Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Przemex
Posty: 81
Rejestracja: 2009-03-03, 20:35
Lokalizacja: Łódź

Re: Dział "Baza informacji"

2009-06-03, 22:12

tyle że za licho nie mogę znaleźć info nt. czy ARC to to samo co Niveau
To nie to samo, ale ma to samo robić - poziomować auto.
Nasze exy mają ARC (Automatic Ride Control) - system złożony z czujnika nachylenia, pompy i pompowanych przez tą pompę amortyzatorów.
NIVO (fr. Niveau) to układ zbudowany na SAMOPOMPUJĄCYCH się amortyzatorach ( http://www.cadillacfaq.com/faq/answers/pdf/nivomat.pdf )

W nomenklaturze tego forum przyjęło się mówić na nasze ARC to NIVO. Z merytorycznego punktu widzenia jest to niepoprawne, ale i tak wszyscy wiedzą o co chodzi, więc poprawianie nazewnictwa ma taki sam sens jak powtarzanie ludziom że nowe baterie się FORMUJE, nie FORMATUJE.

Ponieważ układ ARC działa także po wyłączeniu stacyjki, dlatego zaleca się jego wyłączanie - właśnie przy holowaniu na motylku, lub przy innych operacjach wymagających pochylana auta w osi podłużnej.

Aby sprawdzić czy mamy sprawne ARC wystarczy zatrzymać auto na równej powierzchni i stanąć na haku (najlepiej jak stanie chłop 80kg+) po kilku sekundach powinniśmy usłyszeć pracującą pompę i tył samochodu zacznie się podnosić.

majewa

Re: Dział "Baza informacji"

2009-06-04, 13:38

O i genialnie . Bardzo Ci dziękuję Przemex za te informacje które uporządkowały zdecydowanie moją wiedzę na ten temat. I właśnie takie informacje proponuję zamontować w bazie zeby kazdy ew. nowy miał od razu jasność co do urządzenia zamontowanego w naszych autkach. Nie wiem , może ja nie umie , ale próbowałem założyć taki temat w bazie , ale wyskoczyła mi informacja że nie mam takich uprawnień , dlatego zaproponowałem to tutaj.

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”