Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

kwestia powitań

2008-11-18, 13:46

już ten temat gdzieś był wałkowany, ale jakoś nie mogę tego wątku znaleźć...

Aktualny regulamin nie nakłada na nikogo obowiązku odwiedzenia działu powitań. Jest to całkowicie dobrowolne i ciągłe zwracanie uwagi nowo przybyłym, żeby tam koniecznie się uzewnętrznili jest w świetle wspomnianego regulaminu bezpodstawne.

Jeśli ktoś się nie poczuwa do tego, żeby się ze wszystkimi wita to chyba jego indywidualna sprawa. Co rusz spotykam kogoś kto pyta mnie o to gdzie kupić części do explo np. opony - ja odsyłam takich osobników na forum, jako kompendium wiedzy. Wielu z nich szuka pojedynczych informacji a nie forumowych znajomości i po uzyskaniu odpowiedzi prawdopodobnie już tu nie wróci, albo zajrzy raz na jakiś czas w poszukiwaniu innych informacji nie biorąc czynnego udziału w życiu forum.

Uregulujmy ta kwestię raz ostatecznie - wstawcie do regulaminu punkt narzucający na nowych odwiedzenie działu powitań lub w końcu przestańcie ludzi się o to czepiać :->
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 13:51

ale czy ktos im zarzuca lamanie regulaminu ? nie .... a tylko zwracamy uwage zeby przywitali sie bo w ten sposob poznajemy tez jakie maja auto - z reguly ich profile sa puste i dopiero w powitaniu pisza ze maja explo takie siakie owakie :P

jesli ktos chce kupic czesci albo szuka informacji o explo - nie rejestruje sie - bo po co ? rejestruja sie osoby ktore chca cos napisac bo gosc ma to prawo wylaczone. A skoro chca uczestniczyc jednak w tej grupie zwanej ECP to grzecznie byloby sie przywitac ...
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 13:56

nie nikt im nie zarzuca łamania regulaminu - nawet nie miałem tego na myśli.
Raczej chodziło mi, że nikt nie ma prawa ich do tego zmuszać, a mnie osobiście zaczyna irytować fakt, ze co rusz ktoś uznaje, ze do niego należy obowiązek zwrócenia uwagi, żeby ktoś się przywitał. Od pilnowania porządku są w końcu admini i moderatorzy
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 13:59

co jakis czas wraca ten temat powitan, kiedys tez manius duzo o tym pisal i akurat ja sie z tym zgadzam, "starzy" forumowicze mysle maja pelne prawo zwracania uwagi odnosnie powitan bo to znaczy ze czuja sie czescia tego forum i tak samo ich dotyka to ze ktos wlazi z butami i od razu chce pomocy a nawet dzien dobry nie powie :)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
pasik
Posty: 184
Rejestracja: 2007-09-10, 12:25
Lokalizacja: miedzylesie

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 15:17

Rad-T, dobrze gadasz.... Tez wolal bym aby ktos najpierw powiedzial dzien dobry.....

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 15:22

Hubi, sam tez niejednokrotnie zwracales uwage na ten temat "nowym forumowiczom".Nie chodzi tu o jakies narzucanie czegos.Mi chodzi jedynie o....nie wiem,kulture czy jak to nazwiesz.
Jak gdzies dzwonie,wchodze itd,to sie WITAM i PRZEDSTAWIAM, a dopiero potem zadaje pytania.
Wiem,ze czasami nie wszyscy wiedza jak dziala forum nasze,czy inne z roznych powodow (slaba znajomosc komputera itd),ale nawet w poscie,ktory sie pisze np.WARSZTAT tez mozna sie przywitac i przedstawic,a moderator,czy admin przeniesie post do odpowiedniego dzialu.
Sam popelnilem ten blad i wpadlem z pytaniem i dopiero Manius mnie skierowal na powitania.
Ja osobiscie odbieram takie posty (sprzedam to,tamto. co robic bo...) za brak kultury.Nie ja jestem tu adminem i moderatorem ,wiec nie bede juz odsylal nikogo do powitan.Moze faktycznie zwykli userzy powinni tylko przytakiwac i czekac az admin lub mod zwroci innym uwage.
Prosze nie brac tego jako jakis protest,tylko wyrazenie swoich opini na temat kwestii powitan.
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 15:37

ej Dawid... czytaj no waść ze zrozumieniem :D

zacytuje siebie samego:
akurat ja sie z tym zgadzam, "starzy" forumowicze mysle maja pelne prawo zwracania uwagi odnosnie powitan bo to znaczy ze czuja sie czescia tego forum i tak samo ich dotyka to ze ktos wlazi z butami i od razu chce pomocy a nawet dzien dobry nie powie
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
rozencwajgowa
Posty: 137
Rejestracja: 2007-12-28, 19:43
Lokalizacja: Banino

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 19:03

nie nikt im nie zarzuca łamania regulaminu - nawet nie miałem tego na myśli.
Raczej chodziło mi, że nikt nie ma prawa ich do tego zmuszać, a mnie osobiście zaczyna irytować fakt, ze co rusz ktoś uznaje, ze do niego należy obowiązek zwrócenia uwagi, żeby ktoś się przywitał. Od pilnowania porządku są w końcu admini i moderatorzy
Hubi... kurka wodna... a wyobraź sobie taka sytuację: masz u siebie w domu wspólną imprezę... wchodza goście... część znasz, część przyszła z tymi których znasz - ale ty ich nie znasz... wszyscy sie z tobą witają, jesteś gospodarzem miejsca - i naraz pojawia sie ktoś kto wchodzi do ciebie do domu - sie nie przedstawia - tylko od razu wchodzi do kuchni - np zbadać Ci zawartość lodówki, albo wali do sypialni wygrużyć się przed TV??? Jak byś się zachował? A?
Rosen von Doopen Shpitz

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 19:11

A ja powiem wam tak;

nawet jak ktoś zada pytanie a jest nowy to nie zaszkodzi przy okazji odpowiedzi dodać na koniec: "Witaj na naszym forum" - nie wiedzieć dlaczego ja na forum powitań sam nie zaglądam choć zdażało mi się wysyłać tam "nowych".

Korona nam z głowy nie spadnie jak trochę wyluzujemy. Do tego możemy dział "Powitania" zmienić na "Przedstaw się"...

:roll:
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 19:35

A może by go po prostu wyciągnąć na wierzch jako odrębny dział będzie go łatwiej znaleźć teraz trzeba go dobrze poszukać :)
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: kwestia powitań

2008-11-18, 20:04

Rad-T, ale ja jestem wyrozumialy,tylko troche inaczej :mrgreen:
Nie mam pretensji do Hubiego,adminow i modow tylko chcialem powiedziec to samo co rozencwajgowa, z tym ,ze moze zabrzmialo to zbyt ostro za co przepraszam...
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: kwestia powitań

2008-11-19, 08:23

Hubi, sam tez niejednokrotnie zwracales uwage na ten temat "nowym forumowiczom"
Zgadza się.. niejednokrotnie też kasztaniłem dział sprzedam i robiłem wiele innych niekoniecznie poprawnych rzeczy...
Światopogląd mi się troszkę zmienił i patrzę na niektóre sprawy inaczej niż dotychczas.
Tak na prawdę temat można było spokojnie zakończyć na wypowiedzi Radka, bo udzielił mi konkretnej i wyczerpującej odpowiedzi, z którą w sumie się zgadzam.
Ja osobiscie odbieram takie posty (sprzedam to,tamto. co robic bo...) za brak kultury.
Jeśli chodzi o posty typu sprzedam itp. to oczywiście należy gonić takich forumowiczów na wejściu i z tym się zgadzam. Jednak jeśli ktoś wejdzie na forum i w pierwszym swoim poście np. w dziale Warsztat zacznie post od słów "Witam, ... mam problem...itd, itp" , to czy rzeczywiście musi się uzewnętrzniać w dziale powitań?
Ten ktoś wchodzi, wita się i przedstawia swój problem na wejściu (zaraz po uprzejmym przywitaniu).
Nie można przecież nikomu zarzucić braku kultury jeśli przywita się w poście w dziale Warsztat (podaję to tylko jako przykład ). W takim przypadku nie widzę konieczności gonienia nikogo do działu powitań.
Prosze nie brac tego jako jakis protest,tylko wyrazenie swoich opini na temat kwestii powitan.
moja wypowiedź nie była niczym innym ;)
Korzystam z prawa do wyrażania własnych opinii. Są pewne sprawy, które mnie irytują, ale w końcu to nie znaczy, że inni muszą się ze mną zgadzać :P
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: kwestia powitań

2008-11-19, 10:21

No i sie zgadzamy. ;-)
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Moderator Jankes
Moderator
Posty: 3111
Rejestracja: 2007-12-08, 19:37
Lokalizacja: Chicago/Kraków
Model Explorera: Każdy
Kontakt: Strona WWW

Re: kwestia powitań

2008-11-19, 19:01

I ja jestem za...
Yankee Kustoms
Chicago, Illinois

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”