Rejestracja na forum została wyłączona. Obecnie forum pełni rolę archiwum wiedzy zebranej na przestrzeni lat.
BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

organizacja zlotów

2007-07-28, 08:49

Koleżanki i Koledzy.
Pozwolę sobie wyrazić swój pogląd na temat zlotów.
Jestem jak najbardziej ZA wszelkimi spotkaniami, zjazdami czy zlotami obojętnie jak to się nazywa i gdzie odbywa. Ze sporządzonej mapki wynika, że z zarejestrowanych użytkowników i posiadaczy Explorerów najwięcej jest Centrum-Mazowsze,Wielkopolska i Małopolska.Widzę, że chęć robienia spotkań-zlotów jest taka spontaniczna (i b.dobrze), ale musi też być przemyślana.Robienie co miesiąc tak jak w tym przypadku by było(chociaż jak dojdzie do skutku to i tak przyjadę) to tak jak byśmy szli na ilość. Może zróbmy to na jakość i moja propozycja jest taka:
w roku kalendarzowym -
- 4 zloty krajowe
- 2 lub 1 międzynarodowe
- spotkania, zjazdy poza zlotami
Myślę, że taka propozycja podniesie rangę zlotu i podejrzewam, że w takim przypadku będzie nas więcej przyjeżdżało - można wcześniej zaplanować na te dni urlop czy wolne, a co najważniejsze przynajmniej w moim przypadku odkładać-zbierać grosz do grosza na taki wypad, bo jak by nie patrzeć to wszędzie mam daleko, a chciałbym być na każdym zlocie obojętnie czy to będzie Wolin, Karpacz czy Suwałki ( na innych spotkaniach również w miarę możliwości).
To na razie tyle - proszę o przemyślenie tematu i wyrażenie swoich opinii. Jeżeli wyjdzie za tydzień zlot czy za miesiąc to przedyskutujemy to przy ognisku.

(a marzenia na prawdę się spełniają)
Ostatnio zmieniony 2007-12-28, 09:21 przez BATORY, łącznie zmieniany 1 raz.

chevidan

Re: organizacja zlotów

2007-07-28, 17:13

pewnie masz rację tylko jest za mało chętnych na razie na zloty i trzeba próbować "a może większości przypasuje np termin"co do miejsca to pewnie że mogą być bardziej wyszukane ale trzeba ustalić co większość preferuje.jeden się prześpi w namiocie(bo i tak nie będzie trzeźwy więc co za różnica :mrgreen: )drugi źle się czuje bez łóżka wodnego.wiadomo że wszystkim się nie dogodzi ale trzeba by było ustalić przedział kwotowy za nocleg który większość uważa za odpowiedni.jeżeli chodzi o rejon polski to faktycznie centrum jest najwygodniejsze dla większości ale co z tymi z gór z nad morza.proponuję polskę podzielić na cztery części w każdej wyznaczyć środek i od tego punktu w promieniu np.100km szukać miejsca na zlot,za każdym razem w innej części polski tak aby każdy miał okazję pojawić się na spotkaniu nie przemieżając całego kraju.nie wiem czy to ma rację bytu ale spróbować można.

Mikado
Posty: 990
Rejestracja: 2007-07-10, 20:31
Lokalizacja: Polska

Re: organizacja zlotów

2007-12-27, 22:49

odswieżam temat, bo nowy rok już tuż tuż ;-)

co myślicie o propozycji Batorego?

:-)

martcin

Re: organizacja zlotów

2007-12-27, 23:43

Organizowanie zlotu to spore przedsięwzięcie.Mam znajomego który zrobił dwa razy zlot skuterowy i sporo musiał poświęcic czasu i potrzebował pomocy wielu ludzi żeby zapiąć zlot na ostatni guzik.A i tak wyskoczyło w ostatniej chwili coś nieprzewidzianego.Dlatego myślę że takie spontaniczne,nie do końca zorganizowane spotkania-przejażdżki są łatwiejsze do załatwienia i nie ma takiego wielkiego ciśnienia i presji na nich.Tym bardziej że większość posiadaczy Explorerów nie katuje ich w ciężkim terenie i w większości auta nie są mocno poprzerabiane,więc przejążdżki w lekkim terenie można zawsze łatwiej zorganizować.Być może miałyby one charakter trochę lokalny,ale zawsze kto ma ochotę mógłby podjechać z innego regionu Polski.
Takie jest moje zdanie.
Przy okazji tego tematu...spodobał mi się artykuł w jednym z ostatnich magazynów"OFF-ROAD"o spotkaniach i sprzątaniu lasów.Organizuje to chyba kielecki klub "na cztery koła".Fajna idea moim zdaniem i można coś takiego zorganizować na swoim lokalnym terenie i przy okazji trochę posprzątać po pseudoturystach i "kochających"las grzybiarzach.Szlag mnie czasem trafia jak jesienią jadę na grzyby i w miejscach, w których byłem dwa dni wcześniej i było czysto leży pełno puszek po piwkach,torebek po chipsach,pudełek po papierosach i butelek różnego rodzaju.Gdyby udało się zorganizować takie sprzątanie to można się spotkać całymi rodzinami.
Odsyłam do tego artykułu i proszę o Wasze zdanie na ten tamat.Pozdrawiam Wszystkich.

Awatar użytkownika
Hubi
Posty: 4159
Rejestracja: 2007-08-14, 13:07
Lokalizacja: Warszawa/Świnoujście
Model Explorera: EX I 1994 hotwheels

Re: organizacja zlotów

2007-12-28, 11:23

a ja nie za bardzo wiem o co chodzi...

odbył się I Zlot - ten tzw. założycielski
potem II - Lipiny 2007 (można uznać za zlot Lato)

teraz nadchodzi Łopuszna - luty 2008 - jak nic Zlot zimowy :)

co do reszty to najzwyklejsze spoty a nie zloty

ja jestem jak najbardziej za tym aby były 4 zloty - jeden raz na porę roku, choć z drugiej strony obawiam się, że II Zloty w roku to max, a reszta to raczej spoty będą.
w EXI nie ma rzeczy trudnych - czasem tylko są czasochłonne :chillout: 517015460

Awatar użytkownika
rozencwajgowa
Posty: 137
Rejestracja: 2007-12-28, 19:43
Lokalizacja: Banino

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 19:12

Witajcie :)
To my mamy propozycję: bo większość zlotów jest na terenach neutralnych (czyli obcych). Moi drodzy - co tu będziemy dyskutować :) mamy dom w Stężycy, między Kościerzyną a Kartuzami (Kaszuby) nad jeziorek Raduńskim (zajefajnie długie), dysponujemy ogrodzonym placem 2000 m. kw. plus nie do końca wykończonym domem. Mamy propozycje taką: albo 4 dniowa majówka 1-4 maj, albo nazwijmy to zlot dojazdowy wakacyjny (tzn. dojazd w terminie wakacji: lipiec - sierpień). Wiemy, że na forum są sympatycy surfingu, przyrody, grzybobrania, opalania i wypoczynku na Kaszubach. Dla dzieciaków spanie w chałupie, dorośli w niewykorzystanej części na górze lub namioty. Wymagane przywiezienie własnych kocy, materacy, śpiworów, namioty i wszystkiego co niezbędne do spania, oraz własnego prowiantu. Zaznaczamy: jeden kibel, jedna kuchnia (tyle mamy w domu).
Załączamy fotki miejsca ewentualnego zlotu.
Dziękujemy forumowiczom, którzy pomogli nam :) w zagadnieniach technicznych (low range na chodzie :).
Czekamy na odzew na forum.

Serdecznie was pozdrawiamy i pomyślności w nowym roku
szerokich kapci :)
Załączniki
zlot02.jpg
Jeden kibel :) jedna łazienka
zlot02.jpg (162.19 KiB) Przejrzano 7631 razy
zlot05.jpg
Przeloty są zajefajne (2-3 jak mówi nasza córka Joanna - a pływała po morzu w klubie Hestia, to sie zna:)
zlot05.jpg (120.43 KiB) Przejrzano 7631 razy
zlot08.jpg
Nasz córka i jej chłopak na deskach
zlot08.jpg (146 KiB) Przejrzano 7631 razy
zlot03.jpg
Jezioro Raduńskie
zlot03.jpg (78.15 KiB) Przejrzano 7631 razy
zlot06.jpg
Monika
zlot06.jpg (79.2 KiB) Przejrzano 7631 razy
zlot01.jpg
Grzesiek
zlot01.jpg (136.4 KiB) Przejrzano 7631 razy
zlot07.jpg
parcela - parking i camping
zlot07.jpg (125.74 KiB) Przejrzano 7631 razy
Rosen von Doopen Shpitz

nemrod

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 19:29

propozycja ciekawa.
macie tam jakieś ciekawe trasy? jakieś miejsca gdzie można explo poprubować? (żwirownie itp.)

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 19:49

Powiem, napiszę krótko - wejście do rodziny explo imponujące - propozycja godna uwagi.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 20:24

i to sie nazywa nowy klubowicz :)

z gory dziekuje Wam za propozycje mysle ze zdecydowanie godna rozwazenia....
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Awatar użytkownika
rozencwajgowa
Posty: 137
Rejestracja: 2007-12-28, 19:43
Lokalizacja: Banino

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 20:56

noooo ciesze sie, ze jest odzew...
a w terenie: byłe wyrobika są po żwirowniach (kłady też tam pop...dalają - gazowałam tam z Grześkiem 4x4x - trzymał się za głowę :D) - polecamy
a dla miłośników innych doznań - kamienne kręgi w Węsiorach - też rzuca na kolana
a dla spokoju: rybki, i "wielkl stadion" do rozgrywek sportowych (III liga) - ciągle pusty
trza się namówić :) - czekamy na wasze propozycje

pozdrawiamy

[ Dodano: 2007-12-30, 20:58 ]
byłe wyrobiska - to miałam na myśli - klawiord mi szwankuje :)
Rosen von Doopen Shpitz

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 21:01

na stadion to ja juz mam pomysl

rozstrzygniemy raz na zawsze spor ktory lepszy - generacja I czy II :P hehehehe w pilke panowie i panie :)

a gen III bedzie ogladac z trybun :P (tak tak Daniel przemysl sprawe hehehe)
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 21:06

tak Radek, a Panie w strojach z avatara mniusia ;-) :-P

Awatar użytkownika
rozencwajgowa
Posty: 137
Rejestracja: 2007-12-28, 19:43
Lokalizacja: Banino

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 21:10

oki - wszelkie walki jak najbardziej - ale po co mamy sie tłuc pomiędzy miłośnikami expo a miłośnikami expo? powiedz o co chodzi i tę III liegę? :)
Rosen von Doopen Shpitz

BATORY
Posty: 458
Rejestracja: 2007-07-09, 21:12
Lokalizacja: Chełm

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 21:12

troszkę posiedzisz z nami i poczytasz to się raz dwa zorientujesz ;-)

tj. coś podobnego prof.Stanisławskiego - o wyższości Świąt.......
Ostatnio zmieniony 2007-12-30, 21:14 przez BATORY, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rad-T
Administrator
Posty: 10016
Rejestracja: 2007-06-22, 20:46
Lokalizacja: Kampinos
Model Explorera: SOHC 99, OHV Sport 92
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: organizacja zlotów

2007-12-30, 21:15

heh zawsze przy okazji roznych zagadnien technicznych wychodza pewne roznice (dosc znaczne np w zawieszeniu czy silnikach SOHC) pomiedzy autami tzw I generacji (do 94 roku) i autami II generacji 95-00/01 ? bo III to juz te lsniace noweczki :)

no i zawsze wtedy zaczynaja sie kasztany ktore to auto lepsze jest - w wiekszosci w zartach oczywiscie ale gdzies tam w srodku gleboko spor jest :-D
Remont SOHC in progress... the end...
...Cars don't talk back they're just four wheeled friends now...

Wróć do „Zloty i Spotkania”