Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-09, 11:42

Proponuję rozważyć zmianę reguł dla działu sprzedam na znane z innych podobnych for - żeby KAŻDE ogłoszenie "sprzedam" OBOWIĄZKOWO miało podaną cenę, przynajmniej orientacyjną, a jak nie, to mod ostrzega potem wywala do kosza. Ułatwia to niezmiernie obracanie się w ogłoszeniach, bez mieszana na PW itp, i nikogo chyba nie krzywdzi, w końcu to jest forum klubowe, a jak ktoś chce negocjować czy ustalać cenę aukcyjnie, to jest allegro i wiele innych miejsc do takich zabaw.

Awatar użytkownika
fotomysz
Posty: 2359
Rejestracja: 2007-11-04, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 00:19

Boni, uważam że w pewnym sensie masz rację, ale tylko jesli chodzi o konkretnie sprdzyzowane ogłoszenia, a ie jak często bywa sprzedam części do ......
w takim wypadki lepiej jest jak nie zakada się odzielnych watkow na każdą śrubkę :P
ale poczekajmy co powiedzą inni :P
Explorer '99 4.0L V6 + LPG, zawiecha +2" up .......... na razie :P
SHREK '09 4.0 V6 OHV :D
Stworzyłem POTWORA ;P
Miał być jeszce Sport ale się nie udalo :P więc jest SHREK

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 08:27

alledrogo kasuje za akcje odpowiednią prowizję - szczególnie w przypadku prób wystawienia auta
Jeśli miałbym okazję sprzedać auto na forum i byłoby kilku chętnych to nie widzę nic złego w tym, żeby sprzedać auto temu kto daje najwięcej.

Z mojej strony nie widzę potrzeby wprowadzania obowiązku podawania ceny.
Czasy są takie, że każdy chce utargować coś dla siebie, a jeśli jest klient który zapłaci to co nam do tego?
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 10:11

(o ile wiem allegro kasuje raczej za sprzedaż, nie za próbę sprzedaży auta)

Ok, jeśli uważacie że forum klubowe czy miłośników to dobre miejsce na urządzanie licytacji to nie ma sprawy, mi taki pomysł się niezbyt podoba. Wydawało mi się, że obligatoryjne podanie ceny po pierwsze nie wyklucza licytacji (ktoś broni ogłosić Ex1 za 20kzł? dopiero się zacznie ożywiona dyskusja ;) ), po drugie znacznie zwiększa wygodę obu stron, bo przy braku podanych cen 90% potencjalnie zainteresowanych (np. ja) olewa ogłoszenie, jak mam dla drobiazgu wydzwaniać czy czekać na PW, żeby w ogóle poznać cenę, to mi się przeważnie odechciewa zakupu.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 11:45

Boni, zwróć uwagę, że dopiero 2 osoby zabrały głos... to o niczym nie przeważa
z resztą w takich kwestiach powinna się chyba wypowiedzieć administracja...

a ja nie miałem na myśli urządzania licytacji. Chodziło mi bardziej o przypadek, w którym wystawiam np. auto i kontaktuje się ze mną kilka osób.
Przecież to żadne przestępstwo powiedzieć drugiej osobie zainteresowanej, że pierwszy chętny zaproponował już 12 tys i jeśli dasz więcej to sprzedam tobie, hmmm?

jeśli chodzi o sprzedaż części to wydaje mi się, że chłopacy zazwyczaj od ręki podają cenę.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Adam_2K
Posty: 37
Rejestracja: 2009-03-05, 14:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt: Strona WWW

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 12:14

Prawda jest taka, że Boni ma sporo racji.
A ja powiem nawet więcej... super wyjściem jest oddzielenie forum i klubu od marketu. Osobny dział, z jasno opisanym regulaminem, że za oferty kupna/sprzedaży odpowiadają tylko i wyłącznie sami zainteresowani, a nie GTW forum.
A to dlatego, że prędzej, czy później zaczną się jazdy i podjazdy. A to jeden nie wysłał kasy, a to drugi wysłał jakiś złom... a cierpi na tym forum jako takie i Bogu ducha winni admini/moderatorzy. Będą głupie, nie prowadzące do niczego pyskówki itp.
I wierzcie mi, wiem co mówię. Parę lat adminowałem na FST.
-pzdr-
Adam
Ford Scorpio '95 2.0 DOHC 16V ASB

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 13:51

Boni, zwróć uwagę, że dopiero 2 osoby zabrały głos... to o niczym nie przeważa
z resztą w takich kwestiach powinna się chyba wypowiedzieć administracja...
Administracja też człowiek, i nie wszystko musi jej przyjść do głowy, zatwierdzić owszem, musi.
a ja nie miałem na myśli urządzania licytacji. Chodziło mi bardziej o przypadek, w którym wystawiam np. auto i kontaktuje się ze mną kilka osób.
Przecież to żadne przestępstwo powiedzieć drugiej osobie zainteresowanej, że pierwszy chętny zaproponował już 12 tys i jeśli dasz więcej to sprzedam tobie, hmmm?
No ale przecież i tak to jest gadka szmatka, bo zainteresowany nie ma pojęcia czy to prawda i co mówią inni "gracze". Czy to jakiś problem traktować cenę obligatoryjnie podawaną w ogłoszeniu na forum jako takie coś jak allegrowe "kup teraz" (już pomijając aspekt, czy forumowe ogłoszenia służą maksymalizacji zysku sprzedających czy wymianie towaru między kolegami)? A nawet znacznie łatwiej, bo tu nikt nie pójdzie do sądu, jak sprzedający jednak się rozmyśli czy zmieni cenę, bo akurat dużo chętnych kupujących. Albo bardzo mało ;)
jeśli chodzi o sprzedaż części to wydaje mi się, że chłopacy zazwyczaj od ręki podają cenę.
No właśnie z mojego punku widzenia, prawie nigdy (a obiektywnie, przejrzałem trochę - mniej więcej pół na pół ogłoszeń ma ceny). A ja nie mam głowy wydzwaniać za durnym kawałkiem plastiku czy osprzętu, żeby się dowiedzieć, że mnie nie stać, albo żeby usłyszeć "a ile dasz?", skoro podanie od razu orientacyjnej ceny moim zdaniem nikogo nic nie kosztuje.
Ostatnio zmieniony 2009-03-17, 14:00 przez Boni, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 14:15

z tym, że się powinna ustosunkować administracja to zwyczajnie miałem na myśli fakt czy się godzą na takie rozwiązanie, a każdy pomysł na tym forum jak na razie jest na wagę złota, czy też jak na lekarstwo ;)

Po tym jak przeczytałem Waszą argumentację też myślę, że warto to jakoś oddzielić i usystematyzować.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 20:17

ja osobiście uważam że podawanie ceny ułatwia życie i jest w "dobrym guście" ale żeby to wymuszać zwłaszcza jak ktoś pisał wyżej na drobne części to chyba nie koniecznie byłbym za wprowadzaniem nakazu
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

cruscher
Posty: 285
Rejestracja: 2007-09-16, 00:53
Lokalizacja: okolice łodzi
Kontakt: Strona WWW

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-17, 20:43

Jak dyskusja to dorzuce swoje "3 grosze". Wydaje mi się że jeśli ktoś coś chce sprzedać to mniej więcej umie to sobie jakoś wycenić więc orientacyjną cenę można podać i w dobrym guście byłoby ją podać. Jeśli ktoś chce robić na tym biznes to myślę że pomylił trochę club z marketem, bo wg mnie klub powinien być po to aby sobie pomagać, a nie nagle na sobie zarabiać.

[quote="Hubi] a ja nie miałem na myśli urządzania licytacji. Chodziło mi bardziej o przypadek, w którym wystawiam np. auto i kontaktuje się ze mną kilka osób.
Przecież to żadne przestępstwo powiedzieć drugiej osobie zainteresowanej, że pierwszy chętny zaproponował już 12 tys i jeśli dasz więcej to sprzedam tobie, hmmm?[/quote]

Hubi, masz rację ale to się da robić też przy podaniu ceny za towar. To jest zwykły "chwyt marketingowy". W tamtym roku wymienialiśmy w domu i w firmie całą flotę sprzedając auta przez otomoto, gdzie ceny są podane i wiem że "dobry bajer pół roboty" i że dużo ludzi się na to łapie myśląc że złapali okazję :-P [/quote]
Dwa duże fordy w mojej stajni: Econoline i Explorer - prezentowały się świetnie.
Pozdrawiam wszystkich Explorerowców z Łodzi i okolic.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-18, 13:18

cruscher, ale ja już chłopakom przyznałem rację wiec cytujesz wypowiedź, z której się wycofałem ;)
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Pa100

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-18, 14:06

Ja też wolę znać cenę oferowanych artykułów , w sumie jest to logiczne jeśli chcesz sprzedać podaj cenę . Jednak w pewnych przypadkach może być to trudne np przy oferowaniu zestawu np części .

Zawsze też można dodać "Oczekuję ceny ... ale rozważę inne propozycje" lub zwykłe "... cena do negocjacji" i już sytuacja staje się bardziej klarowna .

Awatar użytkownika
Boni
Posty: 636
Rejestracja: 2007-09-04, 21:20
Lokalizacja: Grodzisk Maz

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-21, 22:45

Przy zestawie części, to chyba jeszcze potrzebniejsze, jako lista "część - cena", zresztą, co za różnica czy lista ma 1 pozycję czy 100 ;)
A dopiski to rzecz gustu, przecież wiadomo że tu nie ebay czy alledrogo, tylko klub, ceny mają być orientacyjne i dla porządku, a nie - ostateczne, ale żeby jakieś BYŁY...

Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 4573
Rejestracja: 2007-10-19, 15:54
Lokalizacja: Bydgoszcz/Lisi Ogon
Kontakt: Strona WWW

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-21, 22:52

To może jednak zrobimy tak,że wystawiamy coś,a ceny na pw dla zainteresowanych.....? Jak ktoś chce to kupuje,jak nie to kasztanów brak ;-)
smartpar.pl

Awatar użytkownika
Moderator starwind
Moderator
Posty: 4858
Rejestracja: 2008-08-12, 20:49
Lokalizacja: Malbork
Model Explorera: '96 3" lift 32"BFG MT
Kontakt: Google+

Re: Dział sprzedam - malutka propozycja

2009-03-22, 16:49

Dawid moim zdaniem to za dużo z tym kombinowania bo tak naprawdę nic się nie zmieni :-P
Niech Moc Będzie z Nami :lol:
Adam

Wróć do „SPRAWY ZWIĄZANE Z DZIAŁANIEM FORUM”