012-05-16, 09:46

brams, dzięki - ze względu na pogodę na północy nie udało się wybrać do Geiranger i Alesund, ale ogólnie wyjazd udany :)
Fotka w załączniku - więcej powinno być gdzieś na forum w moich postach sprzed ok. 3 lat - jak zakładałem BFG AT.
Załączniki
web_PICT3923.jpg
web_PICT3923.jpg (94.04 KiB) Przejrzano 5334 razy
Pozdrawiam,
Adrian

Awatar użytkownika
esik_az_eso
Posty: 57
Rejestracja: 2010-01-04, 11:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Norwegia - maj 2012

2012-05-17, 21:19

czy można liczyć na jakąś fotorelację?

Awatar użytkownika
BliG
Posty: 1067
Rejestracja: 2007-07-16, 09:55
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt: Strona WWW

Re: Norwegia - maj 2012

2012-05-23, 11:23

esik_az_eso, fotorelacji z urlopu w Norwegii raczej nie będzie, bo:
1) nie było tam EXa w roli głównej [przelot samolotem + pożyczone auto na miejscu] :(
2) fotki są raczej monotematyczne: z Oslo i okolic
3) ze względu na pogodę nie udało się wybrać na północ (Geiranger, Alesund, Strollstigen)
4) w większości fotki to takie rodzinne do albumu, a nie na forum EX :D

Ale jakby Ci zależało na jakichś konkretnych fotkach to daj znać :)

PS: Norwegia bardzo mi się spodobała, tak że w przyszłym roku na wakacje będę chyba planował dłuższą (2-3 tyg) wyprawę do Norwegii - tym razem EXem :)
Pozdrawiam,
Adrian

Wróć do „Wyprawy”